لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

نوكیا سیستم جدید پوست الکترونیکی خود را رونمایی کرد

نوكیا سیستم  جدید پوست الکترونیکی خود را رونمایی کرد

از زمانی که نوکیا تلفن همراه مفهومی Morph  را رونمایی چند وقتی می‌گذرد و طرفداران نوکیا در این مدت بی‌صبرانه منتظر بودند تا این شرکت نخستین نشانه‌های تولید این تلفن همراه را از خود نشان دهد و حتی این سوال را در ذهن خود داشتند که آیا اصلا این تلفن همراه واقعا به تولید خواهد رسید یا خیر؟

ما هم مانند شما به دنبال پاسخی برای این سوال بودیم اما تقریبا به اطمینان رسیده بودیم که نوکیا برای محقق کردن این طرح مفهومی خود کاملا جدی به نظر می‌رسد.

نوكیا سیستم  جدید پوست الکترونیکی خود را رونمایی کرد

اما در خبری که به تازگی در وبلاگ رسمی نوکیا منتشر شده، این شرکت نخستین تصاویر از این پروژه خود که توسط تیم تحقیقاتی NRC  نوکیا در دانشگاه کمبریج بریتانیا در حال انجام است، رونمایی کرد.

یکی از مواردی که این تیم تحقیقاتی در حال کار بر روی آن است یک پوست قابل‌انعطاف ونوكیا سیستم  جدید پوست الکترونیکی خود را رونمایی کرد

کششی  الکترونیکی است که به نوعی صفحه کلید لمسی است که در  آن با استفاده از ترکیبی از طلا به عنوان رسانا قابلیت بسط و کشش و مچاله‌شدن بدون از دست دادن قابلیت رسانایی خود را دارا شده است.

آنگونه که در تصاویر ویدیوئی منتشر شده دیده می‌شود این موضوع امکانات زیادی را موجب خواهد شد که از جمله می‌توان به تولید تلفن‌های همراه فابل انعطاف و قابل تغییر در شکل ظاهری (مانند نوکیا مورف) اشاره کرد. البته کارهای زیادی پیش از عرضه این تکنولوژی و عرضه آن به صورت انبوه وجود دارد و به نظر نمی‌آید محصولاتی بر پایه این تکنولوژی در آینده نزدیک به بازار بیاید.

——————————————————————————————————————————————-

یکی دیگر از پروژه های معرف شده جالب نوکیا سنسور نانووینگ است که این ایده یک چیپ

نوكیا سیستم  جدید پوست الکترونیکی خود را رونمایی کرد

کوچک بوده  که می تواند در تلفن همراه بکار رفته و هر گونه تغییرات جوی، آلرژی های گوناگون و حتی کیفیت غذا را نیز تشخیص داده و در حقیقت با این پروژه نوکیا قصد وارد کردن یک چیپ هوشمند به صنعت تلفن‌های همراه خود را دارد.

——————————————————————————————————————————————–

پروژه سوم نوکیا بیشتر در خصوص صفحات لمسی بکار می‌رود و نوکیا امیدوار است که با آن

نوكیا سیستم  جدید پوست الکترونیکی خود را رونمایی کرد

فیدبک  و یا سطح بازخورد جدیدی را در حوزه صفحات لمسی ایجاد کند و در این پروژه نوکیا قصد استفاده از ایده تولید انرژی لازم برای تلفن همراه از لرزش و یا همان ایده الکترو ویبریشن را دارد.

این ایده‌ها بسیار بزرگ به نظر می‌آیند ما هم مانند بسیاری از شما امیدواریم به زودی شاهد شنیدن خبرهای خوبی از نوکیا باشیم تا شاید این غول خفته بازار تلفن همراه برخیزد.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي