تبلیغات

تبلیغات

آیاسرپرستان خانوار می‌توانند حساب بانكی خود را اصلاح كنند؟؟؟

مجموعه : مجله خبری
آیاسرپرستان خانوار می‌توانند حساب بانكی خود را اصلاح كنند؟؟؟
مدیر عامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: افرادی كه فرم اطلاعات اقتصادی را پر كرده و شماره حسابشان را در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار داده‌اند اما پولی دریافت نكرده اند بدون شك در حساب بانكی شان ایراد وجود دارد و می توانند حساب خود را اصلاح كنند.
 

به گزارش ایرنا ، بهروز مرادی روز دوشنبه گفت: این افراد حساب بانكی خود را اصلاح كنند و یا شماره حساب را تغییر دهند.

وی گفت : قبلا طوری بود كه فقط خود بانك می‌توانست در سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها وارد شود اما در حال حاضر این سایت برای همه باز شده و فرد خودش می‌تواند حساب را اصلاح كند و سازمان آن را تایید می‌كند.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها افزود: در یك هفته اخیر 425 هزار نفر شماره حساب‌شان اصلاح شده است كه مبلغ را به حسابشان واریز می‌كنیم.

مرادی اظهار داشت:بر اساس مكانیزم قبلی از مردم شماره حساب می‌گرفتیم و به بانك می‌دادیم . بانك یا این حساب را تایید می‎كرد یا بر می‌گرداند. درصورت برگشت شماره حساب از طرف بانك به افراد اعلام می‌شد شماره حساب جدید بدهند.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌هاخاطرنشان كرد: در حال حاضر فقط حدود 2 هزار شماره هست كه پول به حساب آن‌ها واریز شده اما بانك‌ها عودت داده‌اند. همزمان كه قانون پیش می‌رود این اصلاحات كوچك هم پیگیری می‌شود.

وی تاكید كرد: افرادی كه هنوز در این زمینه با مشكل مواج هستند باید به سایت مراجعه و حساب خود را اصلاح كنند .

مرادی همچنین به تعداد افراد خانواده و یارانه واریزی به حساب آن‌ها اشاره كرد و گفت: برخی افراد گفته بودند خانواده 5 نفری هستیم و برای 4 نفر پول واریز شده است، این مسئله چند مورد دیگر هم گزارش شده كه قرار شده هرگونه اشكالی اصلاح شود و ظرف هفته جاری این مبالغ به حساب خانوار واریز شود.

مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها افزود : افراد دارای مشكل كد رهگیری دوباره و در حالی كه سایت باز است به سامانه مركز آمار مراجعه كنند و اطلاعات را بدهند تا روال عادی طی شود.

 

فوت سرپرست خانوار

مرادی همچنین به فوت سرپرست خانوار اشاره كرد و گفت :چنانچه سرپرست خانوار فوت شود چون باید انحصار وراثت شود حساب عملا مدت زیادی بسته خواهد بود اما با هماهنگی مركز آمار قرار شد مسن‌ترین فرد خانوار به عنوان سرپرست خانوار شناخته و یارانه به حساب سرپرست جدید واریز شود.

 

افرادی كه تا كنون ثبت نام نكرده‌اند

مدیر عامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در مورد مبلغ اولیه واریزی به حساب افرادی كه تا كنون ثبت نام نكرده‎اند و حالا می‌خواهند ثبت نام كنند، گفت: مبلغ اول واریزی برای كسانی است كه سال 87 و 89 فرم اطلاعات اقتصادی را پر كرده اند و شماره حسابشان را در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار داده‌اند.

وی درباره ثبت نام كنندگان جدید گفت: بعد از اینكه مركز آمار ایران اطلاعات این افراد را در اختیار سازمان هدفمندی یارانه‌ها گذاشت زمانی برای اعلام شماره حساب آنان تعیین خواهیم كرد.

مرادی افزود: زمان این كار ممكن است چهار ماه طول بكشد كه آمار به ما تحویل شود وبا اینكه این امر بسیار زمان براست پیگیركاهش زمان آن هستیم و به محض اینكه مركز آمار اطلاعات جدید را دراختیار ما قراردهد فعالیت ما نیزآغازمی شود .

تبلیغات