لاچین سیر

املاک ویترین

آینده روزنامه و دیدار با نمایشگرهای انعطاف پذیر جدید ال جی

مجموعه : دانش و فناوری
آینده روزنامه و دیدار با نمایشگرهای انعطاف پذیر جدید ال جی
آینده روزنامه و دیدار با نمایشگرهای انعطاف پذیر جدید ال جی

 
شرکت LG تا پایان امسال دو نمایشگر جدید را روانه بازار خواهد کرد. اما اینها مانیتور نیستند. آنها ساخته میشوند تا آینده مطبوعات چاپی باشند. یک گام بعد از کتابخوان های الکترونیک. ‏اگر چه کمپانی های مختلفی که تاکنون تصمیم به ساخت صفحات نمایشگر منعطف الکترونیکی داشته اند اما اکثر آنها به این نتیجه رسیدند که این کار ارزش صرف وقت و منابع را ندارد. اما ظاهراً کمپانی LG عقیده دیگری دارد. این کمپانی نه تنها ساخت این محصول را متوقف نکرده بلکه نوآوری هایی نیز در این زمینه دارد. از جمله در نظر دارد دو نوع محصول متفاوت را روانه بازار کند.

اولی نمایشگری ۹.۷ اینچی است که برجسته ترین خصوصیت آن پشتیبانی از رنگ است؛ شرکت ال جی یک واحد تحقیقاتی مستقل را برای اضافه کردن رنگ به صفحه های سیاه و سفید با فناوری
E-Ink برپا کرده است و حالا به نظر میرسد که در مرحله تجاری کردن این فناوری است. این نمایشگر به احتمال زیاد نسل بعدی کتابخوان ها را هدف قرار خواهد داد. البته همه چیز بستگی به بازار تقاضای کتابخوان ها دارد.

اختراع دیگر این کمپانی نمایشگر یا به نوعی می توان گفت کاغذ الکترونیکی انعطاف پذیر ۱۹ اینچی (۴۰۰*۲۵۰ میلیمتر) با ضخامت ۰.۳ میلیمتر و ۱۳۰ گرم وزن است. این صفحه نمایش احتمالاً شبیه همان چیزی است که ژانویه امسال خبرهایی در مورد آن منتشر شد. اندازه این نمایشگر دقیقاً هم سایز یک صفحه روزنامه است و با در دست داشتن آن احساسی شبیه به داشتن یک روزنامه واقعی به شما دست خواهد داد.

در نگاه اول ممکن است این طور تصور شود که صفحه ای با این قد و قواره تا چه اندازه می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما اگر اینگونه بیاندیشیم که صفحاتی نظیر این با اندکی تغییر و با اضافه کردن ورودی لمسی و اجزای دیگر می تواند تبدیل به نسل جدید روزنامه ها گردد ماجرا کاملا فرق می کند. ‏متاسفانه زمان دقیق ورود این دو محصول به بازار به طور دقیق اعلام نشده ولی شرکت
LG امیدوار است بتواند تا پایان سال ۲۰۱۰ آنها را روانه بازار کند
 
loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي