لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

آشنایی با بدمینتون چینی همرا با عکس

مجموعه : گوناگون
آشنایی با بدمینتون چینی همرا با عکس

حتما تا حالا بدمینتون بازی کرده اید؟ شاید هم یکی از میلیون ها طرفداران این بازی هستید! اما امروز همان بازی را با روشی که قدمتش بسیار بیشتر است به شما معرفی می کنیم:

یکی از هنرهای باستانی در چین که Ti Jian Zi نام دارد چیزی شبیه بدمینتون است. اما با این تفاوت که مهارت و تمرین بالایی می طلبد.
این نوع بدمیتون چینی در حدود ۲۰۰۰ سال پیش اختراع شد و به تدریج معروف شد. اکنون فروشگاه هایی ورزشی، توپ این نوع بدمینتون را در سرتاسر چین و برخی شهر های دنیا می فروشند.

در دوران قدیم اوج این نوع بازی در چین بود. در آن زمان مسابقات فینال بین استادان این بازی که از سرتاسر دنیا می امدند در چین  برگزار میشد. اما امروزه حتی امریکا هم به جمع کشور های قدرتمند در این بازی وارد شده و رقیب جدی چین است.
توپ این نوع بدمینتون چینی در واقع شامل یک سکه فلزی است که در یک پارچه پیچیده شده است و تعدادی پر نیز در انتهای آن وجود دارد. که سقوط آن را کند می کنند درست مانند توپ بدمینتون معمولی.

آشنایی با بدمینتون چینی همرا با عکس

در این ورزش، روش های مختلفی برای بازی وجود دارد و در قوانین این بازی نوعی حالت توافقی هم وجود دارند اما اصل کلی آنها یکی است و آن هم این است ” که توپ زمانی طولانی تر روی هوا باشد بدون انکه به روی زمین بیافتد”. در واقع بازیکنان باید با داخل پا و ناحیه نزدیک به قوزک پا به این توپ ضربه  بزنند. این شروع بازی است و در ادامه باید بازیکن مقابل مانع افتادن توپ با ناحیه داخل و یا بیرونی قوزک پای خود شود. برخی از این بازیکنان و اساتید این رشته با تمرین زیاد، حرکات خارق العاده ای در هنگام ضربه زدن به توپ انجام میدهند که این خود باعث محبوبیت دو چندان این بازی شده است.
بدمینتون چینی در حالت یک نفره نیاز به فضای کمی برای تمرین دارد و در چین به عنوان یکی از بازیهای جذاب برای کودکان و بزرگسالان شناخته می شود و حتی تورنمنت داخلی هم برای این بازی در چین پیش بینی شده است. این تورنمت از سال ۱۹۸۷ دایر شد و موجب شده این بازی تا فراتر از مرزهای چین هم پیش برود.

آشنایی با بدمینتون چینی همرا با عکسآشنایی با بدمینتون چینی همرا با عکسآشنایی با بدمینتون چینی همرا با عکسآشنایی با بدمینتون چینی همرا با عکس


یکی از کاربران خوب و گل سایت اطلاعاتی رو در مورد این بازی در مازندران فرمودند که براتون قرار میدم:

“”دقیقاً مثل این بعضی‌ در مازندران هم انجام میشد(قدیم ۳۵ سال پیش) و به آن لنگه بعضی‌ می‌‌گفتند، ولی‌ بجای سکه از سرب که ذوب میکردند و به صورت گرد (شبیه سکه) در میاوردند و بجای پار از پست گوسفند یک تکه می‌‌بریدند و آن را به سرب می‌‌دوختند.(این بازی بیشتر در زمان عید قربان که گوسفند می‌‌کشتند و پست آن زیاد بود انجام میشد) ولی‌ نوع بازی شبیه همین بود.”"


گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز


ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي