لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

مرگ 300 زندانی در آمریکا بخاطر خشونت نگهبانان

مجموعه : مجله خبری
مرگ 300 زندانی در آمریکا بخاطر خشونت نگهبانان
به گزارش خبرگزاری فارس، گزارش حاضر بررسی آخرین گزارش سالیانه وزارت امور خارجه چین در مورد نقض حقوق بشر در آمریكا در سال 2008 است كه توسط مركز پژوهش‌های مجلس ترجمه و منتشر شده است.
قسمت دوم(حقوق سیاسی و مدنی) از مشروح این گزارش را كه در چهار بخش تنظیم شده در زیر می‌خوانید:

*ردیابی 100.000 كاربر اینترنت و اجرای تست روی ده درصد شهروندان آمریكایی

در ایالات متحده محدودیت‌های بسیاری در قبال حقوق مدنی شهروندان اعمال می‌شود. بر اساس گزارشی كه در وب سایت واشنگتن در 4 آوریل 2008 منتشر شد كنترل عمیقی بر صفحه‌های اینترنتی توسط تكنولوژی كاملا جدید مراقبت، صورت می گیرد و قادر است هر ایمیل و هر جستجوی آنلاینی را ثبت و كنترل كند. آمارها نشان می‌دهد كه حداقل 100.000 كاربر اینترنت در آمریكا مورد ردیابی قرار گرفته‌اند و سرویس‌دهندگان، تست‌هایی را بر روی بیش از ده درصد شهروندان آمریكایی اجرا كرده‌اند.
FBI متعهد به اعمال كنترل و مراقبت غیرقانونی- كه از سوی دولت مركزی طراحی شده است و اخذ شماره تلفن شماره حساب و دیگر اطلاعات شخصی هزاران نفر از مردم با وسایل غیرمجاز شده است.

*استراق سمع دولتی

بر اساس گزارش سیاتل تایمز، در 15 جولای 2008 بوش، رئیس‌جمهور آمریكا در تاریخ 10 جولای لایحه‌ای را كه در سیاست استراق سمع دولتی تجدید نظر می‌كند امضا كرد و آن را نقطه عطفی كه برای امنیت مردم ما ضروری است،‌نامید. قانون جدید با مصونیت قانونی شركت‌های مخابراتی كه در برنامه‌های استراق سمع شركت می‌كنند موافقت می‌كند و به دولت اجازه می‌دهد بدون مجوز قانونی، ارتباطات مخابراتی بین‌المللی مابین احزاب و گروه‌های خارج از ایالات متحده را به منظور اهداف ضد تروریستی مورد استراق سمع قرار دهد. اداره امنیتی داخلی ایالات متحده در جولای 2008 فاش كرد كه به عنوان قسمتی از سیاست‌های گسترده تجسس، پلیس فدرال می‌تواند لپ‌تاپ یا وسایل الكترونیكی مسافران را بگیرد و برای مدت نامعلومی بدون هیچ سوءظنی به یك پایگاه سیار ببرد.
نیویورك تایمز در تاریخ 8 دسامبر 2008 گزارش داد كه اداره امنیت ملی و به طور غیرقانونی مكالمات تلفنی یك دانشجوی مسلمان به نام علی تمیمی رادر ایالت ویرجینیا شنود كرد و به طور عمدی اطلاعاتی را كه از طریق استراق سمع در جریان دادگاهی در 2005 كه در آن این دانشجوی مسلمان به اتهام مباشرت در تروریسم، مجرم شناخته شده به دست آورد این اطلاعات شواهدی را نشان می‌دهد كه برنامه استراق سمع ایالات متحده،‌حقوق مدنی شهروندانش را نادیده گرفته است.

*كشته شدن بی‌مورد شهروندان آمریكا توسط پلیس

سوءاستفاده پلیس از قدرت موجب نقض حقوق مدنی آمریكاییان می‌شود. بر اساس گزارش شیكاگو تریبون در 25 ژوئن 2008 شیكاگو شاهد هشت مورد تیراندازی از سوی افسران پلیس در طول دو هفته در ماه ژوئن بود كه منجر به پنج مورد مرگ ناگهانی شدند. شاپل ترل، كارگر 29 ساله بهداشت عمومی، به طور اتفاقی در روز 22 ژوئن در ورودی ساختمانی دو طبقه در جایی كه اعضای خانواده وی در هر چهار آپارتمان آن حضور داشتند، مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت.
لوئیس كولون مرد 18 ساله‌ای در شیكاگو در روز 24 ژوئن در حالی كه با دوستش برای دیدن دوستانش و صرف غذا در رستوران می‌رفت مورد اصابت گلوله افسر لباس شخصی قرار گرفت و كشته شد.
داریل بتل 20 ساله در آپارتمان خود در بروكلین در صبح روز دوم آگوست 2008 در اثر اصابت گلوله كشته شد. میشل مینئو در 15 اكتبر در ایستگاه پرتردد و شلوغ متروی بروكلین با باتوم پلیس مورد تجاوز جنسی قرار گرفت. گیلبرتو بلانكو در حالی كه یك صندلی تاشو را در مقابل یك پلیس زن به نام داون اورتیز در یك پاركینگ در نزدیكی كلیسای كنی ایلند می‌چرخانید به وسیله گلوله كشته شد.

*میزان زندانیان آمریكا شش برابر بیشتر از میانگین جهانی است

نسبت زندانیان ایالات متحده در مقایسه با جمعیت آن به ركوردی جدیدی دست یافته است. واشنگن پست در 11 ژوئن 2008 گزارش داد كه ایالات متحده ، 2.3 میلیون مجرم در پشت میله‌های زندان دارد. رقمی كه از تعداد مجرمان هر كشور دیگری در جهان بیشتر است. در 11 دسامبر 2008 گزارشی از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده منتشر شد كه نشان می‌داد بیش از 7.3 میلیون نفر در آخر سال 2007 در مجازات تعلیقی یا زندان به سر می‌برند یا به طور مشروط از زندان آزاد شده‌آند. این رقم برابر است با 3.2 درصد همه ساكنین بزرگسال ایالت متحده و به عبارتی یك نفر از هر سی و یك نفر بزرگسال از هر 9 سیاهپوست دارای 20تا 34 سال سن، یك نفر در زندان است. میزان زندانیان ایالت متحده كه بیش از هر دوره تاریخی این كشور است- شش برابر بیشتر از میانگین جهانی (125 نفر در هر 100.000 نفر) است. بر اساس آمارها، میزان جنایت پیشگی (اعتیاد به ارتكاب جرم) در ایالات متحده بالاست. نصف افرادی كه سابقه محكومیت دارند در عرض سه سال مجددا به زندان محكوم شده‌اند.

*33 زندان ایالت كالیفرنیا دو برابر ظرفیت، زندانی دارد

حمایت مناسبی از حقوق اولیه زندانیان در ایالات متحده نمی‌شود. اطلاعاتی كه در آگوست 2008 از سوی وزارت دادگستری این كشور ارائه شده است نشان می‌دهد كه میزان محكومیت صادر شده در دادگاه‌های ایالات متحده از سال 1993 به بعد رو به رشد بوده است. مجرمانی كه جرم‌های خشونت‌آمیز مرتكب شده‌اند بیش از پنجاه درصد كل مجرمان را تشكیل می‌دهند. در ایالت كالیفرنیا 172.000 زندانی وجود دارد كه در 33 زندان این ایالت نگهداری می‌شود حال آنكه این زندان‌ها برای حدود نصف این تعداد زندانی با احتساب فضایی برابر با 6 فوت برای هر زندانی، ساخته شده‌اند. در مریلند زندان مارلبورو در حدود 1.500 زندانی در خود جای داده است. در حالی كه ظرفیت آن در حدود 1.330 نفر است.

*مرگ زندانیان در اثر رفتارهای خشونت‌آمیز نگهبانان

گزارش‌های مكرری از مرگ زندانیان در اثر رفتارهای خشونت‌آمیز نگهبانان زندان وجود دارد. گزارشی از عفو بین‌الملل در سال 2008 نشان می‌دهد كه در مراكز حبس و زندان‌های ایالات متحده برای كنترل زندانیان از دستگاه شوك‌دهنده به طور گسترده استفاده می‌شود. از سال 2001 به بعد بیش از 300 مورد گزارش شده است كه مردم در اثر وارد شدن شوك جان باخته‌اند. از این 300 مورد 69 مورد آن در سال 2008 اتفاق افتاده است. بنابراین گزارش واشنگتن پست در 25 جولای بیش از 10 نگهبان زندان در پرنس جورج مریلند سابقه بازداشت دارند. حداقل شش نگهبان در هفت ماه گذشته به حالت تعلیق از خدمت درآمده‌اند و نه نفر دیگر علیرغم اینكه متهم به ارتكاب جرم و خشونت شده‌اند. هنوز در زندان مشغول به كارند. بارون پیكس كه به خاطر مصرف كوكائین بازداشت شده بود، در ژانویه 2008 پس از اینكه یك افسر پلیس به او 9 مرتبه با یك دستگاه شوك‌دهنده، شوك وارد كرد،‌ جان باخت.

*برخی از زندان‌های آمریكا بصورت تیمارستان‌های جدید برای معتادان و بیماران روانی درآمده است

رونی ال وایت 19 ساله در حالی كه در یك سلول انفرادی در یك مركز تأدیبی در پرنس جورج مریلند نگهداری می‌شد در روز 29 ژوئن بر اثر خفگی مرد.
بر اساس آخرین آمارهای وزارت دادگستری ایالات متحده (در ژوئن 2008) 154 زندانی در زندان‌های دولتی و فدرال در بین سال‌های 2001 تا 2006 در اثر ایدز مردند. با توجه به اینكه از هر 10 نفر زندانی شش نفر دارای بیماری روانی است، برخی از زندان‌های ایالات متحده به صورت تیمارستان‌های جدید برای معتادان به مواد مخدر و بیماران روانی درآمده است. در تاریخ 10 مه 2008 اكونومیست گزارش داد كه ایالات متحده از جمله اندك كشورهایی است كه در آن تبهكاران از حقوق خود محرومند برخی از ایالت‌های آمریكا حتی رای دادن را برای تبهكاران قدغن می‌كنند.

 
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي