لاچین سیر

املاک ویترین

ربوده شدن زن تازه مسلمان توسط کلیسا!

مجموعه : مجله خبری
بیشتر تازه مسلمانان از مسیحیان مصر می‌باشند و این نشان می دهد با وجود فشارهای زیادی كه از طرف كلیسا به مسلمانان جدید وارد می‌شود ولی گرایش به اسلام در میان مسیحیان مصر افزایش یافته است.
هزاران مسلمان مصری در اعتراض به ربوده شدن یك مسیحی تازه مسلمان توسط كلیسای قاهره تظاهرات كرده و خواستار آزادی فوری وی شدند.

به گزارش فارس به نقل از شبكه تلویزیونی العالم، هزاران نفر از مسلمانان خشمگین مصری در اعتراض به ربوده شدن "كامیلیا شحاتة " یك زن مسیحی كه به دین اسلام گرویده، در قاهره تظاهرات كردند.

بنا بر این گزارش، تظاهرات‌كنندگان در مقابل یكی از مساجد قاهره در نزدیكی كلیسای مركزی قبطی تجمع كرده و با سردادن شعارهایی خوستار آزادی كامیلیا شدند.

تظاهرات كنندگان معتقدند این زن مصری پس از اعلام مسلمان شدندش توسط نیروهای كلیسا ربوده شده است.

بر این اساس، تظاهركنندگان با در دست داشتن تصاویری بزرگ از كاملیا كه دارای حجاب اسلامی بوده خواستار دخالت هرچه سریعتر دولت برای آزادی وی شده‌اند.

پیش از این منابعی در دانشگاه الازهر اعلام كرده بودند كه با وجود سختگیری‌های شدید كلیسا در مقابل تازه مسلمانان، دانشگاه الازهر از 400 مورد اعلام مسلمان شدن خبر داده است .

این منابع افزودند : بیشتر تازه مسلمانان از مسیحیان مصر می‌باشند و این نشان می دهد با وجود فشارهای زیادی كه از طرف كلیسا به مسلمانان جدید وارد می‌شود ولی گرایش به اسلام در میان مسیحیان مصر افزایش یافته است.

بر اساس اخبار رسانه‌های مصری زنان تازه مسلمان در مصر از جانب كلیسا و كشیشان زیر نظر "پاپ شنوده " بزرگترین اسقف مصر، مورد شكنجه و عذاب قرار می گیرند تا از اسلام برگردند.

گفته می‌شود كه پاپ شنوده سوم، پاپ منطقه اسكندریه مصر و بزرگترین اسقف "مرقسیه " از قبول در خواست سران سیاسی و حكومتی مصر مبنی بر بیرون آوردن "كامیلیا شحاتة " همسر كاهن "دیر مواس " از یكی از زندان‌های كلیسا خودداری كرد.

كامیلیا اواخر ماه ژوئیه گذشته در الازهر مسلمان شدن خود را اعلام كرده بود.

 
loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي