لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

محبوبیت در دل ها

محبوبیت در دل ها

 
1– راه كمك به دیگران را پیدا كنید :


نسبت به همه كس مهربان، همدل و سرشار از حس یاری و یاوری باشید چرا كه ممكن است روزی سرنوشت شما در دستان آنها قرار گیرد و یا حداقل دوستی به حلقه دوستان‌تان اضافه شود.


2- به آنچه می‌گویید عمل كنید :

دوستان‌تان هنگامی به شما اعتماد خواهند كرد كه ببینند شما آنچه را كه می‌گویید انجام می‌دهید. آنها همچنین توقع دارند كه شما آن را به بهترین شكل ممكن انجام دهید. هیچ چیز نباید مهم‌تر از قولی كه می‌دهید. باشد. وقتی شما به شكلی ذهنی و اخلاقی به قول‌هایی كه می‌دهید پایبند باشید پلی ‌بین خودتان و موفقیت می‌زنید.


3- بردبار باشید و كم انتقاد كنید :

این واقعیتی است كه همه اشخاص نكات قابل انتقادی دارند و ممكن است كارهایی انجام دهند كه از نظر شما ناپسند باشد اما شما زمانی نسبت به دیگران موفق‌تر خواهید بود و دشمنان كمتری خواهید داشت كه آن ها را آنطور كه هستند بپذیرید.


4- سعی نكنید بر دیگران حكم فرمایی كنید :

هیچ‌كس دوست ندارد كه به عنوان فردی ضعیف به حساب بیاید. توانایی‌هایش به هیچ گرفته شود و همیشه به او بگویند چه كاری را چگونه انجام دهد. اگر شما دایماً خواسته‌های خود را به دیگران تحمیل كنید، با به وجود آوردن حس برتری جویی و سلطه طلبی در منزل یا محیط كار دیگران را از خود دور می‌كنید.


5- معلوماتتان را به رخ نكشید :

هر فردی دوست دارد در دید دیگران مهم و ارزشمند به نظر بیاید. پس هنگامی كه شما تلاش می‌كنید این احساس را به فردی تقدیم كنید. بهترین موقعیت را در روابط ایجاد و ادب و نزاكت خود را متجلی كرده‌اید، اما اگر تلاش كنید با فضل فروشی خود را فرد مهمی نشان دهید اگر چه ممكن است دیگران شما را به خاطر دانش‌تان تحسین كنند اما شما را دوست نخواهند داشت. بهتر است مورد علاقه باشید تا مورد تحسین. توجه كنید كسی كه تلاش می‌كند تا اطلاعات و دانش‌اش را به رخ شما بكشد شاید دارد تلاش‌می‌كند احساس عمیق خود كم‌ بینی در سایر زمینه‌ها را مخفی كند، او به دلسوزی و همدلی شما نیاز دارد.


6- هرگز به گونه‌ای رفتار نكنید كه گویی شما بالاتر و برتر از اطرافیان‌تان هستید :

اگر خداوند به شما توانایی‌های برتری بخشیده است. برای آن است كه در رشد و ارتقای آن بكوشید و از مواهب آن بهره‌مند شوید. اگر تلاش می‌كنید تا این برتری‌ها را به رخ اطرافیان‌تان بكشید. متاسفانه یك جزیزه كوچك تنها خواهید شد و در جمع مجبورید مدام سر به این سو و آن سو بچرخانید تا شاید شنونده‌ای برای حرف‌هایتان پیدا كنید. این سرنوشت در انتظار همه كسانی است كه دروغ می‌گویند و بدون وقفه مبالغه می‌كنند. مراقب باشید زمانی ممكن است شما هم فریاد بزنید و كسی به یاری‌تان نیاید.


7- با گوشه و كنایه و متلك صحبت نكنید :

اگر شما بتوانید شرایط حاكم بر جمع و حال و حوصله افراد دور و برتان را درك كنید. روابط شخصی شما مانند یك سفر دریایی نرم و آرام خواهد شد. زمانی ممكن است یك پاسخ كنایه‌آمیز بتواند توفانی از خنده به راه بیندازد. اما باید متوجه باشید این شادی زودگذر باعث دلخوری و دلتنگی فرد دیگری نشود.


8- هرگز مردم را مسخره نكنید :

اشتباه كردن جزء لاینفك رفتار بشری است و هیچ‌ چیزی به اندازه مسخره شدن به خاطر آن اشتباه فرد را مورد اذیت و آزار قرار نمی‌دهد. مسخره كردن سبب می‌شود فرد احساس حقارت كند. این كار اهانت بزرگی است به اندازه‌ای كه گاهی وقت‌ها زمان زیادی طول می‌كشد تا شخص بتواند فرد مسخره كننده را ببخشد.

 

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي