لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

بیشترین كشته‌های تهران را موتور سواران دارند !!

مجموعه : مجله خبری
بر اساس آمارها بیشترین كشته‌های تصادفات در پایتخت ابتدا موتورسواران و پس از آن عابران پیاده هستند، لذا باید برای این دسته از وسایط نقلیه برنامه ویژه‌ ای داشته باشیم.
ایسنا: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اینكه بیشترین كشته‌های تصادفات شهر تهران اول موتورسیكلت‌سواران و بعد عابران پیاده هستند، از آغاز طرح آموزش موتورسیكلت سواران برای نخستین بار در كشور از فردا (شنبه) خبر داد.

سردار حسین رحیمی با اشاره به اینكه مبنای كار در راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ موضوع آموزش است كه متاسفانه مدتی از آن غفلت شده است، افزود: آموزش و فرهنگسازی در لایه‌های مختلف از سوی پلیس راهور تهران آغاز شده است، این آموزش‌ها باید به صورت ویژه برای موتورسیكلت سواران صورت گیرد.

وی با اعلام اینكه بسیاری از مردم از موتورسیكلت‌سواران بسیار گله‌مندند، گفت: بحث رانندگی موتورسواران به یك پدیده آزاردهنده در اكثر شهرها به ویژه‌ تهران تبدیل شده است.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به وجود سه میلیون دستگاه موتورسیكلت در تهران تصریح كرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد، توقیف و انتقال موتورسیكلت‌ها در سالیان گذشته به پاركینگ نتیجه مطلوبی نداشته، لذا تلاش كردیم به سوی آموزش این افراد پیش رفته و در صورتی كه موتورسواران بر تخلف خود تاكید داشته باشند، نسبت به برخورد و توقیف آنان اقدام كنیم.

وی با اشاره به اینكه اكثر افرادی كه از موتورسیكلت در تهران استفاده می‌كنند، جزو اقشار متوسط جامعه هستند و از این طریق امرار معاش می‌كنند، افزود: در عین حال موتورسواران جزو بی‌نظم‌ترین رانندگان تهران به حساب می‌آیند.

رحیمی گفت: باید موتورسیكلت سواران به این باور برسند كه همانند سایر وسایط نقلیه در تهران باید قوانین و مقررات رانندگی را رعایت كنند.

وی تاكید كرد : بر اساس آمارها بیشترین كشته‌های تصادفات در پایتخت ابتدا موتورسواران و پس از آن عابران پیاده هستند، لذا باید برای این دسته از وسایط نقلیه برنامه ویژه‌ ای داشته باشیم.

رییس پلیس راهور تهران در عین حال تاكید كرد: متاسفانه عابران پیاده نیز بدون رعایت نكات ایمنی و مقررات رانندگی از خیابان عبور كرده و به عنوان یكی از آسیبهای حوزه ترافیك محسوب می‌شوند.

وی از آغاز آموزش موتورسیكلت سواران برای نخستین بار در كشور از روز شنبه در تهران خبر داد و گفت: بر این اساس موضوع آموزش موتورسیكلت سواران به ویژه در نقاط پر تمركز مانند بازار، خیابان جمهوری و سه راه امین ‌ظهور و پاركینگ موتورسواران در خیابان خلیج در دستور كار قرار گرفته است.

رحیمی درباره دیگر برنامه‌های آموزشی در حوزه راهنمایی و رانندگی، گفت: ما از مهد كودك تا بزرگسالان برنامه‌های آموزشی داریم كه بر این اساس در سال جاری 250 مربی مهدهای كودك تحت آموزش‌های ترافیكی قرار گرفته‌اند كه این آموزش‌ها به كودكان منتقل خواهد شد.

وی گفت: در عین حال برای رانندگان تاكسی و اتوبوس نیز برنامه‌های آموزش ویژه‌ای تدارك دیده شده كه به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ كرمی، معاون عملیات پلیس راهور تهران نیز با اشاره به طرح ضربتی برخورد با تخلفات رانندگی در پایتخت، گفت: هدف از اجرای این طرح ایمن‌سازی معابر و جلوگیری از بروز تخلفات حادثه ساز است.

وی افزود: بر این اساس تیم عملیات ویژه‌ پلیس راهور تهران از 13 مهر ماه سال جاری تشكیل شده كه تاكنون این تیم با بیش از 50 هزار دستگاه خودرو و موتورسیكلت در پایتخت برخورد و بیش از دو هزار دستگاه موتورسیكلت متخلف و بالغ بر یك‌هزار و 200 دستگاه خودروی سواری متخلف را توقیف و روانه پاركینگ كرده است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ گودرزی مهر، رییس پلیس بزررگراه‌های تهران نیز با اشاره به اینكه بر اساس ابلاغیه پلیس راهور تهران با تخلفات موتورسیكلت‌سواران در بزرگراه‌ها به شدت برخورد می‌شود، گفت: متاسفانه تصادفات موتورسیكلت سواران در بزرگراه‌ها معمولا یا منجر به نقص عضو یا مرگ راكب یا سرنشین را به همراه دارد، لذا بر این اساس موتورسیكلت‌سواران فاقد كلاه ایمنی در بزرگراه‌ها متوقف می‌شوند.

وی با اشاره به اینكه در بزرگراه‌های تهران با سرعت و سبقت غیرمجاز موتورسیكلت‌های فاقد كلاه ایمنی و تردد كننده در خلاف جهت، عدم استفاده از كمربند ایمنی و صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی، در طرح ضربتی برخورد با تخلفات رانندگی در پایتخت برخورد صورت می‌ شود، گفت: بر این اساس روزانه حدود دو هزار دستگاه خودرو و موتورسیكلت در بزرگراه‌های تهران اعمال قانون شده و بیش از یكصد دستگاه از این تعداد به دلیل حادثه ساز بودن تخلفات‌شان توقیف و روانه پاركینگ می‌شوند.

 
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي