لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

خصوصیات یک فوتبالیست پرنده

مجموعه : اخبار ورزشی
خصوصیات یک فوتبالیست پرنده
کریستیانو رونالدو چگونه آماده می شود؟


در میان فوتبالیست های برتر کنونی جهان شایدکمتر کسی آمادگی فیزیکی و چالاکی جسمانی کریستیانو رونالدو را داشته باشد. ستاره پرتغالی رئال مادرید از همان زمانی که در اسپورتینگ لیسبون شروع به درخشش های اولیه خود کرد، یک برنامه منظم و دقیق آمادگی جسمانی را رعایت و اجرا می کرد و هر روز حداقل یک ساعت با وزنه و روی دستگاه های بدنسازی کار می کرد. او وقتی به منچستر یونایتد هم رفت به این سیستم ادامه داد و در ۱۶ ماهی هم که در برنابئو به سر برده، در این روش تغییری نداده است.

«سرشانه»های پهن، سینه های ستبر و مهم تر از آن چالاکی حیرت انگیز کریس رونالدو، محصول همین روش و استمرار او در اجرای آن است. وی در هر جلسه تمرین تیمش و به واقع قبل از شروع آن، حداقل ۳ کیلومتر و با ریتم ها و میزان های متفاوت سرعت می دود و در پایان هر جلسه تمرین گروهی که بیشتر با مرور فن و تاکتیک ها می گذرد به سالن بدنسازی می رود و وزنه می زند و پشت دستگاه های مختلف، توان عضلانی خود را بالاتر می برد. یک ویژگی منحصر به فرد کاپیتان تیم ملی پرتغال در استارت های حیرت انگیزی است که می زند. او وقتی صاحب توپ می شود براساس شرایط موجود در دور و بر وی و آنچه در آن لحظه آماده یا ناآماده می بیند، برای حرکت بعدی خود تصمیم می گیرد و اگر ببیند شرایط ایجاب می کند، یکی از استارت های معروف خود را می زند که فقط به لطف توان عالی بدنی وی و تمرینات هر روزه او میسر می شود.

عجیب تر و جالب تر این که او قادر است هر لحظه ای که صلاح دید، ناگهان توقف و دویدن خود را قطع کند و حرکت بعدی خود را انجام بدهد. فیل فیت که پیشتر یک فوتبالیست حرفه ای درجه سوم بوده اما بعد از تغییر شغل و تبدیل شدن به مربی بدنسازی به یکی از شناخته شده ترین افراد در این حرفه بدل شده و مدتها از نزدیک با رونالدو کار کرده است در توصیف این ورزشکار منحصر به فرد ۲۵ ساله که چالاکی عضلات و قوه انعکاس ماهیچه هایش بیش از هر ستاره فوتبالی در دوران معاصر است، در طلیعه پائیز ۲۰۱۰ می گوید: «این بچه (رونالدو) یک پدیده است. او طبق غریزه و البته به خاطر تمایل خودش سالها است که بدنسازی می کند و دوست دارد که پیکری ورزیده و سریع داشته باشد.

به این خاطر از من یک برنامه دقیق آمادگی جسمانی خواسته بود و من نیز به او برنامه ای دادم. او بر اثر شدت و طول مدت تمرین های جسمانی اش ، صاحب ماهیچه هایی بسیار پرانعطاف با فیبرهای بسیار زنده شده و هریک از ماهیچه های ران و ساق و سینه او فوق العاده زنده است. بدین خاطر وی می تواند حتی بدون دورخیز ناگهان استارت بزند و در موقع زدن ضربات آزاد، از فاصله ای کم و با روی پا به بدنه توپ بکوبد. دیوید بکام نیز همین خصلت ها را با ابعادی کمتر دارد. او بسیار کمتر از کریس رونالدو کار بدنسازی کرده است و در نتیجه چالاکی و توان دویدن پرش آسای رونالدو بیشتر از اوست.

گاهی تصور می کنید که این بچه در زمان شروع دویدن پا به توپش در حال پرواز است اما این فقط یک تصور نیست بلکه حقیقت دارد. شکل و اندازه قدم های او و نوع دویدنش که ناگهان سریع می شود، باعث می گردد فاصله او با زمین چمن گاهی بیش از آنی باشد که در مورد سایر فوتبالیست ها رؤیت می شود و او تبدیل به یک پرنده گردد. برای من تعجب آورتر از هر مسئله ای توانایی این ستاره در تبدیل کردن هریک از استارت های شوکه کننده اش به یک پاس و سانتر دقیق و یا شوتی محکم به سمت دروازه رقبا است. در این موارد معمولاً یک بازیگر چنان سرگرم حرکت فیزیکی اش می شودکه نمی تواند حرکت فنی بعد خود را به درستی و با موفقیت کامل اجرا کند اما کریس می تواند. بازی خوانی و انجام درست حرکت بعدی ، هنری است که رونالدو به نحو احسن دارد.

من سایر ستاره های فوتبال در دو دهه اخیر را نیز زیرنظر گرفته ام و تنها سوپراستاری که در این زمینه تا حدی به وی نزدیک بود لوتار ماتیوس آلمانی بود وگرنه سایرین با او برابری نمی کردند، نه رونالدو و رونالدینیو برزیلی، نه زیدان و آنری فرانسوی و ندود چکی و شوچنکو اوکراینی .او اعجوبه ای است که توانایی ویژه جسمانی اش را به خاطر کار و تمایل شخصی خود و خارج از توصیه های باشگاه هایی که در آنها بازی کرده به دست آورده است

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي