لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

سبزیجات را زیاد نپزید !!

مجموعه : تغذیه مناسب
سبزیجات را زیاد نپزید !!
سبزیجات را زیاد نپزید
جام جم آنلاین: وقتی از اصول طبخ غذای مغذی آگاهی داشته باشید، آماده كردن وعده‌های غذایی سالم كار دشواری نخواهد‌بود.
 

 

به گزارش ایسنا، اسوتیا به اسین، متخصص هندی سلامت و تغذیه در مقاله‌ای می‌نویسد: ابتدا منوی غذای خود را در نظر بگیرید و غذاهایی را سرو كنید كه بتازگی پخته شده‌اند و تا حد امكان از گرم كردن مجدد غذا پرهیز كنید. گرم كردن غذا ارزش تغذیه‌ای و همچنین مزه اصلی آن را خراب می‌كند.

سطح مواد خوراكی را قبل از قرار دادن درون فریزر با پوشش پلاستیكی بپوشانید تا طعم و بوی آنها با هم مخلوط نشود.

 

متخصصان تغذیه توصیه می‌كنند كه از پختن زیاد سبزی‌ها خودداری كنید. این مواد خوراكی هرچه سریع‌تر پخته شوند كمتر مواد مغذی خود را از دست می‌دهند.

سبزی‌های تازه زود می‌پزند و نیازی به چاشنی هم ندارند. بعلاوه بیشتر سبزی‌ها آغشته به آفت‌كش‌ها و سم‌زدا‌ها هستند بنابراین باید برای شستشوی كافی آنها را داخل ظرف پر از پرمنگنات پتاسیم بشویید و بعد با آب تمیز خوب آبكشی كنید.

سبزیجات دارای برگ‌های پهن و سبزرنگ تیره نباید درون محیط اسیدی مثل آبلیمو پخته شوند. برای این‌كه سبزیجات را زیاد نپزید، ابتدا آب خالی را جوش بیاورید و بعد سبزی را داخل آب در حال جوشیدن بریزید و آن را روی شعله كم بگذارید و به محض پختن از روی اجاق بردارید.

نكته دیگر این‌كه پیاز نیز سرشار از آنتی‌اكسیدان‌ها و مواد فیتوشیمیایی است. اما اشتباه ما در مصرف پیاز این است كه بلافاصله قبل از خوردن آن را خرد می‌كنیم. در حالی كه پیاز باید حداقل 10 دقیقه قبل از مصرف، خرد شود تا در این فاصله آنتی‌آكسیدان‌های آن فعال شوند.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي