لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

گزارشی از خودکشی در انگلستان !!

مجموعه : مجله خبری

حداقل ده‌ها تن از پسران و دختران جوان انگلیسی در اینترنت دنبال افرادی می‌گردند که برای خودکشی به‌ آن‌ها کمک کنند!

به گزارش «فردا» و به نقل از تایمز، کارشناسان نسبت به استفاده جوانان از سایت‌های ناشناسی که به آن‌ها برای خودکشی کمک می‌کنند بیم داشته و هشدار داده‌اند. این واهمه از سرنوشتی است که برای جوان لی (۳۴) ساله و استیفان (۳۵) ساله اتفاق افتاد. این دوجوان پس از آشنایی در اینترنت با یکدیگر قرار گذاشتند تا با گاز داخل ماشین خودکشی کنند. موضوع شگفت‌آورتر هم این بود که این دختر و پسر جوان تا دقایقی قبل از خودکشی یکدیگر را ندیده و نمی‌شناختند. اما قرار خودکشی مشترک این جوان زمانی گذاشته شده بود که استیفان به درخواست شخصی که در یکی از شبکه‌های اینترنتی گفته بود دنبال فردی است که باهم سوار ماشین شوند ( کنایه از قطار مرگ) پاسخ مثبت داده بود.

با توجه به فعالیت سایت‌های اینترنتی و افرادی که در این شبکه جوانان را تشویق به انتحار و خودکشی می‌کنند تعدادی از فعالان اجتماعی علیه این پدیده در انگلستان اقدام به مبارزه و پیگیری‌های قضایی علیه آن‌ها کرده اند. اما با وجود اقدامات صورت گرفته در این کشور هنوز هم جوانانی که علاقه‌مند به خودکشی هستند می‌توانند به‌راحتی با کمک گرفتن از اینترنت به شماره تلفن و نام افرادی برسند که آن‌ها را کمک می‌کنند تا دست به خودکشی بزنند. و این به همان شیوه‌ای است که جوان و استیفان به آن عمل کردند.

شریک خودکشی

به همین شیوه یک آگهی برای خودکشی در اینترنت توسط زنی منتشر شده است که گفته است من تنها زندگی کرده ام اما به دنبال کسی هستم که با آن سوار قطار مرگ شوم. او در ادامه نوشته است من در ایرلند شمالی زندگی می کنم اما می‌توانم به انگلستان سفر کنم اگر تو برای خودکشی جدی هستی همین الان با من تماس بگیر.

زن دیگری شماره تلفن همراه خود را در اینترنت منتشر کرده و در آخر آگهی خود آورده است: من دختری از لندن هستم که فعلا به سرعت دنبال شریک خودکشی برای خود می‌گردم. سومی هم نوشته است: سی سال دارم و اهل چین هستم الان در انگلستان درس می‌خوانم مدت زمان طولانی‌ای بود که به خودکشی علاقه پیدا کرده بودم اما این اقدام برایم سخت و مشکل بود. برای همین هم الان دنبال شریک مناسبی برای این کار می‌گردم و شدیدا می‌خواهم که هر چه سریعتر از این دنیا بروم و به زندگی خود پایان ببخشم ولی تنهایی نمی‌خواهم این کار را انجام دهم.

هیچ‌کس نمی‌داند این افراد هنوز هم زنده‌اند یا مرده. اما مثل این آگهی و درخواست ها همچنان روزانه در صفحات اینترنتی منتشر می‌شود. کارشناسان معتقدند حداقل تا کنون ۳۹ نفر در انگلستان که بیشتر آن‌ها افراد کمتر از چهل ساله بوده‌اند پس از مشورتی که در اینترنت داشته اند خودکشی کرده اند.

گفتنی است اولین نوع از این مدل خودکشی‌ها در ژاپن و در سال ۱۹۹۸ بوده است. حال پس از گذشته سال‌ها خودکشی ها در ژاپن بیشتر با موادشیمایی و داخل خانه است. گزارش‌ها نشان می‌دهد تاکنون ۵۰۰ نفر حداقل در شش ماه گذشته به این شیوه خودکشی کرده اند.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي