a

۴ روش جدید برای لاغر شدن

۴ روش جدید برای لاغر شدن

پیگیری یک رژیم صحیح غذایی و انجام حرکات ورزشی بهترین و اصلی‌ترین روش برای کاهش وزن است.

۱٫ واکسن چاقی
طبق مقاله‌ای که اخیرا در مجله بین‌المللی Obesity منتشر شده است نوعی از ویروس می‌تواند عامل ابتلا به چاقی باشد. محققان پس از انجام تحقیقاتی روی مرغ‌ها متوجه شدند این ویروس می‌تواند مکانیسم جذب و هضم موادغذایی را در بدن تغییر دهد و سبب ذخیره مقادیر فراوان چربی شود. واکسن چاقی راه موثری برای درمان این‌گونه چاقی‌ها می‌تواند باشد.

۲٫ برچسب رایحه درمانی
به گفته محققان انگلیسی استفاده از برچسب‌های پوستی معطر وانیلی می‌تواند با کاهش میل فرد به شیرینی سبب کاهش وزن شود. محققان پس از زیر نظر گرفتن ۲۰۰ داوطلب چاق و استفاده از این برچسب‌ها متوجه شدند وانیل سبب کاهش تمایل فرد به مصرف شیرینی‌جات و کاهش وزن می‌شود.

۳٫ درمان‌های ژنتیکی
بررسی‌های پژوهشگران انگلیسی نشان داده است برخی از انواع چاقی‌ها به دلیل نقص و کمبود لپتین است. به طور معمول سلول‌های چربی از هورمون لپتین استفاده می‌کنند تا به مغز نشان دهند به اندازه کافی ذخیره چربی در بدن وجود دارد. در برخی افراد این هورمون خیلی کم تولید می‌شود در نتیجه فرد همیشه احساس گرسنگی می‌کند. محققان می‌گویند تزریق این هورمون به بدن افرادی که آن را تولید نمی‌کنند سبب کاهش وزنشان می‌شود.

۴٫ قرص‌های کنترل‌کننده اشتها
محققان حین تولید یک ترکیب ضدسرطان تجربی به نام C15 به طور تصادفی موفق به متوقف کردن آنزیمی شدند که موادغذایی را به چربی تبدیل می‌کند. C15 همچنین قادر به متوقف کردن نوروپپتید y یا همان ترکیب شیمایی است که محرک اشتها در مغز است. در آزمایشاتی که روی موش‌ها انجام شده است تزریق C15 به موش‌ها سبب کاهش وزنشان می‌شود.سلامتیران

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

بهترین کاهش وزن و لاغری

بیشتر بخوانید
a
a