لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

قد بلندها بیشتر پول درمی‌آورند !

مجموعه : مجله خبری

‌در این پژوهش برایان مک ایووی متخصص ژنتیک و دستیار وی از مرکز تحقیقات پزشکی انستیتو کوئینزلند ۷۰ مطالعه علمی روی قد انسانها را مورد بازبینی قرار دادند.

این محققان دریافتند که افراد قد بلندتر به طور متوسط بیشتر به سرطانهای تیروئید، سینه، پانکراس و روده مبتلا می‌شوند اما در عوض افراد کوتاه قد بیشتر مستعد ابتلا به دیابت نوع دوم، بیماریهای قلبی و اوستئوآرتریت هستند.

 

در این پژوهش که در مجله «اقتصاد و بیولوژی انسانی» منتشر خواهد شد، دکتر مک ایووی تاکید کرد که نتایج حاصل از این مطالعات لزوما برای تک تک افراد وسیله‌ای برای پیش بینی بروز بیماریها نیست.

بر اساس این تحقیق، یکی از نخستین ژنهای مرتبط با قد موسوم به HMG2A به میزان فراوان در بسیاری از انواع تومورهای سرطانی یافت می‌شود در حالی که یک ژن دیگر موثر در قد با عنوان GDF5 با‌ بروز اوستئوآرتریت در ارتباط است.

 

در این تحقیق، پژوهشگران همچنین به رابطه آشکار بین بلندی قد و بهبود درآمد حاصل از فعالیتهای اجتماعی اقتصادی پی برده‌اند.

این ارتباط به حدی است که در یک پژوهش استرالیایی نشان داده شده هر ۱۰ سانتی‌متر افزایش قد برابر با ۳ درصد افزایش دستمزد ساعتی است. علت این رابطه هنوز معلوم نیست اما یک احتمال این است که افراد قد بلند اعتماد به نفس بیشتری دارند و از این حیث موفق‌تر هستند.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي