سردار نقدی: درگیر یك جنگ فرهنگی تمام عیار هستیم

مجموعه : جامعه و سیاست
سردار نقدی: درگیر یك جنگ فرهنگی تمام عیار هستیم
به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدرضا نقدی ظهر امروز در نشست با فعالان فرهنگی گیلان با بیان اینكه درگیر یك جنگ تمام عیار فرهنگی هستیم اظهار داشت: خدا را شاكریم دشمن را از سلاح كه نقطه قوت او به شمار می‌رود، محروم كردیم.
وی با تاكید بر اینكه دشمن در بحث فرهنگی حرفی برای گفتن ندارد، افزود: جنگ فرهنگی نقطه قوت نظام است و انقلاب اسلامی با جهاد فرهنگی آغاز شده و باید از این ذخیره معنوی بهره‌برداری صحیح صورت گیرد.
نقدی اسلام را دین مستدل خواند و تصریح كرد: اسلام در استدلال مسائل كم ندارد و در تمام مسائل مواضع روشنی دارد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفان كشور انقلاب، اسلام و فرهنگ را مبتنی بر فطرت انسان‌ها برشمرد و خاطرنشان كرد: بحث دلی و قلبی در اسلام فراتر از استدلال لحاظ شده و یك فرهنگ دلچسب و گوارا را پدید آورده است.
وی ادامه داد: انبیای الهی بهترین الگوهای الهی هستند و با فرهنگ دینی دنیا را پر كردند.
نقدی درگیری در جنگ سخت را بر سر تپه، پل، منطقه و سرزمین عنوان كرد و گفت: در حال حاضر درگیری بر سر تصاحب جوانان است و ما می‌گوییم جوانان عبدالله باشند و دشمن می‌خواهد جوانان عبد او شوند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفان كشور در بحث تهاجم فرهنگی انقلاب اسلامی را مهاجم دانست و افزود: دشمن در این‌باره به حالت انفعال قرار گرفته است.
وی با بیان اینكه می‌خواهیم الگوهای اسلامی به تمام معنا در جامعه پیاده شود، اظهار داشت: تجربه دفاع مقدس را داریم و وقتی با هم شدیم حق مطلب ادا شد و به پیروزی رسیدیم.
نقدی اخلاص در امور فرهنگی را تاثیرگذار ذكر كرد و بیان داشت: در حركت فرهنگی باید وحدت ایجاد شود و برداشت واحدی از مسائل داشته باشیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفان كشور پیروزی را در وحدت و یكپارچگی اعلام كرد و گفت: در عرصه فرهنگی این مسائل باید به صورت جدی دنبال شود.
وی امر به معروف و نهی از منكر را از مهم‌ترین امور خواند و تصریح كرد: در بحث فرهنگی باید به صورت ایجابی عمل شود و برخورد در آخرین مرحله قرار دارد.
نقدی با تاكید بر اینكه به مساجد باید نگاه ویژه شود، خاطرنشان كرد: معیار اصلی سنجش پایگاه‌های بسیج پر بودن نمازهای جماعت از نمازگزاران است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفان كشور نبرد فرهنگی را جنگ سخت توصیف كرد و اظهار داشت: تمام اقشار باید در این امر همدلی داشته باشند.
فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: پس از دفاع مقدس نبرد سخت‌تر و پیچیده‌تری برای ما در نظر گرفتند.
هامون محمدی جوانان را منابع تولید قدرت نرم نظام دانست كه مورد هدف دشمنان قرار گرفته‌اند.
وی با بیان اینكه گیلان به دلیل موقعیت اقلیمی بیشتر مورد هجمه قرار دارد، خاطرنشان كرد: فضایی باید به وجود آید كه جوانان را حفظ كنیم و زمینه برای ظهور منجی بشریت آماده شود.
 
a