لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

یگان‌های دریایی ارتش با تجهیز ناوشكن‌ها به بالگرد

مجموعه : مجله خبری
یگان‌های دریایی ارتش با تجهیز ناوشكن‌ها به بالگرد
امیر دریادار غلامرضا خادم‌بیغم جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، درخصوص اهمیت بكارگیری بالگردهای هوانیروز در عملیات‌های دریایی ارتش اظهار داشت: توان خوبی كه در بالگردهای هوانیروز وجود دارد می‌تواند در انجام هر چه بهتر ماموریت‌ها كارساز باشد، بنابراین ما در آینده نزدیك با انجام آموزش‌ها و ایجاد تغییرات جزئی در سیستم ناوبری بالگردها، به صورت ثابت از آنها استفاده خواهیم كرد.

بیغم همچنین با بیان اینكه نیروی دریایی ارتش به عنوان یك نیروی راهبردی، وسعت عملیات بسیار گسترده‌ای داشته و در مسافت‌های طولانی در عمق دریاها به انجام عملیات می‌پردازد، تصریح كرد: برای حفظ حریم یگان‌های نیروی دریایی در جهت انجام ماموریت در منطقه وسیع، باید ناوشكن‌ها و یگان‌های شناور این نیرو كه مجهز به دك پرواز هستند، به بالگرد تجهیز شوند.

وی در ادامه با بیان اینكه ناوچه‌های موشك‌انداز قابلیت حمل بالگرد را ندارند، گفت: البته ناوشكن‌های چند منظوره و ناوهای نیروبر سنگین نیروی دریایی ارتش این قابلیت را داشته و تعدادی از ناوشكن‌ها نیز به بالگرد مجهز هستند اما در صدد هستیم تا در آینده نزدیك، تمامی ناوهایی كه دك پروازی دارند به بالگرد مجهز ‌شوند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش به سابقه همكاری هوانیروز و نیروی دریایی ارتش در ایام دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: هوانیروز در زمان دفاع مقدس نیز با نیروی دریایی همكاری داشته و برای مثال نقش بالگردهای هجومی كبری در انهدام سكوهای نفتی عراق و نیز اسكورت كاروان كشتی‌های تجاری ایران فراموش نشدنی است.

بیغم افزود: امروزه هم با توجه به توان خوبی كه بالگردهای هوانیروز دارند، با آموزش خلبان‌ها و تغییرات جزئی در سیستم ناوبری بالگردها به دنبال این هستیم كه بالگردهای هوانیروز در عملیات‌های مشترك در نیروی دریایی شركت كنند.

به گزارش فارس درپی تدبیر فرمانده معظم كل قوا مبنی بر حضور پرقدرت نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد و بین‌المللی و نیز تدبیر حكیمانه "دست بلند " نیروی دریایی در آبهای آزاد، بكارگیری بالگرد در ناوشكن‌های این نیرو می‌تواند موجب افزایش توان رزمی یگان‌های نیروی دریایی ارتش در انجام عملیات‌های محوله در نقاط دوردست شود.

 
 
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي