لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

طلسم‌شكنی ایران در جام جهانی با شكست ژاپن

مجموعه : اخبار ورزشی
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در رقابت های جام جهانی 2010 ایتالیا موفق شد از سد ملی پوشان ژاپن عبور كند.
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، دومین دیدار ملی‌پوشان والیبال ایران در رقابت‌های جام‌جهانی 2010 ایتالیا امشب برابر ملی‌پوشان ژاپن برگزار شد كه در پایان شاگردان حسین معدنی موفق شدند با نتیجه 3 بر یك حریف خود را شكست دهند.
در این مسابقه كه هدایت آن بر عهده داورانی از كانادا و جمهوری چك بود تیم ملی با تركیب سعید معروف، محمد موسوی عراقی، حمزه زرینی، علیرضا نادی، آرش كشاورزی، محمد محمدكاظم و عبدالرضا علیزاده وارد زمین شد.
در گیم نخست ملی‌پوشان ایران همانند بازی گذشته در دریافت‌های اول با مشكل مواجه بودند كه این موضوع به شدت در بازی تیم ایران محسوس بود. در این بین ژاپنی ها بازی كم نقصی از خود به نمایش گذاشتند و توانستند با آنالیزهایی كه كرده بودند و بردن بازی به سمت آنتن در این گیم به راحتی و با نتیجه 25 بر 15 تیم ایران را با شكست بدرقه كنند.
شاگردان حسین معدنی در ابتدا بازی را بسیار ضعیف شروع كردند، اما در ابتدای گیم دوم با توجه به عملكرد نه چندان خوب حمزه زرینی كادرفنی تصمیم گرفت تا از آرش كمالوند استفاده كند. در این گیم ملی‌پوشان ایران با توجه به آنالیز دقیق تیم ژاپن توانستند در دفاع عقب زمین و دفاع روی تور عملكرد بسیار بهتری نسبت به گیم نخست داشته باشند. در این گیم پس از دریافت های خوب و با در اختیار قرار دادن توپ های سالم به پاسور، شرایط خوبی را برای حمله فراهم می كردند كه در پایان این گیم با نتیجه 25 بر 17 به سود ملی پوشان ایران خاتمه یافت.
در ابتدای گیم سوم ملی پوشان ایران كه از پیروزی در گیم دوم روحیه بالایی داشتند بازی پایاپایی را برابر حریف آسیایی خود به نمایش گذاشتند.
كادر فنی تیم ایران در این گیم از بازیكنانی مانند مهدوی و عندلیب استفاده كرد كه عملكرد خوبی داشتند. در این گیم پاسور تیم ملی تاكتیك‌های مختلفی را در حمله به كار گرفت و موقعیت‌های خوبی را برای سایر بازیكنان فراهم كرد. همین عامل باعث پیش افتادن شاگردان حسین معدنی در ابتدای این گیم شد، اما در ادامه این ژاپنی‌ها بودند كه توانستند ابتكار عمل را به دست گرفته و از حریف خود پیش بیفتند. در ادامه با گرفتن وقت‌های استراحت به موقع و ایجاد وقفه‌های كافی در جریان بازی توسط كادر فنی ایران، ملی پوشان توانستند با نتیجه 26 بر 24 از سد حریف آسیایی خود عبور كنند تا بازی به گیم چهارم كشیده شود.
در گیم چهارم والیبالیست های ایران با استفاده از تجربه گیم های گذشته و شناخت بیشتر از حریف توانستند بازی خوبی از خود به نمایش گذاشته و پیروز میدان لقب بگیرند. این گیم در پایان با نتیجه 25 بر 23 به سود تیم ایران خاتمه پیدا كرد.
با این نتیجه ملی پوشان ایران نخستین پیروزی خود را در ادوار جام جهانی جشن گرفت؛ تیم ایران پیش از این نتوانسته بود در مسابقات جهانی پیروزی كسب كند.
تیم ایران در دیدار نخست خود با نتیجه 3 بر صفر مغلوب مصر شده بود.
نكته جالب این است كه در پخش مستقیم رقابت های لیگ ایتالیا از تعداد دوربین های زیادی استفاده می شود و چند دوربین روی خط های زمین تعبیه شده است، اما در پیكارهای بزرگی مانند جام جهانی این امر محقق نشده و مسئولان ایتالیایی از دوربین های كمتری استفاده می كنند.
ژی‌هونگ‌وی رئیس فدراسیون جهانی والیبال، علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی ایران، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران و چند مسئول دیگر در سالن مسابقه حاضر بودند و مصاف ایران و ژاپن را در رقابت‌های جام جهانی 2010 ایتالیا را از نزدیك تماشا كردند.
تیم ملی ایران در گروه نخست رقابت‌های جام‌جهانی 2010 ایتالیا در گروه نخست با تیم‌های ملی ایتالیا، مصر و ژاپن هم‌گروه است. مسابقات جهانی والیبال در سال 2010 از سوم تا هجدهم مهر ماه سال جاری در چند شهر كشور ایتالیا برگزار خواهد شد.


Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي