لاچین سیر

املاک ویترین

قایق شکلاتی و یخی ( تصویری )

مجموعه : مجله خبری
قایق شکلاتی و یخی ( تصویری )

قایق شکلاتی و یخی ( تصویری )

فرانسویان عزیز در یک اقدام حماسی دست به ساخت قایقی حماسی تر زدند ( نمی دونید چه شکنجه ای کشیدم ننویسم بلاد فرانسه! آی مهران مدیریییییییی).

George Larnicol یکی از بی دردان و بی کاران فرانسه با ۵۵ سال سن یک قایق شکلاتی شیک با تمامی امکانات و بادبان۳٫۵ متری ساخت. جورج که در ۲۵ سپتامبر قایق شکلاتی خود را در شمال فرانسه در شهر Concarneau به دریا انداخت این کار را با هدف تبلیغات شکلات های فروشگاه های زنجیره ایش انجام داده است.

البته او قصد داشت قایقی بزرگتر بسازد ولی طرحش در این بازه ی زمانی به شکست انجامید.

جورج برای ساخت این قایق ۱٫۲ تنی، یک و نیم ماه وقت و هشت ساعت وقت در هر روز زمان صرف کرده که مجموعا ۴۰۰ ساعت زمان می شود. جورج و دوستش این قایق حماسی را در عرض یک ساعت و با سرعت ۱۵ کیلومتر بر ساعت (توسط متور گازولی) آب کرده اند.

جورجی عزیز قول داده تا سال ۲۰۱۲ قایقی غول پیکر با ۱۲ متر طول، دو دکل و ۶ تا ۸ تن شکلات را به باد دهد (دیگه شرمنده عجب … هست این).

ایده ی اولیه ی قایق یخی در سال ۱۹۴۰ مطرح شد ولی به علت نبود امکانات و… انجام نشد تا اینکه سرانجام این بشر دو پا دست به آزمایش آن زدند.

این قایق که از ۵۰۰۰ لیتر آب تشکیل شده، مخلوطی از یخ و ماده ای به نام unsinkable است. قایق یخی که توانایی قایق رانی در اب های گرم به دلیل گرمی و ولرم را نداشت در آب های نیمه سرد مورد آزمایش قرار گرفت و نتیجه چیزی شد که در عکس ها می بینید. قایق فورا بعد از به آب انداختن غرق شد و قایق رانان شانس اوردند شنا بلد بودند! این آزمایش در خلیج Solent انجام شد.

البته دانشمندان هنوز امید خود را از دست نداده اند و به ترکیب های دیگری فکر می کنند. قرار است آزمایش بعدی در آب های اقیانوس اطلس که سردتر است صورت گیرد.

(البته شرح کامل این مستند را می توانید در BBسی ببنیدقایق شکلاتی و یخی ( تصویری ) )

قایق شکلاتی و یخی ( تصویری )قایق شکلاتی و یخی ( تصویری )قایق شکلاتی و یخی ( تصویری )قایق شکلاتی و یخی ( تصویری )

 
 
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي