لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

استرس، علت ریزش مو و طاسی در ایرانیان

استرس، علت ریزش مو و طاسی در ایرانیان

دبیر انجمن پوست ایران گفت:«زندگی شهرنشینی و انواع استرس‌های محیطی ریزش مو و طاسی را در میان ایرانیان افزایش داده است.»
 
محمد گلشنی افزود، عامل 90 درصد ریزش موی مردان زمینه ارث است و استرس محیطی این وضعیت را تسریع می‌بخشد.

وی ادامه داد: استرس‌های صنعتی، خانوادگی، مشكلات روحی و روانی و تغذیه نامناسب مو و ریزش مو را در افراد كم كرده و در مقابل میزان ریزش را افزایش می‌دهد.

دبیر انجمن پوست ایران رابطه آلودگی هوا و ریزش موی سر را اثبات شده نداست و گفت:«بر اساس آمار جهانی در سن 20 سالگی 25 درصد مردان دچار طاسی می‌شوند، در چهل سالگی 35 درصد و در هفتاد سالگی تا 65 درصد شاهد ریزش مو در مردان هستیم.
 
وی گفت، مسئله سن در افزایش ریزش موی سر افراد موثر است. ریزش مو در مردان بیشتر تابع ارث است و در زنان مشكلات هورمونی، كم‌كاری و پركاری تیروئید، كمبود ویتامین‌ روی، آهن و پروتیئن‌ها باعث ریزش موی سر آنان می‌شود.

گلشنی در مورد وضعیت بیماری‌های پوستی در كشور نیز گفت: «سرطان پوست جزء شایع‌ترین سرطان‌ها در ایران است. پوست ایرانی‌ها به نسبت سایر كشورها خیلی سفید رنگ نیست به همین دلیل در مقابل تابش آفتاب مقاوم‌تر است و سرطان‌های مربوط به خال كمتر دیده می‌شود.»

وی ادامه داد، اما به دلیل در معرض قرار گرفتن اشعه ماوراء بنفش قسمت‌هایی كه از بدن بیرون است در معرض سرطان قرار می‌گیرد و افرادی كه در حرفه‌های كشاورزی، دریانوردی و باغبانی فعالیت می‌كنند بیشتر در معرض نور آفتاب و سرطان قرار دارند.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي