لاچین سیر

املاک ویترین

ایران با وجود تحریم‌ها، نیروگاه بوشهر را راه‌اندازی كرد

مجموعه : مجله خبری
ایران با وجود تحریم‌ها، نیروگاه بوشهر را راه‌اندازی كرد
به گزارش فارس، خبرگزاری فرانسه امروز طی گزارشی ضمن پوشش خبر موفقیت چشمگیر كشورمان در راه‌اندازی و سوخت‌گذاری نیروگاه اتمی بوشهر كه هم‌اكنون در صدر اخبار رسانه‌های مهم دنیا قرار گرفته، اعلام كرد: عملیات سوخت‌گذاری نخستین نیروگاه اتمی ایران در بوشهر صبح امروز با حضور "علی‌اكبر صالحی " رئیس آژانس انرژی اتمی ایران و "سرگئی كرینكو " رئیس آژانس انرژی اتمی روسیه (روس اتم) آغاز شد.
خبرگزاری فرانسه افزود: با سوخت‌گذاری نیروگاه بوشهر، این نیروگاه از این پس رسما به عنوان یك نیروگاه و مركز هسته‌ای مطرح خواهد بود.
این خبرگزاری معتبر افزود: آغاز به كار نیروگاه بوشهر و دستیابی رسمی ایران به انرژی هسته‌ای در حالی صورت می‌گیرد كه ایران تاكنون تحت چندین دوره تحریم شورای امنیت سازمان ملل قرار داشته و با وجود این تحریم‌ها توانسته نیروگاه بوشهر را راه‌اندازی كند.
سوخت نیروگاه بوشهر برای نخستین بارگذاری شامل 163 مجتمع سوخت است كه پس از استقرار در ساختمان رآكتور و هنگام بازرسی‌های لازم به داخل قلب رآكتور منتقل می‌شود. انتقال سوخت هسته‌ای به داخل ساختمان رآكتور بیانگر این مهم است كه نیروگاه اتمی بوشهر با انجام موفق تمام آزمایش‌ها بر روی سیستم‌ها و تجهیزات اصلی رآكتور در یك سال گذشته آماده راه‌اندازی است.
سوخت نیروگاه هسته‌ای بوشهر در زمستان 1386 به نیروگاه حمل شد كه تا پیش از این در محفظه‌های ویژه‌ای در انباری مخصوص نگهداری می‌شود پس از انتقال سوخت به داخل ساختمان رآكتور به منظور فراهم كردن امكان بازرسی فنی سوخت از داخل محفظه‌های ویژه خارج و در مكان پیش‌بینی شده مستقر می‌شود.
با انتقال سوخت به داخل قلب رآكتور مراحل راه‌اندازی رآكتور آغاز می‌شود. نیروگاه هسته‌ای هزار مگاواتی بوشهر بر شرایط رسیدن به قدرت نامی معادل 915 مگاوات به شبكه برق كشور می‌افزاید.
 
 
loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي