لاچین سیر

املاک ویترین

گاف عجیب علی دایی در محاسبه

مجموعه : اخبار ورزشی

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از تغییر برنامه‌های لیگ برتر انتقاد و به اشتباه اعلام كرد استقلال یك روز بیشتر از پرسپولیس استراحت می‌كند.

به گزارش فارس، علی دایی در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس از سازمان لیگ به شدت انتقاد كرد. بهانه این مربی برای انتقاد، تغییر در برنامه هفته دهم به دلیل برگزاری دیدار دوستانه ایران و برزیل بود.
دایی از این موضوع انتقاد كرده كه استقلال یك روز بیشتر از پرسپولیس استراحت می‌كند اما این در حالی است كه در برنامه جدید كه روز گذشته اعلام شد دو تیم استقلال و پرسپولیس یك هفته قبل از دربی و در هفته دهم در یك روز یعنی یكشنبه 18 مهر به میدان می‌روند. با این حال دایی بدون توجه به این موضوع انتقادات شدیدی را از سازمان لیگ مطرح كرده است.

*شرایط و امكانات اردوی كیش را چگونه ارزیابی می‌كنید؟
-امكانات بسیار خوبی در این اردو داریم و مسوولان كیش هم نهایت همكاری را با ما داشته‌اند. ما در اینجا تمرینات خوبی داشته‌ایم و یك بازی تداركاتی خوب را هم انجام داده‌ایم. باید از مدیریت باشگاه هم تشكر كنم كه شرایط خوبی را در این اردو برای ما فراهم كردند.

*در دو بازی اخیر، پرسپولیس در دقایق پایانی برد را با تساوی عوض كرده است. علت این موضوع چیست؟
-در فوتبال از این اتفاقات زیاد دیده می‌شود. من در فینال لیگ قهرمانان اروپا بازی كرده‌ام، در آن بازی ما در دو دقیقه دو گل خوردیم و جام قهرمانی را از دست دادیم. این مساله در همه لیگ‌های دنیا نیز روی می‌دهد. مثلا رم در یك بازی با دو گل از حریف خود پیش بود اما حریفش در دقایق تلف شده، بازی را به تساوی ‌كشاند. بچه‌های ما تمام سعی و تلاش خود را انجام می‌دهند اما متاسفانه در این دو بازی برد با تساوی عوض شد. به نظر من این ذات فوتبال است و بد شانسی ما در این دو بازی باعث چنین نتایجی شد. مطمئنا این مشكل حل خواهد شد و چنین اتفاقاتی در بازی‌های بعدی تكرار نمی‌شود. در ضمن تیم ما گاهی بعد از گل زدن به دنبال گل‌های بیشتر نمی‌رود و فرصت‌هایمان نیز به گل تبدیل نمی‌شود. اگر در بازی برتری با بیش از یك گل داشته باشیم مشكل استرس و عدم تمركز هم به سراغمان نمی‌آید.

*دیروز (دوشنبه) اعلام شد كه تیم ملی دیداری دوستانه با برزیل خواهد داشت، اتفاقی كه باعث به تعویق افتادن دو روزه بازی پرسپولیس-ملوان شد. نظر شما در مورد این تغییر برنامه چیست؟
-من چنین برنامه ریزی را در هیچ جای دنیا ندیده‌ام. آقایان می‌گفتند كه قرار است لیگ طبق برنامه پیش برود و زمان تعطیلی‌ها را هم مشخص كرده بودند حالا متاسفانه آمده‌اند و یك تعطیلی دیگر را هم اضافه كرده‌اند.در این شرایط هم بازیكن ملی پوش ما كمتر استراحت می‌كند و هم فاصله زمانی بازی‌ها كوتاه تر می‌شود. بازی دربی برای ما و هوادارانمان بسیار مهم است اینكه فاصله بازی قبلی تا دربی دو روز كوتاه تر شود اصلا و ابدا معقول نیست. این بی‌برنامگی‌ لیگ را نشان می‌دهد كه به هر شكلی در آن وقفه ایجاد می‌كنند.
این موضوع از قبل مشخص نشده بود، ما در حال حاضر برنامه تمرینی خود را تا حدود یك ماه و نیم آینده ریخته‌ایم و حالا باید دوباره آن را تغییر دهیم كه مشكلات زیادی را به همراه خواهد داشت. ما همین اردوی كیش را بر طبق برنامه زمانی بازی‌ها طراحی كرده بودیم و مطمئنا همه چیز بهم خواهد خورد. من فكر نمی‌كنم در هیچ جای دنیا شاهد چنین مساله‌ای باشیم. متاسفانه هر حرفی بزنیم خواهند گفت كه همه باید از تیم ملی حمایت كنند اما ما همه جوره از تیم ملی حمایت كرده و می‌كنیم. سوال اینجاست كه تا كی باید اینگونه بی‌برنامه باشیم؟
این اتفاق اجحافی است در حق همه تیم‌های لیگ، بازیكنان خسته می‌شوند. مگر می‌شود هر دقیقه تغییری در برنامه ایجاد كرد؟ هر جوری كه دلشان می‌خواهد برنامه ریزی می‌كنند و باشگاه‌ها هم نمی‌توانند اعتراض كنند. سخن گفتن هم در این شرایط بیهوده است و هر كس دیگری هم اعتراض كند صدایش به جایی نمی‌رسد. اگر می‌خواهیم برای بازی دربی شرایط مساوی باشد، باید هر دو تیم در یك روز بازی كنند نه اینكه یك تیم بیشتر استراحت كند و تیم ما كمتر. بازی دربی با اینكه فقط سه امتیاز دارد اما از دید هواداران بازی متفاوت نیست خیلی از هواداران یك سال در انتظار این بازی هستند ما باید شرایط را برای هر دو تیم یكسان قرار دهیم نه اینكه فاصله زمانی برای ما كوتاه تر باشد و برای رقیب بیشتر. به نظر من این شرایط اصلا درست نیست.

*وضعیت مصدومیت بادامكی، رضایی و نوروزی چگونه است؟
-بادامكی از چند روز پیش كار با توپ را آغاز كرده است در اردوی كیش فعالیت با توپ او خیلی بیشتر می‌كند و در كارهای جمعی شركت می‌كند باید ترسش از بین برود اما رضایی و نوروزی كماكان مصدوم هستند با تیم تمرین نمی‌كنند احتمالا تا چهار یا پنج روز دیگر هر دو نفر بتوانند دویدن بدون مشكل و كارهای هوازی را شروع كنند و من خیلی امیدوارم كه بتوانیم در بازی با ملوان از تمام بازیكنان خود استفاده كنیم.

*این روزها شایعات زیادی درباره جدایی آرفی از پرسپولیس شنیده می‌شود، آیا تصمیمی در این باره گرفته شده است؟
-ما هنوز نه صحبتی در این مورد داشته‌ایم و نه جلسه‌ای، من هم این مطالب را در روزنامه‌ها خوانده‌ام. از قول خیلی‌ها نوشته‌اند در حالی كه فكر نمی‌كنم مسوولان باشگاه هم از این موضوع اطلاعی داشته باشند و ما همه این‌ها را در رسانه‌‌ها می‌خوانیم تا نیم فصل خیلی زمان مانده است ما الان حتی نمی‌توانیم یار بگیریم چگونه می‌شود پیش از نیم فصل یار گرفت. مطمئنا تا نیم فصل صبر خواهیم كرد و در این زمان خواهیم دید كه چه كاری برای بهتر شدن تیم می‌توان انجام داد. هنوز آرفی زمان دارد تا تلاش كند و شایستگی خود را نشان دهد همین بازی‌های دوستانه‌ای یا تمرین‌هایی كه انجام می‌دهیم برای این است كه بازیكنان توانایی‌های خود را نشان دهند. تا الان چنین تصمیمی نه گرفته شده و نه در مورد آن صحبت شده است.

*در مورد این بازیكنان خارجی كه آمدند تست دادند و رفتند چه تصمیمی گرفتید؟
-مشخص است كه اگر این بازیكنان خوب بودند با آنها قرارداد می‌بستیم و الان كنار تیم می‌بودند. این بازیكنان تست دادند مورد قبول واقع نشدند و برگشتند.

*از بازی با تیم عمران و خدمات كیش راضی بودید؟
-از بازی راضی بودم اما داوری خیلی بد بود و تیم میزبان هم به مساله اذعان داشت. در چنین بازی‌های دوستانه داوری باعث ایجاد تنش می‌شود و بازیكنان عصبی شوند و نتوانند درست تصمیم بگیرند و درصد مصدومیت هم بالا برود. ما فقط خوش شانس بودیم كه هیچ كدام از بازیكنان ما مصدومیت جدی پیدا نكردند.

*در نیمه دوم این بازی از بازیكنان امید بیشتری استفاده كردید، از بازیكنانی مثل ابراهیمی و دیگران راضی بودید؟
-من به این جوانان اعتقاد داشتم كه الان در تمرین با ما كار می‌كنند. ابراهیمی هم از روزی كه آمده به نظر من خیلی بهتر شده است كلیه جوانانی كه ما در تیم داریم به نظرم روز به روز بهتر می‌شوند از آنها راضی هستم و اگر راضی نبودم آنها را به تمرینات تیم امید می‌فرستادم.

*بودن آقای عبدی به عنوان مدیر فنی تیم‌های پایه می‌تواند به پشتوانه سازی برای تیم بزرگسالان كمك كند.
-نظارت آقای عبدی روی این تیم‌ها می‌تواند خیلی مفید باشد و اگر تشخیص دادند كه بازیكنی می‌تواند به ما كمك كند مطمئنا استفاده خواهیم كرد. انشالله تیم‌های پایه مان بتوانند موفق باشند و امیدوارم در سال‌های آینده بتوانیم از همین تیم‌های پایه بازیكن جذب كنیم.
 
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي