لاچین سیر

املاک ویترین

گوگل سرویس جدید جست و جوی مکان راه اندازی کرد

مجموعه : مجله خبری
گوگل با هدف ارایه خدمات جست‌وجوی بومی‌تر، ابزار Place Search را راه‌اندازی كرد كه نتایج آن تنها بر مبنای مكان تولید می‌شود.

به گزارش ایسنا، كاربران گوگل از این پس می‌توانند برای یك فعالیت در مكان خاص یا نوعی رستوران به عنوان مثال رستوران چینی در شهر لندن با استفاده از Place Search جست‌وجو كنند و این ویژگی فهرست نتایج تمام مكان‌ها در نقطه مورد نظر را نشان می‌دهد كه مطابق با معیار جست‌وجو در یك سبك خوشه‌ای جدید است.

علاوه بر فهرست خطی معمول نتایج جست‌وجو، یك نقشه گوگل نیز با مجموعه سنجاق‌های قرمزی ظاهر خواهد شد كه نتایج را برروی یك نقشه نشان می‌دهد و كاربر می‌تواند برروی فهرست سایت‌های بازبینی نمایش داده شده كلیك كند تا دریابد چه نتایجی برایش مناسب‌تر است.

ویژگی Place Search، نتایج، نقشه و سایت‌های بازبینی را به روش جدیدی گروه‌بندی می‌كند؛ عرضه جهانی ابزار جست‌وجوی جدید گوگل تا چند روز آینده روی می‌دهد و به بیش از 40 زبان موجود خواهد بود.

گوگل به خدمات مبتنی بر مكان اولویت داده و ماریسا مایر، یكی از مدیران برتر جست‌وجوی خود را به سمت جدیدی منصوب كرده كه به ساخت چنین محصولاتی می‌پردازد.

این غول جست‌وجو تمركز بیش‌تری را برروی خدمات مكانی و شركت‌های محلی قرار می‌دهد تا درآمدش را به فراتر از مدل تبلیغات جست‌وجو، افزایش دهد.

خدمات مبتنی بر مكان مانند Foursquare و Places فیس بوك كه به تازگی راه‌اندازی شده، در نتیجه تلاش شركت‌های فن‌آوری برای بهره‌برداری از ارزش فوری بودن و نمایش تبلیغات محلی امكان‌پذیر با دستگاه‌های هوشمند، بوده‌اند.

 
 
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي