تبلیغات

تبلیغات

آیت الله هاشمی رفسنجانی شهید است

مجموعه : مجله خبری
آیت الله هاشمی رفسنجانی شهید است

آیت الاسلام طباطبایی آیت الله هاشمی را شهید میداند

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی گفت: من آیت الله هاشمی را شهید می دانم، چون به دنبال حق بود.آیت الله هاشمی رفسنجانی در تاریخ 19 دی ماه 95 بعلت عارضه قلبی ناگهانی و در حالی که تیم پزشکی همراه ایشان نبود ، در شب کشته شدن امیر کبیر و وفات حضرت معصومه ، درگذشت.به گزارش تکناز استاد اخلاق معروف در برنامه تلویزیونی با گریه و بغض گفت آیت الله هاشمی را شهید میداند.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی در تلویزیون عنوان کرد:

 

آیت الله هاشمی را شهید می دانم / بدگویانِ هاشمی، حداقل از خدا بترسید؛ دیگر او نیست که شما را عفو کند؛ به عقل بیایید / هاشمی در حرم پیامبر مخالفانش را بخشید / بعد از هاشمی، نمازجمعه تعطیل شد / صداوسیما اگر از هاشمی تجلیل نکند، بیننده اش کم می شود

 

**تا خبر درگذشت آیت الله هاشمی را شنیدم بی اختیار لرزه بر بدنم افتاد، گریه کردم، و فکر نمی کردم بتوانم اینجا صحبت کنم/من آیت الله هاشمی را شهید می دانم، شهید حتما نباید با شمشیر کشته شود، کسی در که در طلب حق باشد، شهید است…..ایشان را به اندازه 4 شهید می دانم.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی از قدیمی ترین مبارزان پیش از انقلاب، با حضور در تلویزیون از آیت الله هاشمی گفت.

 

 

گزیده سخنان وی در مورد آیت الله هاشمی در زیر می آید:

 

*تا خبر درگذشت آیت الله هاشمی را شنیدم بی اختیار لرزه بر بدنم افتاد، گریه کردم، و فکر نمی کردم بتوانم اینجا صحبت کنم.

 

*اخوندی بود که پیش امام عزیزترین بود…..من مطلع هستم و بی خود حرف نمی زنم

 

*از هر کاری که احتمال می داد برای انقلاب ضرر داد خودداری می کرد… فحش می شنید، توهین می دید…بد توهین هایی به او کردند…اما او صبر داشت و می گفت نظام نباید لطمه بخورد.

 

*صداوسیمایی ها گله می کنند چرا بیننده تلویزیون کم شده، و چرا مردم ماهواره می بینند، الان اگر از هاشمی تجلیل نکنید بیننده تان کم می شود….افراد پخته و فهیم و باکمال و دلسوز جامعه توقع دارند صداوسیما در خصوص درگذشت ایت الله هاشمی مایه بگذارد.

 

*وقتی پیام رهبری را خواندم دلم برای آقای هاشمی و رهبری سوخت. الهی هیچکس مشاور دین دار و دلسوز خود را از دست ندهد. در ادامه پیام رهبری به اختلاف نظرهای اقای هاشمی با ایشان اشاره شده بود همین امر نشان می دهد که هاشمی دقیقا نظرات خود را می گفت اما مقید بود که در نهایت حرف رهبری را اجرا کند ایشان به فکر انقلاب و نظام بود. خناس ها می خواستند ایشان را از رهبر دور کنند اما موفق نشدند زیرا علاقه این دو بدان حد بود که هیچ فرد یا گروهی نتوانستند در آ شبهه ایجاد کنند.

 

*به خداوندی خدا انقدر هاشمی را دوست دارم، نمی توانم ارام بگیرم. به خودم فشار اوردم که گریه نکنم اما (گریه های بی امان سیدمهدی طباطبایی)…خدا نخواست ایشان بستری شود و ایشان قشنگ با حال خوب به مهمانی خدا رفت….برای من نقل کردند که با خوشی از همکارانش خداحافظی کرده است

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی شهید است

 

*همه پولش را به رفقایش داد و کمک کرد و به هرکسی که محبت کرد، بیشتر صدمه دید.

 

*چقدر با ایشان بدی کردند، حداقل از خدا بترسید…خیلی عادت به عفو داشت…برخی حمله به هاشمی را برای خود موفقیت می دیدند….هاشمی می گفت در حرم پیامبر دعا کرده بود «دوستانی که نادانسته یا عمدا به من جسارت کردند و فکر کردند به نظام خدمت می کنند، خدیا نه تنها بیامرزشان بلکه توفیق خدمت به انها بده»…..مخالفان نسبت های ناروایی می دادند، خدا اینها را ببخشد…..ای عزیزان، ایشان زنده نیست که دیگر ببخشد و خدا هم دیگر نمی بخشد…..ای بدگویان، دیگر ایشان نیست که شما را عفو کند و دیگر عفوی نخواهید دید، امیدوارم به عقل بیایید.

 

*من آیت الله هاشمی را شهید می دانم، شهید حتما نباید با شمشیر کشته شود، کسی در که در طلب حق باشد، شهید است…..ایشان را به اندازه 4 شهید می دانم.

 

*اقای هاشمی وقتی تماز جمعه اش را متوقف کردند، نماز جمعه تعطیل شد، اقایان چکار می کنند؟ وقتی نشود مردم از نمازجمعه بهره بگیرند یعنی نماز جمعه تعطیل است. چرا نماز جمعه انقدر خلوت است؟ این چرا را باید اقایان جواب دهند.

 

*اقای هاشمی بهترین و قوی ترین کسی بود که حفظ نظام می کرد

 

تبلیغات