تبلیغات

تبلیغات

بیانات حضرت امام (ره) به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسى مسیح (ع)

مجموعه : دینی
بیانات حضرت امام (ره) به مناسبت سالروز میلاد حضرت عیسى مسیح (ع)
 ‏حضرت امام خمینى(ره) می فرمودند: من به روحانیت مسیح در تمام دنیا پیام مى‏فرستم كه هم مظلومین را دریابید و هم حضرت عیسى را و هم مذهب مسیح را. آقاى پاپ در معرض اتهام است. چرا آقاى پاپ مظلومین را محكوم مى‏كنند براى ارضاى ظالمها؟

برنامه انبیا؛ دشمن ظالم، طرفدار مظلوم‏ 

ما از همه ملتها و از همه دولتها این توقع انسانى را داریم. اگر دولتهاى اسلامى هستند و تَبَع اسلام هستند، دستور اسلام است كه نباید ظلم بكنید و نباید تحت بار ظلم بروید و اگر تابع عیساى مسیح هستند، عیساى مسیح، ظلم را به هیچ وجه روا نمى‏داشت و اگر تابع موساى كلیم هستند، موساى كلیم هم ظلم را روا نمى‏داشت و زیر بار ظلم هم نمى‏رفت. این برنامه انبیا است، برنامه الهى است كه به وسیله انبیا به بشر ابلاغ شده است كه مردم نباید ظالم باشند، حتى دو درهم، حتى یك تومان و نباید قبول ظلم بكنند.(1)
هر كس كه دنباله مسیح باشد، باید حامى مظلومان باشد و باید با ابرقدرتها مقابله كند، همان طورى كه كسى كه تابع مذهب اسلام است، باید با ابرقدرتها مخالفت كند و مظلومان را از زیر چنگال این‏ها بیرون بیاورد.(2)

مسیح؛ طرفدار مظلومان و طرفدار برقرارى عدل‏

عید سعید میلاد مسیح پیامبر عظیم‏الشأن كه براى طرفدارى مظلومان و برقرارى عدل و رحمتْ مبعوث و با گفتار آسمانى و كردار ملكوتى خود، ظالمان و ستمكاران را محكوم و مظلومان و مستضعفان را پشتیبانى فرمود، بر ملتهاى مستضعف جهان و ملت مسیح و مسیحیان هم‏میهن مبارك باد.(3)
عیسى مسیح همه چیزش معجزه بود؛ معجزه بود كه از یك مادر باكره متولد شد، معجزه بود كه در مهد سخن گفت، معجزه بود كه براى بشر صلح و صفا و روحانیت آورد.
همه انبیا معجزه هستند و همه براى ساختن بشر آمدند، همه مى‏خواهند بشر به راه مستقیم الهى سیر كند و همه مى‏خواهند تمام افراد بشر در صلح و صفا و برادرى زیست كنند. این وظیفه مأمورین الهى است كه در دنیا آمده‏اند براى این‏كه بشر را از این عالم به عالم بالا ببرند.(4)


این كفر به مسیح است‏

قاعده این است كه – به حسب مذهب مسیح من حرف مى‏زنم، به حسب مقام مسیح دارم مى‏گویم – مقام بزرگ مسیح این اقتضا را مى‏كند كه اعتراض كند به ظالم، ظالم را از ظلمش بازدارد. شما هم كه روحانیت مسیح هستید و ملتها هم كه تابع حضرت مسیح هستند، آن ملتها هم باید تبعیت از حضرت مسیح بكنند. مگر ملتها هم عقیده‏شان بر این است كه حضرت مسیح نعوذ باللَّه موافق با ظالم هست و مخالف با مظلوم؟! من گمان ندارم یك نفر مسیحى پیدا بشود یك همچو حرفى بزند. وقتى این طور شد، ملت آمریكا كه مسیحى هستند، ملتهاى دیگرى كه مسیحى هستند، علاوه بر این‏كه به روحانیت مسیح توجه مى‏كنیم و این حرف را مى‏زنیم، به آن‏ها هم مى‏گوییم كه شما ملتهایى كه خودتان را مسیحى مى‏دانید و تابع عیسى مسیح مى‏دانید، احتمال این را مى‏دهید كه حضرت مسیح اگر اینجا بودند، با ما مخالفت مى‏كردند و موافقت با (رئیس جمهور آمریكا)؟! این احتمال را مى‏دادید؟! اگر احتمال مى‏دهند كه حضرت مسیح به ظلم راضى باشد، این با مسیحیت منافات دارد، این كفر به حضرت مسیح است.(5)

نصف مفاسد از پیروان ادعایى پیامبر صلح!

این شرایع معروفى كه الآن بین بشر معروف است حالا ما شریعت حضرت موسى، شریعت عیسى و شریعت اسلام (را) وقتى ملاحظه مى‏كنیم، وضع زندگى حضرت موسى و كیفیت تبلیغ او و مبارزه‏اى كه او با طاغوت كرده است را ملاحظه مى‏كنیم، بعد (به) سراغ امت موسى مى‏رویم؛ آن‏هایى كه مى‏گویند ما امت حضرت موسى هستیم و ما پیرو حضرت موسى هستیم، موسى معارضه مى‏كرد با طاغوت و این‏ها كه مى‏گویند ما پیرو حضرت موسى هستیم، خودشان طاغوتند، در عین حال مى‏گویند ما پیرو حضرت موسى هستیم. رادیو اسرائیل بسیار نصایح حضرت موسى را هم نقل مى‏كند، اما اسرائیل چه جور است؟ وضع او چیست؟ سرمایه‏هاى بزرگ آمریكا در دست آن‏ها است، قدرت مادى آمریكا در دست آن‏ها ست و مى‏گویند ما هم به شریعت موسى معتقدیم. از او بدتر پیروان حضرت عیسى است. حضرت عیسى یك شخص روحانى الهى بوده است كه هیچ توجه به این مسائل مادى نداشت و به حسب قول آن‏هایى كه مى‏گویند پیروانش هستیم، این است كه ایشان به هیچ وجه به این طور مسائل مادى توجه نداشته است، یك شخص روحانى به تمام معنا، روح اللَّه به تمام معنا، آن وقت مى‏آییم (به) سراغ پیروانش، پیروانش الان كى هستند؟ نصف مفاسدى كه الآن در دنیا هست، از پیروان حضرت عیسى هست؟ یعنى پیروان ادعایى. الآن دارند خودشان را مهیا مى‏كنند براى عید میلاد حضرت عیسى، چه اشخاصى؟ اشخاصى كه با عیسى مخالفت دارند، با خداى عیسى مخالفت دارند، اعتقاد به عیسى ندارند، لكن خودشان را مى‏چسبانند به او.(6)

استعمار براى بازى‏دادن درست كرده است‏

مسیح هرگز نمى‏شود كه دعوتش این باشد كه فقط عبادت بكنید، ظلمه را به كار خودشان بگذارید، این نمى‏شود، نبى نمى‏تواند اینطور باشد. این حرف، حرف استعمار است.(7) خود این جانورها به حضرت عیسى (نسبت دادند كه) اگر این طرف صورتمان را زدند، آن طرفش (را) هم (مى‏آوریم) تا یكى هم (به) آن طرف بزنند. حضرت عیسى پیغمبر است، پیغمبر نمى‏تواند منطقش این باشد. این منطق آدمهاى تنبل است، این منطق آن‏هایى است كه خدا را نمى‏شناسند.(8)
حضرت عیسى همچو چیزى نمى‏گوید. این منطق تنبلها است. حضرت عیسى پیغمبر اعظم است، آن كسى است كه در مهدش شروع مى‏كند به گفتن كه من چه مى‏كنم، اقامه صلات مى‏كنم، یك همچو موجودى حرفهاى تنبلها را مى‏زند؟! حرفهاى بى‏عرضه‏ها را مى‏زند؟! این را همین اشخاص، همینهایى كه به عیسى منتسبند – این‏ها عیسوى نیستند، منتسبند – همین اشخاص این‏ها را درست كرده‏اند كه این عیسویها و این كاتولیكها را بازى بدهند. آن‏ها هم بازى خوردند و لهذا در مقابل حكومتشان هیچ نمى‏كنند.(9)

چرا سكوت در مقابل ظلم؟
 

آیا مظالم این ابرقدرتهایى كه خودشان را به مسیحیت زدند و به حضرت مسیح مى‏چسبانند، این مظالمى كه این‏ها كردند، به كجا باید گفت؟ با كى باید در میان گذاشت؟ با شما روحانیین مسیح باید در میان گذاشت؟ با آقاى پاپ باید در میان گذاشت؟ در برابر ظلم چرا سكوت؟ (آیا) صداى ما به آقاى پاپ مى‏رسد؟ مى‏گذارند برسد؟ اگر رسید، ترتیب اثر به صداى مظلوم مى‏دهد؟ بناى ایشان هست كه با مظلومها، با آن اشخاصى كه تحت ظلم هستند و بر خلاف دستورات حضرت مسیح با آن‏ها عمل مى‏شود، معارضه‏اى بكند؟ ایشان از این مظالمى كه الآن در دنیا واقع مى‏شود و با دست رئیس جمهور آمریكا واقع مى‏شود و قبلًا شد و به دست رؤساى جمهور واقع شد، ایشان بى‏اطلاع هستند؟ ایشان نمى‏دانند در فلسطین و لبنان و ویتنام و سایر جاها چه مى‏گذرد و از كى این مظالم واقع مى‏شود؟ به آقاى پاپ این مسائل اصلًا نمى‏رسد؟ ایشان در محاصره هست و كسى با او نمى‏تواند صحبت بكند؟ یا مى‏دانند، مطلع‏اند، مسائل را مى‏دانند و ساكت نشستند؟
ما این سؤال را داریم كه چرا سكوت در مقابل ظلم؟ این دستور حضرت مسیح هست!؟ چرا واگذار كردند ابرقدرتها را به حال خود تا هر چه جنایت مى‏خواهند، بكنند و هر چه مظلومان را مى‏خواهند، از بین ببرند؟
عیسى مسیح كه پیامبر صلح هست و مى‏خواهد صلح در دنیا باشد و الآن عید صلح هست.
آقاى پاپ وظیفه ندارند هدایت كنند این‏هایى (را) كه بر ضد مظلومین قیام كردند؟ با قلم خودشان، با قدم خودشان، با همه وسائل تبلیغاتى بر ضد مظلومین قیام كردند، آقاى پاپ وظیفه ندارند از این‏ها جلوگیرى كنند؟ پس كى وظیفه دارد؟ مذهب مسیح را كى باید ترویج كند؟ كى باید تعلیمات مسیح را به مردم بگوید؟ فقط تعلیمات مال آن قشر پایین است؟ تعلیمات مال این زاغه‏نشینان است؟ تعلیمات مال كشاورزان است؟ یا اولى‏ به تعلیمات، آن طبقه بالا هستند؟ آیا نباید آن‏ها را به تعلیمات مسیح آشنا كرد؟
من به روحانیین مسیح، به ملت آمریكا، به روحانیین آمریكا، به روحانیت مسیح در تمام دنیا پیام مى‏فرستم كه هم مظلومین را دریابید و هم حضرت عیسى را و هم مذهب مسیح را. مذهب مسیح و حضرت عیسى در معرض اتهام واقع شده است، این مذهب را دریابید. آقاى پاپ در معرض اتهام است. مردم حق ندارند بگویند این "چرا " را. حق ندارند (بپرسند) چرا آقاى پاپ مظلومین را محكوم مى‏كنند براى ارضاى ظالمها؟(10)

مبارزه با قدرتهاى بزرگ مدعى مسیحیت‏
 

یك وظیفه روحانیین ملتها دارند؛ روحانیین مسیح، روحانیون مسلم، روحانیون یهود، همه روحانیون و آن وظیفه، تبعیت تام از پیغمبرها و از آن‏هایى (است) كه براى تربیت بشر و براى صلح و صفا بین تمام افراد بشر آمدند.
روحانیون در مرتبه اول واقع‏اند براى تحقق‏دادن به آرمانهاى انبیا كه همان وحى الهى است. روحانیون مسؤولند در مقابل پیامبران و در مقابل خداى تبارك و تعالى. مسؤولند كه تعلیمات انبیا را به مردم برسانند و دست مردم را بگیرند و از این گرفتاریهایى كه دارند، نجات بدهند.
مردم دنیا امروز مبتلا هستند به قدرتهاى بزرگ و به قدرتهایى كه شیطانى هستند و در مقابل انبیاى بزرگ ایستادند و نمى‏گذارند تعلیمات انبیا تحقق پیدا بكند.
روحانیت مسیح یك خصوصیت (خاصى)(11) دارد و آن این‏كه قدرتهاى بزرگ مسیحى هستند، مدعى مسیحیت هستند و آن قدرتهاى بزرگ‏اند كه در دنیا بر خلاف تعلیمات خداى تبارك و تعالى – كه به همه انبیا تعلیم فرموده است و بر خلاف تعلیمات عیسى مسیح – عمل مى‏كنند.
روحانیت مسیح موظف است به حسب تعلیمات مسیح و به حسب تعلیم خداى بزرگ كه با این قدرتهایى كه بر خلاف مسیر انبیا و بر خلاف مسیر مسیح رفتار مى‏كنند، مبارزه معنوى بكنند، آن‏ها را ارشاد بكنند به ملت مسیح. هدایت كنند ملت مسیح را كه تبعیت از این قدرتهایى كه بر ضد مسیح هست، نكنند.(12)
هان اى پدران كلیسا و روحانیان تابع حضرت عیسى! بپاخیزید و از مظلومان جهان و مستضعفان گرفتار در چنگال مستكبران پشتیبانى كنید و براى رضاى خدا و پیروى دستور حضرت مسیح، یك بار هم ناقوسها را در معابدتان به نفع مظلومان ایران و محكوم‏نمودن ستمگران به صدا درآورید.
چه خوب و بجا است كه ناقوسها را به فرمان خداى عالَم و دستور عیسى مسیح به نفع ملتهاى مستضعف – كه در زیر چكمه دژخیمان "كارتر "ها از هستى ساقط مى‏شوند – به صدا درآورید.
هان اى پدران كلیسا! بپاخیزید و عیسى مسیح را از چنگال این دژخیمان نجات دهید كه آن پیامبر بزرگ از ستمگرى كه دین را وسیله ظلم و دعا را وسیله رسیدن به مَسند ستمگرى به بندگان خدا قرار مى‏دهد، بیزار است، (چه این‏كه) دستورهاى آسمانى همه براى نجات مظلومان، از ملكوت نازل شده است.(13)

اى ملت مسیح!

اى ملت مسیح و پیروان عیسى روح اللَّه! بپاخیزید و از شرافت عیسى مسیح و ملت عیسوى دفاع كنید و اجازه ندهید دشمنان تعلیمات آسمانى و مخالفان دستورات الهى، ملت مسیح و روحانیت عیسى را به خلق هاى مستضعف جهان بد معرفى كنند.
حضور ابرقدرتها در معابد و دست به آسمان بلندكردن آنان براى دعا به جاسوسان و خائنان به مذاهب مسیح علیه مظلومان و مستضعفان، شما را اغفال نكند كه اینان جز براى رسیدن به قدرت بیشتر و نیل به ریاست دنیا – كه خلاف دستور آسمانى است – به چیز دیگرى فكر نمى‏كنند.(14)
اگر عیسى مسیح بیاید، به طایفه مظلومین متصل مى‏شود یا به طایفه ظالم‏ها؟ مقام بزرگ مسیح این اقتضا را مى‏كند كه به ظالم اعتراض كند، ظالم را از ظلمش باز دارد. روحانیت مسیح و ملت‏ها(یى) كه تابع حضرت مسیح هستند، آن ملت‏ها هم باید از حضرت مسیح تبعیت بكنند.(15)


1) صحیفه امام، ج 14، ص 82
2) صحیفه امام، ج 13، ص 69
3) صحیفه امام، ج 11، ص 375
4) صحیفه امام، ج 11، ص 406
5) صحیفه امام، ج 11، ص 152
6) صحیفه امام، ج 18، ص 264
7) صحیفه امام، ج 6، ص 286
8) صحیفه امام، ج 3، صص 338 – 339
9) صحیفه امام، ج 3، ص 347
10) صحیفه امام، ج 11، صص 410 – 411
11) كلمه "زیادى " از اینجا حذف شده است.
12) صحیفه امام، ج 11، صص 406 – 407
13) صحیفه امام، ج 11، صص 375 – 376
14) صحیفه امام، ج 11، ص 376
15) صحیفه امام، ج 11، ص 151
 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات