لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

نارحتی سالمندان از تبلیغ پوشاك بزرگسالان در صدا و سیما

مجموعه : مجله خبری
شهریار یكی دیگر از سالمندان می‌گوید: زمانی كه تلویزیون پوشاك سالمندان را تبلیغ می‌كند نوه‌ام مرا مسخره می‌كند و می‌گوید "بابابزرگ پوشاك تو را تبلیغ می‌كنند ".
فارس: تبلیغ پوشاك برای سالمندان با انتقاد شدیدی از سوی آنها روبرو شده است‌، به طوری كه سالمندان پخش چنینی تبلیغاتی را نوعی بی احترامی به قشر سالمند كشور می‌دانند.

احترام به بزرگتر، اساتید و پدر و مادر در روایات و احادیث قرآنی به كرار تكرار شده است و این نشان از توجه خاص اسلام به بزرگترهاست.

در كشور ما نیز خوشبختانه جوانان احترام خاصی را به بزرگترها، پدر و مادر دارند و سعی می‌كنند بهترین خدمت و احترام را به آنها داشته باشند.

علی رغم اقدامات خوبی كه صدا و سیما در چند ساله گذشته داشته و برنامه‌های قابل قبولی را در خصوص احترام به بزرگترها ساخته است و در هر مناسبتی اعم روز سالمند و روز پدر و مادر، برنامه‌های خاصی را در جهت احترام به بزرگترها پخش می‌كند اما در چند ماه گذشته پخش یك آگهی تبلیغاتی منجر به نارضایتی سالمندان شده است.

پخش آگهی تبلیغاتی پوشاك سالمندان تحت عنوان «ایزی لایف» آنهم با تبلیغات گسترده در تلویزیون در چند روز گذشته و به خصوص در بین سالمندان با واكنش بسیاری شدیدی روبرو شده است و آنها اعتقاد دارند پخش این نوع تبلیغات نوعی بی حرمتی به سالمندان است.

*صدا و سیما احترام سالمندان را حفظ كند

محمد، پیرمرد 65 ساله در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ساخت و تبلیغ وسیع پوشاك سالمندان اظهار می‌دارد: به نظرم پخش این موارد ضروری نیست چرا كه اگر سالمندی هم احتیاج به این پوشاك‌ها داشته باشد، می‌داند باید از داروخانه‌ها تهیه كند.

وی اضافه می‌كند: در قدیم احترام به بزرگترها بیش از حالا بود و دستگاه‌ها، ادارت و نهادها احترام بیشتری به بزرگترها می‌گذاشتند اما امروزه این گونه احترامات كمرنگ‌تر شده است.

*نوه 5 ساله‌ام مرا مسخره می‌كند

شهریار یكی دیگر از سالمندان می‌گوید: زمانی كه تلویزیون پوشاك سالمندان را تبلیغ می‌كند نوه‌ام مرا مسخره می‌كند و می‌گوید "بابابزرگ پوشاك تو را تبلیغ می‌كنند ".

وی اضافه می‌كند: تلویزیون یك رسانه ملی است و باید برنامه‌هایی بسازد كه برای آحاد جامعه باشد و پخش چنین تبلیغاتی جزء ناراحتی هیچ چیزی برای سالمندان ندارد.

*مكاتبه با صدا و سیما صورت گرفته اما هنوز اقدام خوبی نشده است

حسین نحوی نژاد، رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان كشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینكه ورود به سن 60 سالگی به عنوان «مرز سالمندی» تعریف شده است، اظهار می دارد: 60 سالگی به معنای از كار افتادگی نیست بلكه بر اساس تعاریف جهانی افراد 60 تا 75 ساله سالمندان «جوان»، 75 تا 90 ساله سالمندان «میانه» و 90 سال به بالا سالمندان «پیر» محسوب می‌شوند.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان می‌گوید: قشر سالمند زمانی می‌تواند در جامعه به خوبی فعالیت كند كه جامعه ظرفیت پذیرش آنها را داشته باشد و باید تمامی دستگاه‌ها در این خصوص همكاری كنند.

نحوی نژاد با گلایه از صدا و سیما می‌افزاید: به چه دلیل پوشاك سالمندان تبلیغ می‌شود در حالی كه هر فردی ممكن است در هر دوره سنی مشكلاتی داشته باشد كه رفع آن نیازمند مسیر درمانی ویژه‌ای است.

وی با تأكید بر اینكه چهره‌ای كه صدا وسیما از سالمندان ارائه می‌دهد، قابل قبول نیست، اظهار می‌دارد: بعد از پخش نخستین آگهی تبلیغاتی پوشاك سالمندان، مكاتباتی از سوی دبیرخانه با سازمان صدا و سیما صورت گرفته است و انتقاد شدید سالمندان به آنها ارجاع داده شد.

نحوی نژاد می‌افزاید: مـتأسفانه صدا و سیما هنوز تغییری در خصوص تبلیغ پوشاك برای سالمندان نكرده است و این موضوع منجر شده است تا سالمندان طوماری را تهیه و بزودی به سازمان صدا و سیما برسانند تا به سرعت به این موضوع رسیدگی كنند.

* پوشاك سالمندان نیازی به تبلیغ ندارد

ابراهیمی، صاحب یكی از داروخانه‌های شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص پخش آگهی پوشاك سالمندان در تلویزیون اظهار می‌دارد: برخی از كالا و اجناس نیازی به تبلیغ ندارند چرا كه مردم می‌دانند برای تهیه آنها به كجا مراجعه كنند.

وی می‌گوید: پوشاك سالمندان زمان زیادی است كه در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد و تا قبل از این تبلیغ نیز مردم برای تهیه این پوشاك به داروخانه‌ها مراجعه می‌كردند و دلیلی ندارد صدا و سیما با استفاده از یك سالمند منجر به تحریك و ناراحتی این قشر شوند.

به گزارش «توانا»، در چند روز گذشته نیز برخی از افراد از پخش این آگهی تلویزیونی سوء استفاده كردند و با ارسال پیامك‌هایی جامعه سالمندان را به تمسخر گرفتند.

 
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي