لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

از تخریب پارك ملی كویر به بهانه چاه نفت جلوگیری کنید

مجموعه : مجله خبری
از تخریب پارك ملی كویر به بهانه چاه نفت جلوگیری کنید
خبرگزاری فارس: مدیر گروه دیده‌بانان پارك ملی كویر با اشاره به آغاز پیگیری‌ها برای احداث چاه نفت در پارك ملی كویر، گفت: تخریب پارك ملی‌كویر باعث بدنام شدن محیط زیست كشورمان در دنیا می‌شود.
امین معماری در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، درباره آغاز پیگیری‌ها برای احداث چاه نفت در پارك ملی كویر، گفت: برخی‌ها با این ادعا كه در پارك ملی كویر گونه یوزپلنگ و پلنگ وجود ندارد سعی دارند این پارك را با احداث چاه نفت به نابودی بكشانند.

وی در ادامه گفت: این منطقه پتانسیل بالایی برای جذب توریسم و گردشگر دارد؛ بنابراین نباید این پارك ارزشمند را نابود كرد.

مدیر گروه دیده‌بانان پارك ملی كویر با اشاره به این‌كه برخی از نمایندگان مجلس به دلیل اشتغال‌زایی احداث چاه نفت را در پارك ملی كویر دنبال می‌كنند، گفت: این منطقه قابلیت بالایی برای جذب سرمایه گذاری در زمینه توریسم و گردشگر دارد. اگر قرار است به دنبال پیشرفت اقتصاد باشیم می‌توانیم از راه رونق گردشگری در این منطقه به اهداف مورد نظر دست پیدا كنیم؛ ضمن این‌كه از این طریق نیز می‌توانیم اشتغال‌زایی كنیم.

وی در ادامه گفت: در همه جای دنیا حتی پارك‌های ملی كه مساحت كمتری دارند و جمعیت وحوش آنها بسیار كم است بودجه یك مملكت را تأمین می‌كند چرا نباید ما نیز این گونه اقدامات را انجام دهیم؟

معماری با اشاره به این‌كه ترابی نماینده مردم گرمسار احداث چاه نفت در پارك ملی كویر را دنبال می‌كند و موافق این مسئله است، با مطرح كردن تعدادی پرسش گفت: آیا احداث چاه نفت نیاز به جاده دسترسی ندارد؟ پساب‌های ناشی از این عملیات به كجا خواهد رفت؟ آیا ماشین‌آلات قرار است هوایی به منطقه منتقل شود؟ نیروهای كار قرار است در كدام بخش از پارك ملی كویر مستقر شوند؟

وی با اشاره به این صحبت نماینده مردم گرمسار مبنی بر این‌كه احداث چاه نفت در منطقه گرمسار همانند یك سوزن در آب است، گفت: پارك ملی كویر قوانین خاص خود را دارد چگونه می‌توانیم قوانین را نقض كرده و زیر پا قرار دهیم.

معماری با اشاره به مصوبه سال 55 مبنی بر این‌كه هر گونه ساخت و ساز در پارك ملی كویر ممنوع است، گفت: مفاد قوانین پارك ملی كویر هر گونه احداث راه و ساخت و سازی را ممنوع و این مسئله تكلیف همه را روشن كرده است.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا اقتصاد مهم‌تر است یا حیات وحش؟ تأكید كرد: به صراحت می‌گویم وجود ما بستگی به طبیعت دارد اگر طبیعت نباشد ما نیز نخواهیم بود.

معماری درباره این ادعا كه گونه یوزپلنگ و پلنگ در این پارك وجود ندارد، گفت: این ادعا اشتباه است و من حاضر هستم این مسئله را ثابت كنم؛ پروژه‌های بین‌‌المللی در این زمینه داریم چگونه ممكن است این مسئله را نادیده بگیریم.

مدیر گروه دیده‌بانان پارك ملی كویر گفت: با توجه به این‌كه نگاه جهانی به یوزپلنگ وجود دارد، تخریب پارك ملی كویر باعث بدنام شدن محیط زیست و تخریب چهره كشور خواهد شد و اگر 2 شبكه جهانی این خبر را مخابره كنند بدون شك حمایت‌های جهانی از پروژه‌های محیط زیستی كشور قطع می‌شود.

 
 
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي