لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

سونی پس از 30 سال با واکمن خداحافظی کرد

مجموعه : مجله خبری
سونی پس از 30 سال با واکمن خداحافظی کرد
سونی اعلام کرد قصد دارد پس از 30 سال با "واکمن" که به عنوان اولین پخش کننده قابل حمل تاریخ شناخته می شود وداع کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، واکمن جد بزرگ "آی- پاد" پس از 30 سال فعالیت و 220 میلیون دستگاه فروخته شده در سراسر دنیا بازنشسته می شود.

این پخش کننده موسیقی قابل حمل توانست 30 سال قبل روشی نوین در گوش دادن به موسیقی ایجاد کند. 30 سال قبل سونی، غول تکنیکی ژاپن این اسطوره نوارکاست را تولید کرد. اکنون این دستگاه نیز همانند هر چیز دیگری که سرانجام یکروز با زندگی وداع می کند به پایان زندگی خود نزدیک شده و مسئولیت پخش موسیقی را به پخش کننده های دیجتیالی پیشرفته ای چون "آی- پاد لمسی" می سپارد.

در حقیقت همانگونه که دستگاههای ویدئو و ضبط صوتهای نوار کاست از رده خارج شده اند اکنون نوبت به "واکمن" رسیده است که با دنیای فناوری وداع کنند.

سونی در اطلاعیه ای خبر داد که تولید پخش کننده واکمن نوار کاست در ژاپن را قطعا به حالت تعلیق در می آورد. سونی توضیح داد که در ماه آوریل آخرین دستگاه واکمن را فروخته و از آن زمان دیگر تقاضایی برای این محصول نداشته است. به این ترتیب باید برای همیشه با واکمن قدیمی عزیز خداحافظی کند. 

 

 

 سونی پس از 30 سال با واکمن خداحافظی کرد

براساس گزارش پی. سی. مگزین، واکمن در اول جولای 1979 تولید شد و برای اولین بار گوش دادن به آهنگهای مورد علاقه را در حال قدم زدن امکانپذیر کرد.

اولین سری واکمن که وارد بازار شد TPL-S2 نام داشت. اولین پخش کننده نوار کاست قابل حمل تاریخ کمتر از 400 گرم وزن داشت و دارای یک جک اضافی ورودی صدا برای به اشتراک گذاشتن موسیقی بین دو هدفن بود.

از آن روز در تمام دنیا توسعه یافت و حتی توانست در طول دهه اخیر در کنار پخش کننده های دیجیتال به حیات خود ادامه دهد.

نواده اصلی واکمن در پایان سال 2001 به سبب تولد یک بخش کننده دیجیتالی نوآورانه به نام "آی- پاد" محصول اپل روزهای افول خود را آغاز کرد و این افول، شرکت ژاپنی را به این فکر واداشت که نام "واکمن" را برای همیشه زنده نگه دارد و به همین منظور سونی دستگاههای پخش کننده MP3 جدیدی را با "برند" واکمن وارد بازار کرد.

هر چند نام واکمن برای همیشه جاوید خواهد ماند اما دیگر از دستگاههای کوچکی که یک نوار کاست درونشان جای می گرفت خبری نخواهد بود.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي