لاچین سیر

جدید ترین این بخش

a

جلوگیرى از نامه هاى ناخواسته در Hotmail

یكى از مشكلات متداولى كه كاربرها در ارتباط با سرویس پست الكترونیكى با آن مواجه هستند نامه هاى تبلیغاتى و نا خواسته است كه به صندوق آنها ارسال مى شود و صندوق آنها را انباشته مى كند. نامه هاى غیر شخصى معمولاً از راههاى زیر به صندوق ما ارسال مى شوند:


۱- خودمان تقاضاى عضویت(Subscribe) در آنها را كرده ایم كه در این نوع نامه ها در پایین نامه قسمتى وجود دارد كه به ما در مورد چگونگى unsubscribe شدن آموزشهاى لازم را داده است و كافى است به با مراجعه به انتهاى نامه و دنبال كردن مراحل ذكر شده از عضویت خارج شویم و اولین مرحله براى خلاص شدن از نامه هایى كه فكر مى كنید شما براى دریافت آن درخواستى ارسال نكرده اید نظر انداختن به انتهاى نامه است.


۲- هنگام ثبت نام در یكى از سرویسهاى رایگان یك سایت مانند سرویس پست الكترونیكى رایگان شما به صورت پیش فرض عضو چندین خبرنامه نیز مى شوید كه براى رهایى از این مشكل همیشه باید هنگام پر كردن این فرمها دقت كنید تاگزینه هایى كه مربوط به ارسال نامه هاى تبلیغاتى و یا خبرى است را از حالت انتحاب خارج كنید.


۳- دوستان شما و یا خود شما با پیدا كردن یك مطلب جالب آن را به نامه ضمیمه مى كنید و نام همه دوستانتان را در قسمت TO و یا CC قرار مى دهید و هر كدام از دوستان شما این نامه را براى یك دسته از دوستانشان Forward مى كنند و این زنجیر باعث مى شود شركتها به آدرس شما دسترسى پیدا كنند و بدون درخواست شما روزانه، هفتگى و ماهانه نامه هاى تبلیغاتى خود را ارسال كنند. اگر شما از سرویس پست الكترونیكى رایگان Hotmail استفاده مى كنید در آن امكاناتى براى جلوگیرى از نامه هاى ناخواسته اى كه هیچ گزینه اى براى unsubscribe شدن در آن تعبیه نشده است در نظر گرفته شده است كه براى استفاده از آن مراحل زیر را دنبال كنید: به Inbox بروید و یك فهرست از آدرس پست الكترونیكى همه نامه هاى مزاحم تهیه كنید.


۱- وارد صندوق Hotmail خود بشوید و گزینه options را از سر برگ صفحه انتخاب كنید.


۲- در قسمت Options ناحیه Mail Handling بخشى است كه براى این منظور در نظر گرفته شده است دو گزینه انتهایى امكان جلوگیرى از دریافت نامه هاى ناخواسته را براى ما فراهم مى كنند.


۳- گزینه Block Sender را انتخاب كنید. حالا به لیستى كه از آدرس نامه هاى ناخواسته تهیه كرده اید یك نگاهى بیاندازید ببینید آیا نامه ها از سایتهاى مختلفى ارسال مى شوند و یا آدرسهاى منحصر به فرد دارند. آدرس نامه هایى كه از آدرسهاى منفرد ارسال مى شوند را در قسمت Type a single e-mail address وارد كنید و Add را بزنید. از این لحظه هر نامه اى كه با آن آدرس به آدرس شما در Hotmail ارسال شود حذف خواهد شد. اگر شما نامه هاى متعددى دریافت مى كنید كه همگى از یك سایت خاص ارسال شده اند لازم نیست آدرس هاى آنها را تك به تك در لیست بالا اضافه كنید و فقط كافى است نام دامنه سایت را در Type a single email address وارد كنید و Add را بزنید.

 

دو آدرس اول را باید بطور كامل به لیست اضافه كنیم ولى در مورد نامه هاى شماره ۳ تا ۶ از آنجایى كه همه آنها از یك سایت ارسال مى شوند كار راحتتر است و فقط باید نام دامنه را كه pcorganizer.com است اضافه كنیم در این صورت هر نامه هاى كه از سایت pcorganizer.com ارسال شود فوراً حذف مى شود. (به عنوان مثال) آنچه گفته شد پاسخگوى بسیارى از مشكلات است ولى اگر نیاز به گزینه هاى بیشترى براى جلوگیرى از نامه هاى ناخواسته دارید مى توانید از Custom Filters استفاده كنید كه امكانات بیشترى علاوه بر جلوگیرى از ورود نامه ها با توجه به آدرس و دامنه در اختیار مى گذارد.بعنوان مثال مى توانید فیلترى را تعریف كنید كه نسبت به یك كلمه كلیدى در عنوان نامه حساس باشد و نامه هایى كه عنوان آنها حاوى عبارت خاصى باشد را حذف كند. براى ایجاد فیلتر كافى است ابتدا به Options بروید و Custom Filter را انتخاب كنید و سپس با زدن Create New فیلتر مورد نظر خود را ایجاد نمایید (پنجره ایجاد فیلتر كه از Custom Filters قابل دسترسى است)

 

منبع : qomelecom.parsiblog.com

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز