لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

تا 3 سال دیگر اینترنت پر سرعت 20 مگابیتی در ایران

مجموعه : مجله خبری
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأكید بر پرتاب ماهواره به فضا تا پایان سال جاری گفت: ارائه پهنای باند 20 مگابیتی بر بستر فیبر نوری نیز تا 3 سال آینده تكمیل و به بهره برداری می رسد.

رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با فارس، در خصوص زمان ارسال ماهواره به فضا كه بر اساس برنامه ریز ی صورت گرفته قرار بود تا پایان سال 89 انجام شود، گفت: برای پرتاب ماهواره حداقل 6 حوزه باید هماهنگ باشند و كارها با هماهنگی انجام شود.

وی افزود: بخش های زیادی از این حوزه ها همچون پایگاه پرتاب، پرتابگر، ماهواره، ایستگاه های كنترل و ایستگاه های گیرنده آماده و آزمایشات لازم نیز انجام شده اما هنوز همه موارد كامل نیست و معمولاً حدود 15 روز قبل از پرتاب كه همه بخش ها اعلام آمادگی می كنند، زمان دقیق عملیات اعلام می شود.

تقی پور در عین حال خاطرنشان كرد كه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، كماكان روی حرف خود مبنی بر اینكه پرتاب ماهواره باید قبل از پایان سال جاری صورت گیرد، ایستاده و بر این موضوع اصرار دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در پاسخ به این سؤال كه آیا وظایف سازمان فضایی كشور كه اخیراً به ریاست جمهوری منتقل شده، بر عهده این وزارتخانه قرار می گیرد، گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری فعالیت های فضایی كه پیش از این در سازمان فضایی بود، منتقل می شود.

وی تصریح كرد: بخشی از فعالیت های حوزه فضایی كه مربوط به ماهواره های مخابراتی می شود؛ همچون نگهداری آنها و ارائه خدمات، در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه خواهد داشت.

تقی پور در خصوص پاسخ به پرسشی مبنی بر اینكه ارائه اینترنت پر سرعت با پهنای باند 20 مگابیتی برای منازل نیازمند فیبر نوری است، بنابر این چه میزان فیبر نوری به درب منازل كشیده شده است، خاطرنشان كرد: این طرح جدیداً مطرح شده و مراحل طراحی اولیه و اقدامات لازم جهت صدور پروانه طی شده و طبق قولی كه داده ایم این كار سه ساله انجام می شود.

وی ادامه داد: الان فیبر نوری حدود 130 هزار كیلومتر در كشور داریم اما این میزان هنوز در منازل و ساختمان ها نیست و بعضا مراكز دولتی، دانشگاهی و تحقیقاتی به فیبر نوری دسترسی دارند. ولی اینكه به شدت توسعه پیدا كرده و در منازل و همه ساختمان ها قرار گیرد طرحی سه ساله است.

 
 
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي