لاچین سیر

املاک ویترین

میلیاردر شدن با گل‌های پلاستیكی

میلیاردر شدن با گل‌های پلاستیكی

 

«كا شینگ‌لی» ثروتمندترین فرد در شرق آسیا و نفر 16 در لیست ثروتمندترین افراد جهان است.

«كاشینگ‌لی» متولد 13 ژوئن سال 1928 در چین، با ثروت خالص 2/16 میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد در شرق آسیا و نفر 16 در لیست ثروتمندترین افراد جهان است.
وی در حال حاضر رییس یکی از بزرگ ترین شرکت های بازار سهام هنگ کنگ شركت (HWL) که در سراسر دنیا فعالیت می کند و همچنین شركت چئونگ كنگ می‌باشد. از سوی دیگر او بزرگ‌ترین فروشنده محصولات بهداشتی و آرایشی در جهان است.
لی در چائوژو در ایالت گوانگ دانگ متولد شد. خانواده لی برای اجتناب از آشوب‌های سیاسی آن زمان در چین به هنگ‌كنگ فرار كرده و در خانه عموی ثروتمند او ساكن شدند. او وقتی موفقیت ها و ثروت عمویش که حاصل موفقیت هایش بود را دید عزمش را برای پیشرفت جزم کرد.
پدر لی که مدیر یک مدرسه ابتدایی بود در هنگ‌كنگ از دنیا رفت و تمام مسئولیت زندگی و خانواده به دوش لی افتاد. به همین جهت او مجبور شد مدرسه را در سن 15 سالگی رها كند تا به عنوان كارگر در یك کارخانه تولید پلاستیک كار كند. او با همان سن كم مجبور بود 16 ساعت در روز برای آن شركت كار كند.
وی در آن زمان بندهای پلاستیكی ساعت می‌فروخت، اما بعدا در سن 16 سالگی به عنوان یك عمده فروش گل های مصنوعی را که در کارخانه تولید می شد به فروش می رساند و در سن 18 سالگی به عنوان مدیر مشغول به كار شد. لی در سن 20 سالگی و زمانی كه صاحب كارخانه‌اش قیمت‌های اجاره را بالا برد، با سرمایه‌ای كه جمع‌آوری كرده بود آن كارخانه را خرید.
میلیاردر شدن با گل‌های پلاستیكیلی از طریق كار سخت و پایبندی به اصول اخلاقی در كار و زندگی، امروزه توانسته یك امپراتوری در كسب و كار ایجاد كند كه شامل بانكداری، ساختمان‌سازی، سرمایه‌گذاری در املاك، صنعت پلاستیك، تلفن‌های همراه، تولید آهن، انواع فروشگاه‌های زنجیره‌ای (سوپرماركت‌ها و داروخانه‌ها)، هتلداری، حمل و نقل شهری، سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌ها و بندرگاه‌ها، نیروگاه‌های برق، تولید فولاد و حمل‌ونقل كالاها می‌شود، اما بزرگ ترین شاخه كار تجاری لی مربوط به تاسیسات بندرگاه‌هایی در چین، هنگ‌كنگ، پاناما و باهاماس، می‌شود.
در سال‌های آغازین قرن بیست و یكم و در حالی كه لی كماكان كنترل امپراتوری بزرگش را در دست دارد، دو پسر وی به تدریج در حال باز كردن جای شان در كسب و كار بین‌المللی می‌باشند. یكی از پسران او كسب و كار خود را راه‌اندازی كرده و دیگری به پدرش در كسب و كار وی كمك می‌كند.
لی در سال 2001 توسط نشریه «آسیا ویك» به عنوان قدرتمندترین فرد آسیا شناخته شد. در هنگ كنگ به لی به خاطر دلاوری‌ها و ریسك‌پذیری‌هایش در كسب و كار، ‌لقب «سوپرمن» داده شده است. او به‌رغم ثروت میلیاردی‌اش همواره زندگی بدون تجملی داشته است، لباس‌های ساده پوشیده و ساعت‌های معمولی به دست می‌كند كه البته در مقایسه با خانه‌اش كه یكی از گران قیمت‌ترین خانه‌های هنگ‌كنگ است، كمی ‌عجیب به نظر می‌آید. همچنین او به عنوان یكی از خیرترین افراد آسیا شناخته شده است.
وی تا كنون در حدود 41/1 میلیارد دلار به خیریه و جنبش‌های بشردوستانه و دانشگاه‌هایی مثل دانشگاه مدیریت سنگاپور، دانشكده پزشكی لی كا شینگ و دانشگاه كالیفرنیا كمك‌های مالی هنگفتی اهدا كرده است. بزرگ ترین سرگرمی ‌و لذت او كار سخت و سودآوری بیشتر است. لی‌كاشینگ عاشق بازی گلف است و تقریبا هر روز گلف بازی می‌كند.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي