تبلیغات

تبلیغات

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

برج مراقبتی شگفت انگیز که بسیار مورد توجه قرار گرفته است

 

در نمایشگاه عکس کارولین روسو، هنر طراحی و ساخت برج‌های مراقبت از فرودگاه بین‌المللی ابوظبی تا فرودگاه اتحاد فورت‌ورث‌‌ تگزاس مورد توجه قرار گرفت.

 

این برج های مراقبت با نمای فوق العاده زیبا و سبک منحصر به فرد خورد بسیار جلب توجه کرده اند.

 

آیا تا به حال به شکل و ساختار برج‌های مراقبت در فرودگاه‌ها دقت کرده‌اید؟ این سازه‌های زیبا و متفاوت گرچه ممکن است در نگاه ما تنها سازه‌هایی گِرد و منحصر به‌فرد به نظر آیند، اما به واقع در پشت صحنه طراحی هر یک از آنها ایده‌ای خلاقانه نهفته است. کارولین روسو، عکاس هوانوردی، با برپایی نمایشگاهی در موزه هوا‌و‌فضای آمریکا اقدام به ارائه تصاویری خارق‌العاده از این سازه‌های زیبا و تاریخی کرده است.

 

کارولین روسو از سال 1988 تا امروز به‌عنوان عکاس و متخصص موزه، در موزه هوا و فضای آمریکا مشغول به کار است. از آثار معروف قبلی او می‌توان به «مشخصات هواپیما: انتزاعی از پرواز» چاپ سال 2007، «مصنوعات پرواز» چاپ سال 2003، «زنان و پرواز: پرتره‌ای از خلبانان زن معاصر» چاپ سال 1997، اشاره کرد. آثار او به‌صورت تکی و گروهی در بسیاری از نمایشگاه‌های برگزار‌شده در آمریکا، چین و فنلاند به نمایش گذاشته شد‌ه‌اند.

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

امپریال ایرویز، دوبی برج مراقبت دبی

 

تاریخ هوانوردی دوبی در سال 1937 و با تاسیس پایگاه پرواز امپریال ایرویز آغاز شد. در سال 2014، دوبی رکورد شلوغ‌ترین فرودگاه جهان را به نام خود ثبت کرد. این برج فرودگاه معاصر مانند یک تاج با چند سطح کنترلی است.

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

فرودگاه تورسلاندا، سوئد

برج های مراقبت زیبا

 

فرودگاه تورسلاندای سوئد در سال 1923 افتتاح شد. سه برج مراقبت آخر این فرودگاه در اواخر دهه 60 میلادی ساخته شدند. این فرودگاه در اکتبر 1977 میلادی برای همیشه بسته شد و برج‌های مراقبت آن تبدیل به کافی‌شاپ شدند.

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

فرودگاه جان‌اف کندی، نیویورک

هنر طراحی و ساخت برج مراقبت

 

فرودگاه بین‌المللی جان‌اف کندی یکی از دو فرودگاه واقع در شمال آمریکاست که برای پروازهای مستقیم به شش قاره دنیا برنامه‌ریزی شده‌اند. برج کنترل جدید این فرودگاه که در سال 1992 ساخته شده است، حدود 321 فوت (98 متر) ارتفاع دارد.

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

فرودگاه سیدنی، استرالیا

برج های مراقبت زیبا

 

فرودگاه سیدنی یک فرودگاه بین‌المللی و در 8 کیلومتری مرکز شهر سیدنی واقع شده است. برج مراقبت این فرودگاه به شکلی طراحی شده است که کارکنان و سرویس‌های بهداشتی و … را به صورت قسمت‌هایی خارج از ساختار اصلی ساختمان در خود جای دهد.

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

فرودگاه بین‌المللی ابوظبی

 

فرودگاه امارات متحده عربی در سال 1968 و در جزیره ابوظبی افتتاح و در سال 2010 بازسازی شد. این فرودگاه دارای دو باند پرواز است. برج مراقبت این فرودگاه که در سال 1982 طراحی و ساخته شده، نمادی از آب‌و‌هوا و فرهنگ محلی این جزیره است.

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

فرودگاه سلتار، سنگاپور

 

فرودگاه سلتار در سال 1929 و برای استفاده نیروی هوایی پادشاهی کشور سنگاپور ساخته شد. این فرودگاه تا سال 1937 به فعالیت‌های نظامی و مسافربری می‌پرداخت. این فرودگاه در حال‌حاضر یکی از زیرمجموعه‌های فرودگاه چانگی، بهترین فرودگاه دنیا، به شمار می‌رود.

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

فرودگاه بین‌المللی فلامینگو، بونیر

 

فرودگاه بین‌المللی فلامینگو در بونیر، جزیره کارائیب هلندی، حدود 60 مایل دورتر از ونزوئلا واقع شده است. از مشخصه‌های اصلی برج مراقبت این فرودگاه می‌توان به رنگ صورتی آن اشاره کرد. این فرودگاه در حال حاضر در اختیار برخی خطوط هوایی هلند است.

ساخت برج مراقبت با نمایی زیبا + عکس

فرودگاه فورت‌ورث، تگزاس

 

برج مراقبت فرودگاه فورت‌ورث تگزاس توسط آلبرت هاف طراحی و در سال 1992 ساخته شد. تجهیزات رله مایکروویو سیگنال این برج داخل بخش مخروطی آن پنهان شده است. این فرودگاه در فاصله 14 مایلی از مرکز شهر تگزاس واقع شده است.

 

تبلیغات