تبلیغات

تبلیغات

دیدار و گفتگو رییس مجلس سومالی با احمدی نژاد

مجموعه : مجله خبری
رییس جمهور كشورمان، در دیدار رییس مجلس سومالی مقابله با جریانات افراطی در جهان كه بنام اسلام و مقدسات دست به اقدامات پلیدی می‌زنند را نیازمند همبستگی اعتقادی و فرهنگی كشورهای اسلامی دانست.

به گزارش ایسنا، دكتر محمود احمدی نژاد در دیدار "شریف حسن شیخ آدم" با تاكید بر این‌كه جمهوری اسلامی ایران از پیشرفت و تثبیت امنیت و صلح در سومالی حمایت می‌كند، اظهار داشت: اقدامات ضد انسانی جریان افراط گرای تحت حمایت و پوشش سیاسی قدرت های مستكبر و فاسد جهانی صورت می گیرد، تحركات جریانات افراطی منحصر به سومالی نیست، بلكه در نقاط مختلف جهان از جمله در افغانستان و پاكستان نیز مشكلاتی ایجاد كرده است

رییس جمهور با تاكید بر این‌كه به واسطه ایستادگی ملت‌ها تمام جریانات افراطی و اربابان آن در حال افول و اضمحلال است، گفت: باید با دقت، ‌حكمت و برنامه‌ریزی با اینگونه جریانات كه تحت حمایت كامل سلطه گران هستند، مواجه شد.

احمدی نژاد در ادامه لزوم افزایش همكاری های نزدیك مجالس دو كشور را در توسعه روابط دو كشور مورد تاكید قرار داد و گفت : دولت ایران از همكاری و ارتباط نزدیك مجالس دو كشور حمایت و پشتیبانی می كند و آنرا در تقویت همكاری های دو ملت موثر می داند.

شریف حسن شیخ آدم رییس مجلس سومالی نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از اوضاع داخلی كشورش و نیز ملاقات هایی دو جانبه خود در ایران گفت : سومالی از پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران حمایت می كند و آن را پشتوانه‌ای برای خود و جهان اسلام می‌داند.

وی وضعیت ناامنی در سومالی را حاصل دخالت های بیگانگان دانست و گفت: بیگانگان همواره به دنبال تضعیف مسلمانان و اسلام بوده اند و با توجه به این‌كه سومالی كشوری كاملا اسلامی است و صد در صد جمعیت آن مسلمان است، دشمنان با ایجاد ناامنی ناراحتی خود را از اسلام نشان می دهند.

 

تبلیغات