لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

براق کردن وسایل چوبی

براق کردن وسایل چوبی

 

وسایل چوبی بعد مدت زمانی كدر وتار می شوند و برای براق كردن وزیبایی مجدد انها از پارافین مایع استفاده كنید به این صورت كه مقداری پارافین را با پنبه روی وسایل چوبی می كشید كه نتیجه كامل رضایت بخش خواهد بود .

وسایل چوبی که به اشکال مختلف در منازل وجود دارند اکثر گران قیمت بوده و مراقبت و نظافت آنها اغلب پروسه ای زمان بر و حساس است. اما با رعایت اصولی ساده می توان عمل نظافت این وسایل را به سادگی انجام داد.

مبلمان و وسایل خانگی چوبی در بسیاری از منازل وجود دارند. میز و صندلی ها ، کتابخانه و کمدها امروز بیشتر از جنس چوب ساخته شده اند.

با توجه به نزدیکی ایام سال نو و این که بسیاری مشغول خانه تکانی هستند در این مطلب سعی داریم تا شما را با راه هایی برای تمیز کردن وسایل چوبی در منزل آشنا کنیم.

_قبل از هر چیز توجه داشته باشید که مبلمان و وسایل چوبی منزل خود را از مقابل نور خورشید ، منابع گرما و رطوبت دور کنید. این عوامل به خشک شدن یا بید زدن و رنگ پریده شدن چوب منجر می شوند.

_در اولین گام باید از یک پارچه بدون پرز استفاده کرده و گرد و غبار نشسته بر روی سطوح چوبی را پاک کنید. فراموش نکنید که استفاده از پارچه های زبر سطح چوبی مورد نظر شما را خراش خواهد داد.

_در مرحله بعد می تواند از جلا دهندهای مخصوص چوب که در فروشگاه ها موجود است استفاده کرده و با آغشته کردن پارچه به مواد جلا دهنده سطوح مورد نظر را پاک کنید.

_برای پاک کردن سطوح چوبی رنگ شده بهتر است تا از جاروبرقی با " سر" کوچک استفاده کنید.

_در زمان کار بر روی سطوح چوبی رنگ شده بهتر است از یک دستکش " ترجیحا کتانی" استفاده کنید تا اثر انگشتان شما بر روی سطح چوب باقی نماند.

_در صورتی که با اثر انگشت یا لکه بر روی سطح چوبی مواجه شدید سعی کنید تا با استفاده از یک پارچه نم دار لکه مورد نظر را از بین ببرید. فراموش نکنید که پارچه شما حتما نم دار بوده و خیلی خیس نباشد. پس از پایان کار سطح مورد نظر را به سرعت با یک پارچه خشک کنید.

در صورتی که با لکه های ناشی از برخورد آب و یا رطوبت بر روی مبلمان یا سطوح چوبی مواجه شدید به این صورت عمل کنید:

_در ابتدا بدانید که هر چه سریعتر این لکه ها شناسایی شده و پاک شوند بهتر است و عمل پاک کردن سریعتر انجام می شود.
اگر وسیله چوبی شما از چوب خاصی ساخته شده و دارای دستورالعمل خاصی برای این موارد است بر طبق دستور العمل مورد نظر عمل کنید.

_در غیر این صورت ، یک دستمال کاغذی را برداشته و دو قاشق سس مایونوز بر روی آن بریزید و سپس سطح آغشته به سس را بر روی لکه ایجاد شده قرار دهید. کمی دستمال را بر روی سطح مورد نظر فشار داده و سپس برای 15 دقیقه به حال خود رها کنید.

به احتمال فراوان این روش جواب داده و باعث می شود تا لکه مورد نظر از بین برود. در صورتی که با این عمل به نتیجه لازم دست پیدا نکردید چند بار دیگر این شیوه را تکرار کنید. نهایتا و در صورت عدم بدست آوردن نتیجه لازم از یک نجار یا متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

_برای از بین بردن لکه های قدیمی تر ناشی از رطوبت نیز می تواند از مایونز یا روغن استفاده کنید. سطح مورد نظر به همان شیوه مورد نظر در بالا چرب کرده و برای یک شب تا صبح به حال خود رها کنید. در عین حال اگر نتیجه دلخواه حاصل نشد چند بار این حرکت را تکرار کرده و نهایتا از یک متخصص کم بگیرید.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي