لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

یافتن بهترین شغل با اسكن مغز!

مجموعه : دانش و فناوری
این آزمون‌ها برای دو نوع حافظه (گفتاری و شمارشی)، دو گونه از قابلیت‌های شمارشی، سرعت استدلال، و دو گونه استعداد فضایی را شامل می‌شد.
بر اساس نتایج یك پژوهش، اسکن‌های مغزی می‌تواند فرد را به سوی بهترین شغل راهنمایی کند.

به گزارش ایسنا، «ریچارد هایر» از دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در اروین به لایوساینس گفت که در حال حاضر یافته‌ها "این امکان را بیان می‌كند که اسکن‌های مغزی در آینده ممکن است برای ایجاد نمودار خصوصیات پروفایلی از ماده خاکستری در مناطق گوناگون مغز یک فرد استفاده شود، و این نمودار خصوصیات می‌تواند همانند نتایج آزمون‌های موجود کنونی جهت کمک به افراد در تصمیم‌گیری آن‌ها برای انتخاب نوع شغلی که آن‌ها ممکن است در آن کارآمد باشند، به کار گرفته شود."

هایر و همکارانش داده‌های 40 نفر بین سنین 18 تا 35 سال را در مورد آزمون‌های استعدادیابی بنیاد پژوهشی جانسون اوکانر برای راهنمایی حرفه‌یابی تحلیل کردند. آن‌ها همچنین اسکن‌های ساختاری از مغز این افراد را در اختیار داشتند که حجم ماده خاکستری را در میلیون‌ها واحد سه بعدی که «وکسل» نامیده می‌شود، در این تصاویر مغزی نشان می‌داد.

این آزمون‌ها برای دو نوع حافظه(گفتاری و شمارشی)، دو گونه از قابلیت‌های شمارشی، سرعت استدلال، و دو گونه استعداد فضایی را شامل می‌شد.

نتیجه آزمون‌ها نشان داد که اگر کسی فقط به آزمون گونه‌های حافظه نگاه می‌کرد، بخشی از تصویر کلی را از دست می‌داد. برای نمونه، اگر کسی در حافظه گفتاری خوب بود و در شمارشی چندان خوب نبود، الگوهای ماده خاکستری او با کسی که در مجموع حافظه نتایج خوبی به دست آورد، اما نتیجه پایینی در گونه گفتاری داشت، فرق می‌کرد. در واقع نقاط قوت و ضعف شناختی هر فرد با تفاوت‌هایی در حجم ماده خاکستری در قسمت‌هایی از مغز ارتباط دارد.

 
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي