لاچین سیر

املاک ویترین

این سه متهم را مردم شناسایی کنید + عکس

مجموعه : مجله خبری
این سه متهم را مردم شناسایی کنید + عکس
دستگیری سارقان مامورنما
جام جم آنلاین: افرادی كه تحت عنوان مسافر و مامور اقدام به سرقت خودرو می‌كردند، توسط پلیس دستگیر شدند.
 

 

به گزارش ایسنا، مردی در 29 فروردین ماه امسال با مراجعه به كلانتری 150 تهرانسر به مأموران كلانتری گفت: سه سارق كه تحت عنوان مسافر سوار خودروام شده بودند، با استفاده از قمه و چاقویی كه در اختیار داشتند خودروی پرایدم را سرقت كردند.

 

با تشكیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار كارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی، به كارآگاهان گفت: در شب حادثه از تهرانپارس به مقصد تهرانسر، سه مسافر را به صورت دربست سوار كردم كه یك نفر از آنها در صندلی جلو و دو نفر دیگر در صندلی عقب نشستند. وقتی به خیابان سازمان آب در منطقه تهرانسر رسیدیم مسافر صندلی جلو از من خواست تا توقف كنم؛ به محض ایستادن، ناگهان هر سه نفر آنها با چاقو، قمه و چماقی كه از زیر لباس‌هایشان در آورده بودند شروع به ضرب و شتم من كرده و به زور به بیرون پرتابم كردند و با خودرو از محل متواری شدند.

كارآگاهان پایگاه پنجم در ادامه اقدامات پلیسی، مشخصات خودروی مسروقه را به كلیه مراكز انتظامی اعلام كردند تا این‌كه در ساعت 15 دوم اردیبهشت ماه امسال راننده یك دستگاه پراید خاكستری رنگ كه در خیابان شهید شیرودی اسلامشهر در حین حركت دنده‌عقب با یك دستگاه خودرو پژو پارس پارك شده در محل برخورد كرده و در شرایطی كه تلاش داشت تا با خودرو از محل خارج شود مجددا با تیر چراغ برق تصادف و متوقف شد و دو سرنشین داخل پراید از داخل خودرو خارج شده و به صورت پیاده از محل متورای شده بودند.

در ادامه با حضور مالك خودرو پژو پارس و تجمع عابران در محل، موضوع از طریق مركز فوریتهای پلیسی 110 به كلانتری 15 اسلامشهر اعلام و مأموران كلانتری در محل حاضر شدند.

در تحقیقات مقدماتی انجام شده از سوی مأموران كلانتری و با بهره‌گیری از اطلاعات بدست آمده از شاهدان یكی از سرنشینان پراید به نام «نادرـ ر»27ساله مورد شناسایی قرارگرفت.

این متهم كه از مجرمان سابقه‌دار منطقه اسلامشهر بود بارها به ارتكاب جرایم مختلف از قبیل سرقت، كیف قاپی و خرید موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده و در آخرین مورد از دستگیریهای نیز به اتهام خرید موادمخدر دستگیر شده و در تابستان سال 89 از زندان آزاد شده بود.

با توجه به شناسایی متهم از سوی مأموران كلانتری 15 و اخذ دستور بازداشت متهم از سوی دادستان اسلامشهر، متهم متواری تحت تعقیب مأموران قرار گرفت؛ در تحقیقات انجام شده از مخفیگاه متهم در اسلامشهر مشخص می‌شود كه نادر پس از آزادی از زندان اقدام به تغییر محل سكونت و مخفیگاه خود كرده است.

مأموران كلانتری 15 با بررسی اركان هویتی خودرو پراید اطلاع پیدا كردند كه خودرو پراید رها شده در محل تصادف دارای سابقه سرقت از پایگاه پنجم پلیس آگاهی است كه بلافاصله گزارش كشف خودرو به همراه مشخصات متهم متواری به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

در بررسی‌های بعدی پلیس آگاهی شهریار به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد كه «نادر ـ ر» به همراه دو نفر دیگر به اسامی «مهدی ـ ن» 18 ساله و «پرویزـ ر» 37 ساله در حین تردد با یك دستگاه خودرو پرشیا دارای سابقه سرقت از پلیس آگاهی تهران بزرگ، دستگیر شده است.

با انتقال متهمان به پایگاه پنجم، تحقیقات از آنان در دستور كار قرار گرفت و همزمان از صاحبان خودروهای پراید و پرشیای مكشوفه برای حضور در پایگاه پنجم دعوت شد.

مالباختگان پس از حضور در پایگاه پنجم، متهمان را به عنوان «مسافرنماهای زورگیر» و «سارقان تحت پوشش مامور مورد شناسایی قرار دادند.

با توجه به شناسایی شیوه و شگرد استفاده شده از سوی متهمان در سرقت خودرو، تحقیقات از آنان آغاز و مشخص شد كه متهمان علاوه بر سرقت خودروی پرشیا در طول یك ماه گذشته دو دستگاه خودرو سوناتا و ریو را نیز سرقت كرده بودند.

 سرهنگ كارآگاه علی‌اكبر اسدی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: هر سه متهم به واسطه زندگی مشترك در منطقه اسلامشهر با یكدیگر آشنا شده و متهم اصلی پرونده نیز به واسطه اعتیاد شدید به مصرف موادمخدر از نوع شیشه و با مشاركت دو متهم دیگر اقدام به ارتكاب سرقتهای به عنف خودرو و سرقت تحت پوشش مامور كرده است.

وی با اعلام انتشار بدون پوشش چهره متهمان، گفت: با توجه به احتمال افزایش تعداد مالباختگانی كه از سوی متهمان این پرونده مورد سرقت یا زورگیری قرار گرفته‌اند، دستور انتشار بدون پوشش متهمان صادر شده است لذا از كلیه مالباختگانی كه موفق به شناسایی متهمان شده‌اند دعوت می‌شود تا برای پیگیری یا طرح شكایت خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ یا شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران مراجعه كنند.

اسدی ادامه داد: از كلیه شهروندان بویژه ساكنان شهرستان اسلامشهر درخواست می‌شود تا هر گونه اطلاعات خود درباره ارتكاب جرایم مختلف از سوی متهمان بویژه متهم اصلی پرونده (نادر) را از طریق شماره تماس 51055138، 51055463 و 51055465 در اختیار كارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
 

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي