فوتبال
تور مسافرتي
تور مسافرتي
تورهای مسافرتی
فوتبال
تبليغات در تکناز
فوتبال
فوتبال

گواهینامه هوشمند رانندگی از سال ۸۸

مجموعه : مجله خبری

رئیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از جایگزینی گواهینامه های هوشمند به جای گواهینامه فعلی از سال ۸۸ خبر داد. به گزارش واحد مرکزی خبر، وی گفت : گواهینامه هوشمند این امکان را فراهم می کند تا به محض کنترل پلیس، تمام اطلاعات قبلی راننده و خودروی او در دسترس مامور کنترل کننده قرار بگیرد.

رویانیان افزود : با درج همه اطلاعات مربوط به خودرو و راننده در گواهینامه هوشمند همچنین این امکان فراهم می شود تا برگ جریمه تخلفات رانندگان به منزل آنان ارسال و به سوابق آنان اضافه شود. وی با بیان اینکه برای طراحی این گواهینامه یک سال مطالعه شده است گفت: ناجا کارخانه تولید گواهینامه هوشمند را خریداری کرده است. سرتیپ رویانیان گفت : با اجرای این طرح ۵۰ درصد حوادث رانندگی کاهش می یابد.

وی گفت: در سال ۸۸ ساماندهی آموزشگاههای رانندگی و صدور گواهینامه های ب ۲ و پایه یک به بخش خصوصی واگذار می شود. رئیس راهور نیروی انتظامی گفت : نخستین بار در محور شاهرود به سبزوار سیستم کنترل هوشمند نصب شده است. گواهینامه های هوشمند دارای اطلاعات کامل افراد همچون هویت فرد، کد ملی و پستی است. در گواهینامه هوشمند، همه گواهینامه های پایه یک و دو، آزمایشی و دائمی ۵ ساله در یک گواهینامه خلاصه شده است.

در این گواهینامه همچنین جدول زمان انقضاء و تمدید درج شده است و شکلی بین المللی دارد. پلیس راهور گفت : تمامی موارد امنیتی در این گواهینامه‌ها لحاظ شده است تا جعل نشود. سردار سرتیپ رویانیان در همایش پلیس راهنمائی و رانندگی سراسر کشور افزود : طراحی گواهینامه هوشمند تمام شد و از سال ۸۸ صادر می شود. رییس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در ادامه گفت: طرح ملی شماره گذاری موتورسیکلت ها از امروز آغاز شد.

رویانیان افزود : پنج میلیون موتورسیکلت در کشور وجود دارد که هیچ کنترل سیستمی بر آنها وجود ندارد. وی گفت : تا قبل از آغاز سال جدید، پایان طرح ملی تعویض پلاک خودروها اعلام می شود. رییس پلیس راهور گفت: با تغییر روش کار در سامانه اجراییات رانندگی، جریمه رانندگان متخلف در ۱۸ استان کشور، به منازل آنان فرستاده می شود.

الزام داشتن ۴ مدرک برای رانندگان در سفرهای سال 88

رییس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت :

در سال ۸۸ کارت خودرو، برگه معاینه فنی، بیمه شخص ثالث و گواهینامه، چهار مدرکی است که پلیس کنترل میکند

سردار سرتیپ رویانیان با بیان اینکه با بهبود رانندگی از سال ۸۴ تاکنون، حوادث ۴۰ درصد کمتر شده است گفت: این پیشرفت در سایه همکاری و مشارکت مردم ، رسانه ها و به ویژه صدا و سیما به وجود آمده است. وی با بیان اینکه در سال ۸۴ به تعداد هر ده هزار وسیله نقلیه ۴۵ نفر کشته می شد گفت: امسال به ازای هر ده هزار وسیله نقلیه ۲۵ نفر کشته شده اند.

رویانیان گفت: درتصادفات سال ۸۴ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۳۹ نفر کشته می شد که این میزان امسال به ۳۲ نفر کاهش یافته است. رییس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه در سال ۸۴ هر دو و نیم روز بر اثر تصادف یک اتوبوس بالای پنج نفر کشته و پانزده نفر زخمی می شد افزود: خودروهای سنگین و باربری در سی درصد تصادفات نقش دارند و عامل ۴۹ درصد مرگ و میر ناشی از تصادفات ، کامیون ها هستند.

رویانیان با بیان اینکه کنترل ناوگان حمل و نقل از ضروریات کشور است گفت: کامیون ها، وانت های باربری و مسافربری های بیرون شهری با جی پی اس کنترل می شوند. رییس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به گسترش فرهنگ بیمه گفت: بیش از ۹۵ درصد خودروها دارای بیمه شخص ثالث است.


پایگاه فرهنگی هنری تکناز

زناشويي
فوتبال تبليغات در تکناز فوتبال
پربیننده های تکناز
جدیدترین مطالب
لیزر
بچه های آسمان
Xبستن تبليغ
فوتبال