تبلیغات

تبلیغات

دزدی کچل در دامن تعقیب و گریز پلیس

مجموعه : مجله خبری
دزدی کچل در دامن تعقیب و گریز پلیس

 دردسر کلاه گیس سفارش عروس 

 
 
با تعقیب وگریز در اتوبان نواب و به دنبال دزدی کچل که با دوست خود سوار بر موتوری که مدارک آنرا در اختیار نداشته بود دستگیر شد 34 ساله است و می گوید بالاخره بعد از سه سال خواستگاری رفتن، دختری حاضر شده با او ازدواج کند.
 
 
12 سابقه سرقت Sدارد، اما توبه کرده و می خواهد زندگی جدیدی را شروع کند. رضا در عملیات تعقیب و گریز پلیسی دستگیر شده، اما می گوید من دزدی را کنار گذاشته ام و به دنبال کار جدیدی هستم.
 
 
در ادامه، گفت وگو با این متهم را می خوانید.داماد کچل که به درخواست عروس خانم برای خرید کلاه گیس به خیابان ولیعصر رفته بود در یک تعقیب و گریز توسط پلیس دستگیر شد.من توبه کرده ام و دیگر نمی خواهم دست به سرقت بزنم.
 

 چرا دستگیر شدی؟

ماموران ایست دادند و من و دوستم از ترس فرار کردیم.

 

مگر ایست مامور ترس دارد که فرار کنی؟

به گزارش تکناز: ما سابقه دار بودیم و مدارک موتورسیکلت هم همراهمان نبود. اگر ماموران ما را می گرفتند دو روز طول می کشید تا ثابت کنیم ما دزد  نیستیم. رفته بودم میدان ولیعصر برای خودم کلاه گیس بخرم، چون کچل هستم و نامزدم اصرار دارد کلاه گیس سرم کنم.

 

ماموران به ما که سوار موتور بودیم شک کردند و دستور ایست دادند من هم از ترس فرار کردم و وقتی در اتوبان نواب تیر هوایی شلیک کردند، تسلیم شدیم. کلاه گیسم را باد در عملیات تعقیب و گریز برد. هرچه هم می گفتم باور نمی کردند. چند کیلومتری از ولیعصر تا نواب تعقیبمان کرده بودند.

 

سابقه داری؟

تا دلتان بخواهد سابقه ، اما سه سال است که دست به سرقت نزدم و می خواهم مثل بچه آدم زندگی کنم.

 

چند فقره سابقه داری؟

12 بار به اتهام سرقت، خفت گیری و موبایل قاپی دستگیر شده ام و هر بار بعد از چند ماه حبس آزاد شدم. آخرین بار سال 91 بود که به اتهام سرقت 400 گوشی تلفن همراه دستگیر شدم.

 

سرقت ها را تک نفری انجام می دادی؟

نه. ابتدا با یک باند از بچه محل های خیابان نواب همکاری می کردم. چند بار با آنها سرقت کردم و دستگیر شدم تا این که فهمیدم این باند به درد نمی خورد. آنها خیلی ترسو بودند و بعد از چند سرقت دستگیر می شدند.به همین خاطر تصمیم گرفتم در زندان  با باندهای بهتری آشنا شوم به همین دلیل وارد باند حسن فلافل شدم.

 

چرا حسن فلافل؟

او مغازه فلافلی داشت به همین دلیل به او حسن فلافل می گویند. او معروف است و سرقت های زیادی انجام داده است.

 

چقدر از این سرقت ها گیرت آمد؟

پول خوبی به جیب زدم. در این مدت توانستم خرج خودم و مادرم را دربیاورم. من از راه موبایل قاپی ماهی سه میلیون درآمد داشتم و زندگی ام می چرخید تا این که با وسوسه اعضای باند تصمیم به سرقت از خانه ها گرفتیم.

 

چرا سرقت منزل؟

سرقت تلفن همراه پول خوبی نداشت. هر گوشی که سرقت می کردیم یک سوم قیمت می فروختیم اما با سرقت از یک خانه ممکن بود تا 10 میلیون تومان هم به جیب بزنی.

 

از کدام خانه ها سرقت می کردید؟

ما دزدهای قانعی بودیم و بیشتر در حوالی پیروزی و میدان سپاه سرقت می کردیم. ریسک سرقت از خانه های ویلایی شمال شهر بسیار بالاست.

 

پس چگونه پول خوب به جیب می زدید؟

یک بار در سرقت از یک آپارتمان در محله نبرد توانستیم 5/1 کیلوگرم طلا سرقت کنیم. آن خانه بهترین جایی بود که من برای سرقت رفتم. از آن سرقت 15میلیون تومان به جیب زدم.

 

خانواده ات می دانستند سرقت می کنی؟

سال 83 برای اولین بار دستگیر شدم. بعد از آن خانواده ام فهمیدند و مادرم هم با من قطع رابطه کرد. در این مدت تنها چند بار مادرم را دیدم. او دوست نداشت پسر سارق داشته باشد تا این که بعد از آخرین دستگیری از این وضعیت خسته شدم و از مادرم عذرخواهی کردم و گفتم من را ببخشد. چند ماه است که با مادرم آشتی کرده ام و در یک خانه زندگی می کنیم.

 

پس چرا دوباره دست به سرقت زدی؟

من مظنون به سرقت بودم. من توبه کردم و عقد هستم. به زودی مراسم ازدواجم نیز برگزار می شود. نگاه به گذشته سیاهم نکنید. یک روز ممکن است تکان بخوری و توبه کنی. من به خاطر مادرم و خودم توبه کردم.

 

همسرم هم می داند دزد بوده ام اما توبه من را قبول کرد و با هم عقد کردیم. امیدوارم خدا هم توبه مرا بپذیرد. وقتی توبه از دل باشد دیگر سرقت نمی کنی. توبه زبانی فایده ندارد.

 

گفتنی است بعد از بررسی سوابق متهم و با توجه به این که هیچ مال سرقتی از او به دست نیامد، رضا و دوستش از سوی بازپرس دادسرای ویژه سرقت آزاد شدند.

 

تبلیغات