لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

افزایش 1.5 میلیون تومانی قیمت سمند LX EF7در بازار

افزایش 1.5 میلیون تومانی قیمت سمند LX EF7در بازار
«پرشین خودرو»، سمند LX EF7 که قیمت کارخانه ای آن حدود 16 میلیون تومان است چندی است در بازار آزاد با افزایش 1.5 میلیون تومانی قیمت روبرو شده به طوری که هم اکنون این خودرو به بهایی تا 17 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد.
افزایش قیمت رخ داده برای سمند LX EF7 این فرصت را در اختیار برخی افراد سوجو قرار داده تا با استفاده از روابط خود، بازار سیاهی برای این خودرو ایجاد کنند و از این طریق به سودهای کلان و بادآورده دست یابند.یکی از فعالان بازار خودرو در این رابطه به خبرنگار ما گفت: در حال حاضر به دلیل کاهش تولید سمند LX EF7 قیمت این محصول در بازار آزاد به طرز چشمگیری افزایش یافته چرا که در عرضه این خودروها به بازار محدودیت ایجاد شده است.
علی رضا اکبری با تاکید بر اینکه طی چند ماه اخیر روند رو به رشد بهای این خودرو شتاب بیشتری پیدا کرده است، ادامه داد: کاهش شدید تولید و عرضه این خودرو در ماه های اخیر از یک سو و بالا بودن میزان تقاضا به دلیل داشتن حداقل میزان مصرف سوخت، شتاب و قدرت بالا و آلمانی بودن موتور سمند LX EF7 از سوی دیگر منجر به برهم خوردن تعادل بازار و رشد بی رویه قیمت این خودرو شده است.
برخی از کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که به تولید انبوه نرسیدن سمند LX EF7 از عمده علل گران شدن آن در بازار آزاد است. یکی از کارشناسان بازار خودرو در این باره گفت: قدیمی بودن ماشین آلات خط تولید، افزایش نرخ ارز، کاهش تسهیلات بانکی و مشکلات ناشی از گشایش اعتبار مهمترین دلایل کاهش تولید این خودرو هستند. این عوامل منجر به افزایش هزینه های تولید شده و فشار مضاعفی بر تولیدکننده و مصرف کننده ایجاد می کند و در این میان تنها دلالان سود می برند.به اعتقاد آنان، مادامی که این مشکلات حل نشود و شرایط به همین منوال ادامه یابد و این خودرو به تولید انبوه نرسد، دلالی و فرصت جویی این افراد نیز ادامه خواهد یافت.
اما علی اصغر سرایی نیا معاون بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرو این موضوع را تایید نمی کند و معتقد است:عمده ترین دلیل بالا رفتن قیمت سمند LX EF7در بازار افزایش تقاضا برای خرید این خودرو است.
وی در گفت و گو با «پرشین خودرو» افزود: تولید این خودرو روز به روز در حال افزایش است و با توجه به کیفیت بالای آن پیش بینی می شود استقبال از آن همچنان روند رو به رشدی داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: طبیعی است که هر خودرو با کیفیتی با افزایش تقاضا روبرو شود و به دنبال آن قیمت ها در بازار آزاد نیز افزایش یابد، اما شرکت ایران خودرو در تلاش است تا با افزایش تولید این خودرو بازار را به نقطه تعادل نزدیک کند.
 
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي