لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

آیا واقعا خمیازه واگیردار است؟

مجموعه : علمی
آیا واقعا خمیازه واگیردار است؟

گفته می شود خمیازه مسری است بخصوص در کودکان، این گفته تا چه حد صحت دارد؟ 
محققان آمریكایی می‌گویند كودكان زیر 4 سال و كودكان مبتلا به اوتیسم به خمیازه دیگر افراد حساس نیستند و با دیدن خمیازه، خمیازه نمی‌كشند.

طبق مقاله‌ای كه در مجله child development منتشر شده است محققان دانشگاه Connecticut پس از زیر نظر گرفتن 120 كودك یك تا 6 سال و 30 كودك مبتلا به اوتیسم كه بین 6 تا 13 سال سن داشتند متوجه شدند خمیازه در كودكان واگیر ندارد و آنها با خمیازه افراد دیگر خمیازه نمی‌كشند.

خمیازه کشیدن تاثیری واگیر گونه دارد به طوری که هنگام مشاهده خمیازه کشیدن دیگران ، شخص احساس می کند باید خمیازه بکشد و این حالت از فردی به فرد دیگر در یک جمع ، سرایت می یابد.

در واقع محققان بر این باورند شاید بتوان از این حس برای تشخیص زودهنگام اختلال اوتیسم در کودکان استفاده کرد . به گفته این محققان‌، در واقع ،‌این علامت ، یکی از شواهد مرتبط با بی تفاوتی در کودکان مبتلا به اوتیسم است.

طیف اختلالات اوتیسم به تخریب شدید و جدی قوای تفکر ، احساس ، زبان و توانایی ارتباط با دیگران منجر می شود. این اختلالات معمولا در اوایل دوران کودکی مشخص می شوند و از انواع شدید تا خفیف اوتیسم را که سندروم آسپرگر Asperger نام دارد ، شامل می شوند

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي