لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

قانونی شدن ازدواج اجباری در عربستان ( قانون های غیر قانونی )

مجموعه : مجله خبری
در سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر، قوانین سعودی به مردان اجازه می‌دهد که دختران تحت تکفل خود را از ازدواج منع کرده و یا به زور به ازدواج هر کسی که تمایل داشته باشند، درآورند.
ه گزارش شبکه ایران به نقل از "گلف نیوز"، در حالی که مقامات آمریکایی به بهانه حقوق بشر دست به تحریم هشت تن از مقامات عالی‌رتبه کشورمان زده‌اند، در عربستان سعودی، متحد قابل اعتماد آمریکا در منطقه خاورمیانه، زنان حق ندارند در خصوص همسر آینده خود تصمیم بگیرند. این در حالی است که نه دولت اوباما و نه هیچ ‌یک از دیگر دولت‌های غربی حکومت آل سعود را به نقض حقوق بشر متهم نمی‌کنند.

بنابر گزارش فوق، تعالیم وهابی و سنت‌های قبیله‌ای حاکم بر عربستان به پدران یا مردان قیم زنان اجازه می‌دهد تا مستقلا در خصوص همسران آینده آنها تصمیم‌گیری کنند.

چندی پیش، یک خانم پزشک 42 ساله اهل عربستان از دادگاه تقاضا کرد تا اجازه ازدواج وی را با یکی از همکاران جراحش صادر کند اما دادگاه حق را به پدر و برادران این پزشک زن عرب داد. پدر و برادران این خانم می‌گویند که مرد مورد علاقه وی از قبیله‌ای دیگر است و وی حق ندارد با مردی از قبیله‌ای دیگر ازدواج کند!

"سهیلا زین‌العابدین" از فعالان حقوق بشر در عربستان در اعتراض به این موضوع اظهار داشت: در عربستان گاهی یک دختر 10 ساله به زور به خانه بخت فرستاده می‌شود اما زنی 42 ساله از ازدواج منع می‌شود!

بنا بر گزارش فوق، هرچند که شریعت اسلامی می‌گوید که پدر باید با ازدواج دختر دوشیزه موافقت کند اما در عربستان تعالیم وهابی و سنت‌های قبیله‌ای به مردان اجازه می‌دهد تا سرنوشت آینده دختران یا خواهران خود را تحت کنترل خود درآورند.

در شرایطی که گزارش گلف‌نیوز پر از نمونه‌هایی از نقض حقوق زنان در عربستان سعودی است، تاکنون دیده نشده است که این کشور برای عدم رعایت حقوق بشر مورد کوچک‌ترین مجازاتی از سوی غرب قرار گیرد. در عوض مقامات آمریکایی تصمیم گرفته‌اند که بزرگ‌ترین قرارداد نظامی تاریخ خود را به ارزش 60 میلیارد دلار با حکومت آل‌ سعود منعقد کنند.

چندی پیش مقامات آمریکایی به بهانه نقض حقوق بشر در ایران، هشت نفر از مقامات عالی‌رتبه نظامی – امنیتی کشورمان را مورد تحریم یک‌جانبه قرار دادند.

 
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي