لاچین سیر
بچه های آسمان
فوتبال ورزشی

چاقو کشی در جشنواره تئاتر یک بازیگر را روانه بیمارستان کرد

مجموعه : مجله خبری
آخرین نیوز: در اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج شب گذشته ، درگیری فیزیکی صورت گرفت كه این امر به مجروح شدن یکی از هنرمندان یاسوجی منجر شد كه در هنگام این اتفاق معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت.

 این حادثه زمانی رخ داد که جمعی از هنرمندان بعد از اعلام برگزیدگان این جشنواره به محل حضور حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفته و اعتراض خود نسبت به داوری به وی اعلام کردند.

در این میان معترضین توسط نیروهای حراست مجموعه به بیرون منتقل شدند كه در حیات اداره كل ارشاد استان ، معترضان با هم به درگیری فیزیکی پرداخته که این امر به مجروح شدن شدید فرزاد عدالت یکی از هنرمندان کهگیلویه و بویر احمد منجر شد.

به گزارش صداقت ،به گفته شاهدان چند نفر با استفاده از چاقو و قمه به فرزاد عدالت حمله برده و وی را به شدت مجروح کردند.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد این حادثه و اعتراض به داوری جشنواره با انتقاد از نحوه برخورد معترضین گفت : بهتر بود معترضین به داوری، از راه قانونی اعتراض خود را اعلام می‌کردند و ما متولیان نیز به طور حتم به همه اعتراض ها رسیدگی می کردیم.

مجید امرایی عضو هیات داوران بیست و دومین جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه به خبرنگار صداقت نیوز گفت: بعد از 21 سال برگزاری با كیفیت این جشنواره ، در این دوره عده ای كه هنرمند هم نبودند در حیات اداره كل ارشاد درگیری ایجاد كرده و این جشنواره را به حاشیه كشیدند .

به گفته وی 3 نفر به نامهای آقایان "ن" ، "ش" و "م" مسبب اصلی این اغتشاش بوده اند كه مراجع قضایی در حال تعقیب آنها می باشند .

وی افزود: فردی هم كه به فرزاد عدالت با چاقو حمله ور شده و وی را زخمی كرده توسط حراست مجموعه دستگیر شده است.

وی یادآور شد این افراد قصد اعتراض به داوری را نداشته و انگیزه های دیگری را دنبال می كردند.

دكتر قطب الدین صادقی دیگر عضو هیات داوران این جشنواره و عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی هم  با تایید اینكه اغتشاشگران به نتایج داوری معترض بوده اند به خبرنگار صداقت نیوز گفت : این افراد در اندیشه رقابت قبیله ای هستند و دچار محرومیت فرهنگی هستند . این افراد سطحی نگر با این عمل خود ماسك های فرهنگی خود را كنار زده و هویت خود را نشان دادند. وی در پایان خواستار برخورد شدید با این افراد شد.

 
بازی فوتبال
با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
فروش بلیط هواپیما
Xبستن تبليغ