تبلیغات

تبلیغات

9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکس

9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکس

عکس جالب از مکان های شگفت انگیز که در حال نابودی هستند

 

در دنیا مکان های زیبا و دیدنی وجود دارند که در حال نابودی هستند. باید قبل از مرگ حتما این مکان ها را ببینید.

 

در طول تاریخ، بسیاری از شهرها به وجود آمده و از بین رفته‌اند. بعضی وقت‌ها آنها به حال خود رها شده‌اند و بعضی مواقع تخریب شده‌اند و برخی از آنها نیز بر اثر بلایای طبیعی از بین رفته‌اند. در این مطلب می‌خواهیم به ۹ مکانی که در سراسر دنیا به دلایل مختلف در حال نابود شدن هستند بپردازیم.

 

Pompeii, Italy

9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکسمکان در حال نابودی

 
برای افرادی که در شهر Pompeii مستقر هستند، همه چیز در حال نابود شدن است. به خاطر فوران‌های شدید کوه Vesuvius در ۷۹ سال پیش از میلاد، بسیاری از ساکنین این شهر از بین رفتند و این واقعه باعث شد تا موج مرگ حاصل شده، بسیاری از انسان‌ها را در آن زمان به کام مرگ بکشاند.

 

Centralia, Pennsylvania
9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکسمکان های نابود شده

در سال ۱۹۶۲، معادن زغال سنگ شهر Centralia آتش گرفت و این اتفاق سبب شد تا همه چیز در آتش بسوزد. به خاطر انرژی‌های ذخیره شده در زغال سنگ، شعله‌های آتش تا ساعت‌ها ادامه داشت و تا زمانی که اکسیژن در هوا وجود داشت، همه چیز در این شعله‌ها می‌سوخت.

در سال ۱۹۶۰ و پیش از این اتفاق، ۱۴۳۵ نفر در Centralia زندگی می‌کردند. در حال حاضر، تنها ۱۰ نفر از این اتفاق جان سالم به در برده‌اند و این شهر را ترک کرده‌اند تا خود را از چنین اتفاقاتی مصون نگه دارند. به احتمال زیاد فیلم Silent Hill بر اساس این شهر و اتفاقات آن ساخته شده است.

 

Greensburg, Kansas
9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکس

طوفان‌های عظیم و مخرب محلی می‌توانند یک شهر را از روی نقشه حذف نمایند، در حالی که شهرهای اطراف آن بدون هیچگونه آسیبی باقی بمانند. در سال ۲۰۰۷، یکی از قربانیان بدشانس این بلا، شهر Greensburg بود. حدود ۹۵ درصد از این شهر در اثر طوفان تخریب شد و بیشتر قسمت‌های آن نیز آسیب دید. حدود ۱۱ نفر در این سانحه کشته شدند و نیمی از جمعیت آن نیز جان سالم به در بردند. بعد از آن طوفان، تصمیم گرفته شد تا این شهر به روشی غیر عادی بازسازی شود. تمامی ساختمان‌های این شهر با منابع و انرژی‌های تجدیدپذیر ساخته شد. بعد از اتمام ساخت و سازها، آقای Bob Dixson شهردار این شهر گفت:

 میراث اجداد و نیاکان ما بر اساس انرژی‌های سبز و تجدیدپذیر بنا نهاده شده است.

 

Indianola, Texas
9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکس

بعد از طوفان و گردبادی که در سال ۱۸۷۵ رخ داد و حدود صدها کشته بر جای گذاشت و شهر Indianola را تا مرز نابودی پیش برد، مسئولان این شهر توانستند تا حدودی آن را مجددا بازساری نمایند. اما ۱۱ سال بعد مجددا طوفانی در این شهر رخ داد و کار را به پایان رساند. شهر Indianola در سال ۱۸۸۷ نابود شد و بقایای کمی که از آن بر جای مانده، هم‌اینک در زیر آب به سر می‌برد.

 

Chernobyl, Ukraine
9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکس

انفجار رآکتور هسته‌ای در سال ۱۹۸۶ باعث شد تا این اتفاق، جز مرگبارترین سوانح تاریخ به حساب آید. کلیه مناطق اطراف Chernobyl و Pripyat که محل انفجار بود، تخلیه گردید. حدود ۱۰۰ هزار نفر از این شهر گریختند و بسیاری از انسان‌ها نیز کشته شدند. زمین‌های اطراف شهر Chernobyl کماکان تحت تأثیر اشعه‌های رادیواکتیو قرار دارند، اما بسیاری از مردم سعی می‌کنند تا جایی که امکان دارد، در زادگاه خود باقی بمانند. حیات وحش این منطقه نیز تحت تأثیر تشعشعات رادیواکتیو از بین رفت.

 

Bayou Corne, Louisiana
9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکس

می‌توان گفت که در حال حاضر، چیزی از شهر Bayou Corne در ایالت Louisiana باقی نمانده است. این شهر در سال ۲۰۱۲ و در اثر زمین لرزه‌ای که رخ داد و حباب‌هایی روی دریاچه اطراف آن ظاهر گردید، به صورت کامل تخلیه شد. بعد از گذشت ماه‌ها و سال‌ها، این شهر تبدیل به یک گودال فاضلاب شده است.

 

مقصر این اتفاقات کیست؟ متلاشی شدن حفره‌ها و گودال‌های زیرزمینی را می‌توان عامل این اتفاق دانست. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، حفره‌ها و گودال‌های زیرزمینی بسیاری در این منطقه وجود داشت که از آنها برای نگهداری فضولات صنعتی استفاده می‌شد. دلیل اصلی متلاشی شدن این حفره‌ها هنوز مشخص نیست، اما تأثیر بسزایی روی این منطقه گذاشته است. گازهای طبیعی که از فضولات صنعتی ساطع می‌شود، بر خطر این منطقه افزوده است.

 

Yingxiu, China

9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکس

شهر Yingxiu که زمانی محل سکونت ۷ هزار انسان بود، مرکز زمین‌لرزه‌ای که در سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد، بود. تنها ۲۳۰۰ نفر از این سانحه جان سالم به در بردند و حدود ۸۰ درصد این شهر در اثر زمین‌لرزه تخریب گردید. اما این شهر هم اینک در حال بازسازی بوده و یادآور خاطرات افراد از دست رفته در این اتفاق مرگبار است.

 

Yungay, Peru

9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکس

در سال ۱۹۷۰، در اثر زمین‌لرزه‌ای که در شهر ۲۵ هزار نفری Yungay کشور Peru اتفاق افتاد و به خاطر رانش زمین و حرکت صخره‌ها، بسیاری از مردم کشته شدند و این شهر به صورت کامل نابود شد. اما بعد از این اتفاق، شهر Yungay جدید با کمی فاصله نسبت به محل سابق خود مجددا ساخته شد.

 

Kennett, California

9 مکان شگفت انگیز که در حال نابودی است + عکس

در سال ۱۹۳۵ مسئولان ایالت کالیفرنیا دست به ساخت دریاچه‌ای به نام Shasta در قسمت شمالی این ایالت زدند. طی ۱۳ سال بعد، بسیاری از شهرها و ویلاهای اطراف آن به خاطر این اتفاق به زیر آب رفتند. هم‌اینک و در زمان‌هایی که سطح آب پایین می‌آید، بقایای این شهرها تا حدودی مشخص می‌شود. بزرگترین شهر این منطقه که Kennett نام دارد، در حال حاضر در عمق ۱۲۰ متری مدفون شده است.

 

تبلیغات