لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

چاق ترین میمون درختی رژیم می گیرد+تصویر

مجموعه : مجله خبری
چاق ترین میمون درختی رژیم می گیرد+تصویر

همه ما می دانیم که پرخوری، عواقب خوبی نمی تواند داشته باشد اما آیا این اورانگوتان نیز از عواقب پرخوری خود با خبر بود؟

به گزارش بانکی دات آی آر، اشین نام اورانگوتانی است که از بدو تولد خود در کنار خانواده ای در آفریقا بزرگ می شود.اورانگوتان، گونه ای از میمون های درختی در آفریقا است. اما هم اکنون با توجه به اضافه وزنی که پیدا کرده است از خانواده قدیمی خود جدایش کرده اند و به انگلیس برای یک دوره درمانی منتقل شده است.

 

چاق ترین میمون درختی رژیم می گیرد+تصویر

 

خانواده ای که از وی نگه داری می کردند هرچند نیت بدی نداشته اند اما با روند تغذیه و نوع زندگی ای که برای او فراهم کردند، سلامتی وی را به خطر انداخته اند. در واقع داستان از این قرار است که زمانی که سن این بچه گوریل بیشتر می شود و کنترل آن مشکل تر، این خانواده برای آن که وی را آرام کنند، به او غذای بیشتری می دادند. تا این که دو سال پیش با مرکز حفظ گونه های میمون در دنیا تماس می گیرند و شرایط اشین را گزارش می کنند.

این اورانگوتان به مدت ده ساعت و نیم در یک هواپیمای بزرگ در حالی که در یک قفس ویژه بوده است به انگلیس منتقل می شود و بالافاصله تحت رژیم سختی از طرف متخصصان و پزشکانش قرار می گیرد.

مطمئنا برای حیوانی که هر روزه عادت کرده است تا همبرگر، شیرینی ، ژله بخورد، یک بشقاب بزرگ از سبزیجات اصلا خوشایند نیست.
واحد وزنی این حیوانات سنگ نامیده می شود و در حالت طبیعی بین 5 تا 12 سنگ وزن نرمال آنان می باشد. اما وزن اشین 13 ساله 15.5 سنگ است . متخصصان پیش بینی کرده اند که چند ماه رژیم سخت باعث خواهد شد تا او کمی به وزن طبیعی باز گردد و بعد از آن در میان همنوعان خود قرار بگیرد تا به رفتار طبیعی نزدیک تر شود.
متخصصان در نظر دارند تا پس از آن که او را به شرایط طبیعی باز گردند او بتواند داشتن اولین فرزند خود را نیز تجربه کند.

به هر حال این اورانگوتان ماده با وجود خطر هایی که پرواز برای وی داشت به پارک عمومی برای حفظ گونه های میمون در دنیا منتقل می شود و می رود تا به شرایط طبیعی زندگی ای که می بایست از کودکی می داشت باز گردد و حتی به حفظ و تولید نسل گونه های خود کمک کند.

 

چاق ترین میمون درختی رژیم می گیرد+تصویر

 

چاق ترین میمون درختی رژیم می گیرد+تصویر

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي