لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

تغییرات در تعداد سرپرستان خانوار از اول تا 25شهریور

مجموعه : مجله خبری
مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: با هماهنگی با مركز آمار و دیگر سازمان های ذیربط، تغییرات مربوط به بُعد خانوار تا اول شهریور به صورت هوشمند و هدفمند، در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار می گیرد تا در سامانه وارد شود. بهروز مرادی افزود: تا 25 شهریور فرصت داریم كه همه تغییرات جدید را اعمال كنیم و از این لحاظ، جای نگرانی وجود ندارد.وی با بیان این که با 4 موضوع ازدواج، طلاق، تولد و مرگ، تعداد و بعد خانوارها کم و زیاد می شود، گفت: از سال 87 تاکنون، یک میلیون و 800 هزار ازدواج صورت گرفته یعنی دو نفر داماد و عروس از خانواده های خود کم و خانواده های جدید تشکیل شده است که این خانواده ها به ارائه اطلاعات جدید در مرکز آمار نیاز دارند.
مرادی اظهار داشت: تا سوم شهریور، کار اعلام شماره حساب در 30 استان کشور پایان می یابد و بعد از آن، سامانه یک هفته تعطیل و سپس از 15 شهریور تا 25 شهریور، سامانه برای ایجاد تغییرات جدید باز است.
وی درباره کسانی که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پر نکرده اند، گفت: این افراد در آذر فرصت می یابند تا این فرم را پر کنند.
مرادی درباره خانوارهای بد سرپرست شامل زندانی، معتاد، مجنون و یا فراری نیز تصریح کرد: با قوه قضائیه و وزارت دادگستری هماهنگی شده است تا به تشخیص آنها، سرپرست خانوار معرفی شود و از پانزدهم تا بیست و پنجم شهریور نیز تغییرات این دسته اعمال می شود.
وی درباره کسانی که اشتباهی از دریافت یارانه انصراف داده اند، افزود: هر لحظه، کسانی که از انصراف پشیمان شده اند، می توانند مجدداً ثبت نام کنند.
مرادی با اشاره به اینکه بیش از 15 میلیون شماره حساب به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام شده است، با تشکر از همراهی مردم و بانک ها گفت: فقط در یک شعبه 170 حساب بدون رضایت صاحب حساب، به سامانه هدفمندی یارانه ها اعلام شده بود که کاملاً پاک شد.
وی افزود: اطلاعات 18 میلیون و 606 هزار سرپرست خانوار، حداقل هر کدام 6 بار بین بانک و سازمان هدفمندی یارانه ها رد و بدل شده که این میزان تبادل اطلاعات کار بزرگ و کم نظیر بوده که البته هیچ هزینه ای هم برای مردم نداشته است.
مرادی درباره مبلغ یارانه اختصاصی به مردم گفت: تا زمانی که رقم دقیق منابع و همچنین تعداد افراد متقاضی دریافت یارانه مشخص نشود، میزان یارانه پرداختی نیز مشخص نخواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: گزینه های مختلفی از لحاظ ایجاد منابع، برای یارانه ها وجود دارد و از طرفی تا پایان شهریور، تغییرات در تعداد سرپرستان خانوار متقاضی دریافت یارانه ها نهایی خواهد شد.
مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: طبق مصوبه مجلس، 10 تا 20 هزار میلیارد تومان منابع یارانه هاست.
مرادی با اشاره به اینکه 68 میلیون نفر فرم اطلاعات اقتصاد خانوار را پر کرده اند، افزود: با احتساب خود انصرافی برخی افراد پیش بینی می شود 85 درصد، متقاضی دریافت یارانه باشند.
مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها تصریح کرد: از کل منابع اختصاصی یارانه ها، 50 درصد به خانوارها، 30 درصد به بخش تولید و خدمات و 20 درصد هم برای افزایش هزینه های دولت اختصاص می یابد.
وی گفت: البته دولت اختیار دارد 10 درصد، بین این سرفصل ها جابجا کند، به عنوان مثال 10 درصد به بخش خانوارها بیفراید.
مرادی در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ یارانه بین خانوارها به طور مساوی تقسیم می شود، اظهار داشت: این مبلغ مساوی است اما افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی و افراد مناطق محروم با اولویت نخست، مبلغ بیشتری دریافت می کنند.
مرادی درباره سامانه تلفنی رسیدگی به سوالات مردم در خصوص یارانه ها نیز گفت: سامانه ای 24 ساعته با 300 خط تلفن با کارشناسان آموزش دیده آماده پاسخگویی به سوالات مردم است. روزانه 20 هزار تماس با این مرکز صورت می گیرد.
مرادی در پایان یادآور شد: شماره تلفن های 9009000017 به صورت رایگان و بدون کد و شماره تلفن 02148031222 به صورت 24 ساعته، آماده پاسخگویی به مردم است.
 
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي