لاچین سیر

املاک ویترین

هشدار در مورد گسترش یک ویروس در تلفنهای همراه

هشدار در مورد گسترش یک ویروس در تلفنهای همراه
هشدار در مورد گسترش یک ویروس در تلفنهای همراه
جام جم آنلاین: یک شرکت امنیت انفورماتیکی در خصوص تهدید یک اسب تراوای جدید که به تلفنهای همراه حمله کرده و به حسابهای بانکی کاربران نفوذ پیدا می کند هشدار داد.
 

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت "فورتی نت" در گزارش خود اعلام کرد که یک اسب تراوا به نام "زئوس" (Trojan Zeus) که با هدف سرقت اطلاعات مربوط به عملیات بانکداری آنلاین تاکنون تنها از طریق رایانه ها وارد می شد در هفته های اخیر تلفنهای همراه را هم مورد حملات خود قرار داده است.

این نسخه جدید اسب تراوای زئوس "زیتمو" یا "زئوس در موبایل" نامیده می شود زمانی که مشتری وارد وب سایت بانک خود شده و یک عملیات تراکنش بانکی آنلاین را انجام می دهد بلافاصله یک کد را از راه "اس. ام. اس" دریافت می کند برای تایید عملیات تراکنش، مشتری باید این کد را وارد پروفایل شخصی خود در وب سایت بانک کند.

به گفته "فورتی نت"، اسب تراوای "زیتمو" قادر است "اس. ام. اس" را تغییر داده و به تلفن همراه قربانی نفوذ کند و بنابراین تایید تراکنش آنلاین از طریق کد آلوده انجام شود بدون اینکه کاربر متوجه شود به این ترتیب سارقان انفورماتیکی می توانند به اطلاعات حساب بانکی قربانی نفوذ کنند.

براساس گزارش بیگ سیتی، مقامات آمریکا تاکنون بیش از 60 نفر را که به نظر می رسد مسئول گسترش این اسب تراوا باشند بازداشت کرده اند.

همچنین به گفته کارشناسان امنیتی، عاملین عملیات جنایتکاری روزهای اخیر در انگلیس از طریق این اسب تراوا توسط 11 فرد ساکن اروپای شرقی هدایت می شده است.

کارشناسان امنیت انفورماتیکی ارزیابی کرده اند نسخه زئوس ویژه رایانه ها در سال 2006 توانست بیش از 200 میلیون دلار به کاربران نهایی بانکداری آنلاین خسارت وارد کند.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي