لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

برنده جایزه نوبل فیزیك امسال ..

مجموعه : گوناگون
دانشمند روسی كه هفته گذشته به عنوان برنده جایزه نوبل فیزیك 2010 معرفی شد، 10 سال پیش هم طعم نوبل را چشیده بود؛ البته به خنده‌دارترین شكل ممكن!

به گزارش پیمانه به نقل از ایسنا، آندره گیم، دانشمند روس تبار دانشگاه منچستر انگلیس كه به همراه یك فیزیكدان روس دیگر این دانشگاه به دلیل تحقیقاتش در زمینه گرافن موفق به دریافت جایزه نوبل فیزیك امسال شد در سال 2000 به دلیل شناور كردن یك قورباغه در فضایی مغناطیسی، جایزه IgNobel (نوبل مضحك) را به خود اختصاص داده بود.

گیم پس از دریافت جایزه گفته بود به جایزه خود افتخار می‌كند.

این جایزه به دستاوردهایی تعلق می‌گیرد كه ابتدا باعث خنده مردم می‌شود و سپس آنها را به فكر فرو می‌برد.

نكته مهم در آزمایش قورباغه معلق كه به نظر می‌رسد در حال پرواز است، اثبات پدیده‌ای به نام دیامگنتیسم است. مواد دیامگنتیك مانند آب به وسیله میدان مغناطیسی پس زده می‌شوند.

بنابراین یك میدان مغناطیسی بسیار قدرتمند می‌تواند یك قورباغه را در فضا معلق نگه دارد؛ زیرا بخش اعظم بدن قورباغه از آب تشكیل شده است.

مجله گزارش سالانه تحقیقات مضحك از سال 1991 به طور سالانه جایزه نوبل Ig را به دستاوردهای مضحك و عجیب در حوزه‌های مختلف علمی، پزشكی و فناوری ارایه می‌دهد.

این جایزه كه معمولا یک‌هفته قبل از اعلام برندگان جایزه نوبل اعطا می‌شود به تحقیقاتی تعلق می‌گیرد که پس از خنداندن مردم، آنها را به فکر می‌اندازد.

 
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي