فوتبال
تور مسافرتي
تور مسافرتي
تبليغات در تکناز
فوتبال

ایران چک ۲۰۰ هزار تومانی در بانک مرکزی

مجموعه : مجله خبری

مدیر اداره نشر اسکنانس و خزانه بانک مرکزی با بیان اینکه ایران چکهای ۲ میلیون ریالی به عنوان ذخیره در خزانه بانک مرکزی موجود است، گفت: هر زمان که ضرورت ایجاب کند این ایران چکها به جریان خواهد افتاد. محمد قدس الهی در گفتگو با مهر از انتشار ۲۱ هزار میلیارد ریال اسکناس در سال گذشته خبرداد و گفت: مجموع اسکناسهای منتشر شده به ۸۸ هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال رسید.

مدیر اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی افزود: اما در سال ۸۷ با انتشار ایران چکهای بانک مرکزی تقاضا برای اسکناس کاهش یافت و تاکنون به میزان ۵ هزار میلیارد ریال اسکناس منتشر شده است که پیش بینی می شود تا پایان سال این رقم به کمتر از ۱۰ هزار میلیارد ریال برسد.

وی با اشاره به چاپ و به جریان گذاشتن ایران چکهای ۵۰۰ هزار ریالی و یک میلیون ریالی، گفت: اما ایران چکهای ۲ میلیون ریالی چاپ شده و به عنوان ذخیره در خزانه بانک مرکزی موجود است و هر زمان که ضرورت ایجاب کند به جریان خواهد افتاد. قدس الهی از امحای ۶۵۰ میلیون برگ اسکناس فرسوده در سال گذشته به ارزش ۳ هزارو ۳۰۰ میلیارد ریال خبرداد و افزود: امسال نیز تاکنون ۶۵۰ میلیون برگ اسکناس به ارزش ۳ هزارو ۸۰۰ میلیارد ریال امحا شده است.

وی با اشاره به اینکه ضرب سکه های ۲۵۰، ۵۰۰ ریالی و یک هزار ریالی ادامه دارد، گفت: اما ضرب سکه های کمتر از ۲۵۰ ریالی به لحاظ ارزش ناچیز آن در جامعه و اینکه سهمی در مبادلات روزمره ندارند، متوقف شده است. مدیر اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی از استقبال برای خرید سکه های طلای سی امین سال انقلاب خبرداد و گفت: این سکه ها براساس محور رهبری، دینی و مردمی بودن انقلاب طراحی شده است.

وی همچنین با اشاره به حراج سکه های طلا و نقره یادبود سی امین سال انقلاب در بانک کارگشایی، گفت: قیمت این سکه ها بر اساس قیمت طلا و نقره بین المللی هر روز تعیین می شود و به صورت قیمت پایه به بانک کارگشایی اعلام می شود. وی اضافه کرد: بانک کارگشایی نیز بر اساس این قیمتها، قیمت عرضه را مشخص می کند و سکه ها به بالاترین پیشنهادها فروخته می شود.


پایگاه فرهنگی هنری تکناز

با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
فروش بلیط هواپیما
پربیننده های تکناز
جدیدترین مطالب
لیزر
بچه های آسمان
Xبستن تبليغ
Xبستن تبليغ
فوتبال