لاچین سیر

املاک ویترین

زنان ها وقتی عصبانی می شوند، خرید می کنند

مجموعه : زنان
«زنان وقتی عصبانی می شوند، خرید می کنند» عنوان تئاتر جدیدی است که در بخش تولید متون نمایشی برای جشنواره تئاتر فجر ارائه داده ام.
چیستا یثربی در گفت و گو با خبرنگار «آرت نا» گفت: عنوان تئاتری که در بخش تولید متون نمایشی برای جشنواره تئاتر فجر ارائه داده ام «زنان وقتی عصبانی می شوند، خرید می کنند» است.

وی اظهار داشت: این نمایش برگرفته از پنج قصه از کتاب جدید من در «اسرار انجمن ارواح» است که در آن هر پنج قصه یک خط ارتباطی مشترک با هم دارند و آن تنهایی آدم ها و تلاش برای شکستن حصار تنهایی است.

در این نمایش اپیزودیک که در ژانژ طنز اجتماعی بازی می شود بازیگران مطرحی از سینما و تئاتر چهره آفرینی خواهند کرد.

یثربی ادامه داد: تا کنون با سیما تیرانداز، لیلی رشیدی، رحیم نوروزی، مینو زاهدی و سمیه عسگری مذاکراتی به عمل آمده، اما هنوز با هیچ کس قراردادی بسته نشده است.

وی امیدوار است این نمایش همزمان به دو زبان فارسی و انگلیسی اجرا شود چرا که موضوع آن فراشمول و بین المللی است.

وی در خصوص ایده نمایش خود توضیح داد: این نمایش را از تنهایی بازیگران وطن خودم الهام گرفته ام که آنها حتی نمی توانند برای خرید به همراه خانواده خود به خیابان بروند.

چیستا یثربی افزود: این نمایش هشت زوج بازیگر دارد و مضمون آن طنز تلخی است که برای آنان اتفاق می افتد. این حوادث باعث می شوند از تنهایی به خرید کردن های بیهوده برسند و در نهایت این خرید کردن ها شکل وسواس گونه ای به خود می گیرند.

یثربی دکترای روانشناسی تربیتی و اجتماعی دارد و رویکردهای روانشناختی و جامعه شناسی دقیقی در آثار وی مشهود است.
وی امیدوار است مجوز برای نمایش « زنان وقتی عصبانی می شوند، خرید می کنند» صادر شود.

 
loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي