لاچین سیر

املاک ویترین

خطر جدی نگرفتن ضربان نامنظم قلب

مجموعه : پزشکی و سلامت
خطر جدی نگرفتن ضربان نامنظم قلب

نامنظم بودن قلب خطری است که باید حتما جدی بگیرید

 

اگر متوجه ضربان قلب نامنظم در بدن خود یا آشنایان خود شدید باید حتما این خطر مهم را جدی بگیرید.

 

به گزارش لایو ساینس، مشکل ضربان قلب نامنظم از نوع فیبریلاسیون دهلیزی، همچنین خطر ابتلای فرد به عوارضی مانند نارسایی قلبی، بیماری‌های کلیوی و مرگ به دلیل بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

خطر جدی نگرفتن ضربان نامنظم قلب

ضربان قلب

 

محققان در این پژوهش 104 پژوهش که در مجموع شامل بیش از 9 میلیون بیمار، از جمله بیش از نیم میلیون نفری که مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

 

این محققان در بررسی‌های خود تعیین کردند که داشتن فیبریلاسیون دهلیزی تا چه میزان می‌تواند خطر مشکلاتی مانند سکته مغزی، نارسایی قلبی و بیماری های کلیوی را افزایش دهد.

خطر جدی نگرفتن ضربان نامنظم قلب

قلب انسان

 

آنها دریافتند که افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی 2.3 برابر بیشتر در معرض خطر سکته مغزی ایسکمیک هستند، که یک نوع سکته مغزی ناشی از لخته خون است. در این بیماران همچنین خطر افزایش ابتلا به نارسایی قلبی نیز بیشتر است. آنها دریافتند که فیبریلاسیون دهلیزی خطر ابتلا به نارسایی قلبی را تا پنج برابر افزایش می‌دهد.

 

علاوه بر این، در طول این پژوهش مشخص شد که افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی دو برابر بیشتر از دیگران در معرض مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی، 1.6 برابر احتمال ابتلا به بیماری‌های کلیوی و 1.9 بار بیشتر در معرض ایست ناگهانی قلبی هستند.

خطر جدی نگرفتن ضربان نامنظم قلب

ضربان قلب نامنظم انسان

 

نتایج این پژوهش می‌تواند به توسعه مدل‌های بالینی برای پیش‌بینی عوارض خطر ابتلای این افراد به فیبریلاسیون دهلیزی منجر شود.

 

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي