تبلیغات

تبلیغات

گردشگری در سنندج

ورودی شهر … پل قشلاق سنندج

        

استان کردستان در مجاورت کشور همسایه مان عراق قرار گرفته است ،کردستان منطقه ای است کاملا کوهستانی  و این یکی از دلایل سردی هوا در این منطقه گردیده است ،کردها از اقوام غیور ایرانی هستند که همیشه مسئولیت حفظ این مرز و بوم بر عهده اشان بوده است.طبیعت زیبای این استان در بهار و پائیزدو چندان است ،تنوع اقلیمی و پوشش گیاهی مناسب ،زمینه مساعدی برای زیست انواع حیوانات وحشی و پرندگان در این منطقه مهیا نموده است .من در مدت مسافرتم دراین استان متوجه تعصب خاص مردم به قومیت و زبان خویش شدم ،تعصبی که کاملا مشهود و محسوس است و با تمامی جوانب زندگی این مردم اجین شده است .

اگر به کردستان سفر می کنید کافیست بخواهید زیبائیها را ببینید دیگر احتیاجی به جستجو نخواهید داشت .کردستان پر است از عمارات و خانه های قدیمی ،روستاهای تاریخی و جنگل های کوهستانی و قله ها و پل هائی که از سنگ و ساروج بنا شده اند.

     

          طبیعت زیبای کردستان…

 

         

   

در شهر سنندج می توانید از عمارت خسرو آباد وسالار سعید ،پل قشلاق در ورودی شهر ،بازار سنتی شهر که مربوط به معماری دوره صفویه است دیدن کنید .

 

        عمارت خسرو آباد

  

      خانه کردها…

 

   یکی از مشهورترین نقاط زیست وحوش در ایران منطقه کردستان است که گونه جانوری زیادی چون ،پلنگ،گورکن،راسو،سمور،شغال،کفتار،گرگ وانواع پرندگان را در خود جای داده است،انواع مار و عقرب نیز به وفور حتی در داخل شهر یافت می شود.

       طبیعت  …


 

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات