لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

بازتاب گسترده خبر خودكفائی تولید بنزین ایران

مجموعه : مجله خبری
رسانه‌های خبری جهان با انتشار گسترده خبر خودكفایی ایران در تولید بنزین این اقدام را پاسخی به سیاست تحریم آمریكا علیه ایران توصیف كردند.
 
به گزارش پیمانه به نقل از فارس اغلب پایگاه‌های خبری به پوشش خبر خودكفایی ایران در تولید بنزین پرداختند و تحلیل‌های مختلفی پیرامون این اقدام ضربتی متخصصان كشورمان ارائه دادند.
پایگاه خبری رویترز از تولید روزانه 66.5 میلیون لیتر بنزین در ایران خبر داد و اعلام كرد كه این خودكفایی می‌تواند خلأ 20 میلیون لیتری واردات بنزین ایران را پر كند زیرا تحریم‌ها ایران را به سمت توسعه تولید بنزین سوق داده است.
این پایگاه خبری كه در ماه‌های گذشته به پوشش گسترده اخبار تحریم‌ها و بالاخص كاهش واردات بنزین به ایران می‌پرداخت بازهم نتوانست خود را از شوك این اقدام متقابل ایران رهایی یابد و با توسل به كارشناسان خود در پی تضعیف این رویداد مهم بود.
خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی با اشاره به خوداتكایی ایران در تولید بنزین، این رشد را در حالی دانست كه ایران زیر شدیدترین تحریم‌های آمریكا و اروپا قرار دارد و شركت‌های نفتی از جمله توتال و شل ایران را تحریم كرده‌اند.
سایت خبری آسوشیتدپرس در گزارشی با اشاره به اینكه ایران دیگر به واردات بنزین نیاز ندارد اعلام كرد كه این خودكفایی و رشد 50 درصدی تولید بنزین تنها در سه هفته رقم خورده است.
پایگاه خبری بیزینس‌ویك نیز در ادامه این اقدام ایران را در پاسخ به تحریم‌ها ضد این كشور توصیف كرد و از افزایش تولید بنزین داخلی خبر داد.
پایگاه خبری كانادین بیزینس نیز در خبری كوتاه این اقدام ایران را پاسخی به تحریم‌های بین‌المللی عنوان كرد.
به گزارش فارس روز گذشته (سه‎شنبه) مسعود میركاظمی از امكان تولید روزانه 44 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های كشور و از تولید روزانه 66.5 میلیون لیتر بنزین در هفته گذشته خبر داد كه این میزان عملا ایران را از واردات بنزین بی‌نیاز می‌كند.
لازم به ذكر است برخی رسانه‌های دنیا از جمله بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان مثل همیشه این خبر را روی خروجی‌های خود قرار ندادند.
 
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي